Ekologia

Opowiedz o swoim hobby. Uprawiasz wspinaczkę, wędkujesz, grasz w gry? Opowiedz o tym.
Awatar użytkownika
promyk
Posty: 28
Rejestracja: 29 cze 2020, 16:19

Ekologia

Post autor: promyk »

Zwracacie uwagę czy firmy z Waszej okolicy przestrzegają jakichś norm ekologicznych? Na przykład zdobyły taki certyfikat ISO http://www.adees.net/iso14001.php i odpowiedzialnie gospodarują np. swoimi odpadami? Czy nie ma to dla Was znaczenia?
Okoń

Re: Ekologia

Post autor: Okoń »

Jeżeli poszukiwaliście dobrej firmy związanej z ekologią lub nadal szukacie, to zdecydowanie polecam zajrzeć tutaj https://www.ekomeritum.pl. Wykonują wnioski o pozwolenia, pomiary, badania, szkolenia, sprawozdania, audyty eko i wiele wiecej. Wachlarz ofertowy jest naprawdę szeroki. Warto sprawdzić.
kaśka

Re: Ekologia

Post autor: kaśka »

Na tej stronie https://esbud.pl/biodegradacja-co-to-je ... ym-polega/ znajdziecie ciekawy artykuł na temat biodegradacji. Jest tam wiele ciekawych i praktycznych informacji, które mogą się przydać. Poza tym uważam, że warto posiadać na ten temat wiedzę, gdy chcecie zadbać o środowisko. Pomyślcie o tym koniecznie. Macie tam wytłumaczone na czym taka biodegradacja polega.
marekŻ

Re: Ekologia

Post autor: marekŻ »

Bardzo fajny sklep internetowy, gdzie możecie kupić ogrom przydatnych, ekologicznych produktów to https://www.ekoloco.pl/kolekcja/sklep Mają tam masę różnych rzeczy - od metalowych czy bambusowych słomek przez termosy i kubki zero-waste, worki materiałowe na zakupy po kosmetyki naturalne (polecam mydła w kostce, szczególnie Waligóra i Wyrwidąb od Czterech Szpaków!). Ja przestawiłem się już na te tory i sam z siebie zwracam uwagę na takie rzeczy, takie czasy, że trzeba myśleć o środowisku, to nasz obowiązek.
Tońka

Re: Ekologia

Post autor: Tońka »

Mi się podoba papier od ipapier bo są przyjaźni dla środowiska http://ipapier.pl/ a wy używacie? Myślę ze świadomość w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna ;) planeta coraz bardziej dąży do samozagłady wiec zróbmy coś dla niej aby nasze dzieci i ich dzieci miały gdzie chodzi do parku lub jechać na morze czy jezioro!
Śnieżka

Re: Ekologia

Post autor: Śnieżka »

Na szczęście dla nas i naszej planety świadomość zachowań proekologicznych jest co raz większa. Minimalizujemy ilość plastiku, sięgamy po opakowania wielokrotnego użytku lub biodegradowalne, segregujemy odpady. Warto więc poszerzać swoją wiedzę i czytać takie artykuły, jak ten https://esbud.pl/biodegradacja-co-to-je ... ym-polega/ . Bardzo ciekawa lektura.
Tómek

Re: Ekologia

Post autor: Tómek »

Ja dodam, ze nie tylko mamy segregować śmieci itd, ale mamy też zwracać uwagę na inne rzeczy jak np to żeby odprowadzać we właściwe miejsca odpady niebezpieczne. Są specjalne firmy jak np tutaj https://www.wektorsc.eu/odbior-odpadow-niebezpiecznych/ która zajmuje się transportem i i odbiorem odpadów niebezpiecznych jak farby, lakiery czy oleje przepracowane.
Ogień

Re: Ekologia

Post autor: Ogień »

Powiem wam, ze ostatnio doszliśmy do wniosku z mężem, że czas przerzucić się na korzystanie z zielonej energii. Wiem, że taką usługę oferuje respect energy i właśnie do niech mam zamiar się zgłosić w tej sprawie. Wam również polecam takie rozwiązania.
mają

Re: Ekologia

Post autor: mają »

Na firmy raczej za bardzo nie patrzę, ale pilnuję, by w moim domu były przestrzegane zasady, które mają wiele wspólnego z ekologią. Jest to segregacja odpadów, to, ze mamy oczyszczalnię przydomową, panele słoneczne, mamy także - zainstalowany w zeszłym roku, zbiornik na deszczówkę. Zbiornik ten kupiliśmy prosto od producenta Bio Eden https://www.bioeden.eu/oferta/zbiorniki ... deszczowke z Wiśniowej Góry. Zbiornik jest szczelny, sprawdza nam się, dzięki niemu w zeszłym roku wykorzystywaliśmy deszczówkę do podlewania naszego ogródka warzywnego.

bolące serce
narcyś444

Re: Ekologia

Post autor: narcyś444 »

Panele słoneczne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Jest to głównie zasługa tego, że na ich instalacje można pozyskać dofinansowanie, a ich użytkowanie sprawia, że można naprawdę sporo zaoszczędzić. Tutaj https://www.mpolska24.pl/post/18056/czy ... -sloneczne sobie zerknijcie i poczytajcie na ten temat. Jest tam bowiem wiele cennych i praktycznych informacji, które niewątpliwie mogą okazać się niezwykle pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.
semiś5885

Re: Ekologia

Post autor: semiś5885 »

Tak, jak i każda technologia również fotowoltaika z czasem staje się dużo bardziej dostępna. Coraz więcej gospodarstw domowych, jak i rolnych może sobie na nie pozwolić. Koniecznie powinniście sprawdzić sobie ofertę https://eeef.pl/o-nas/ . Jeśli patrzymy to powoli, co drugi dom korzysta z takich rozwiązań i ja jestem jak najbardziej na tak, ponieważ nie będziemy w ten sposób niszczyć środowiska. Powinniście jak najbardziej się zastanowić i wybrać najlepsze rozwiązanie!
czaruś

Re: Ekologia

Post autor: czaruś »

Przyznam szczerze, że ostatnio udało mi się znaleźć sklep z mnóstwem ekologicznych produktów. Poszukiwane przeze mnie były słomki papierowe błękitne Znalazłam je na stronie sklepu internetowego ekoszop.pl. Polecam każdemu, kto chce kupować ekologiczne produkty.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Ekologia

Post autor: Kuba77 »

W naszej firmie odpadami oraz ich recyklingiem kompleksowo zajmuje się firma https://esbud.pl/ . Pomagają wypełnić obowiązki związane z recyklingiem odpadów. Kompleksowo organizują cały proces zniszczenia poufnych danych, odbioru odpadów i ich recyklingu.
Awatar użytkownika
alvin
Posty: 108
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:05

Re: Ekologia

Post autor: alvin »

Wiemy jaka sytuacja jest na świecie, z powodów człowieka ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona więc najwyższa pora przeciwdziałać. Trzeba szukać alternatywnych metod pobierania energii np. ze słońca dzięki instalacjom fotowoltaicznym. Temat ten został szeroko omówiony na https://energia.rp.pl/sponsorowane/31511-prad-ze-slonca . Trzeba też wiedzieć, że to nie tylko ekologiczne podejście do sprawy, dzięki instalacjom fotowoltaicznym można także znacząco obniżyć wysokość rachunków za prąd, a na tym chyba każdemu zależy w dobie stale rosnących cen
Kasz Łukasz

Re: Ekologia

Post autor: Kasz Łukasz »

Rzeczywiści panele fotowoltaiczne są tym elemnem, który ralnie pomaga obniżyć rachunki za prąd. bez dwóch zdań. Oczywiscie cała instalacja musi być też poprawnie zaprojektowana i zamontowana. Polecam od tego firmę Hymon https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-wroclaw/ mają nieodległe terminy i dobre ceny
ODPOWIEDZ