Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?

Kobiety, randki, małżeństwo - rady, dyskusje.
Miruś89

Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?

Post autor: Miruś89 »

Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?
Czy można coś takiego załatwić bez problemu? Potrzebuję leków dla mamy, ona bierze takie na ciśnienie, regularnie, ale kończa jej się, a jej lekarz jest na urlopie i chcę jakoś załatwić tę sprawę a przy okazji dla siebie zwolnienie przedłużyć, może doradzicie jak zagaić rozmowę z kimś z infolinii?
Albo czy korzystaliście z opcji konsultacji zdalnej z internistą, jak tu np jest opcja https://kataloglekarzy.telemedi.com/spe ... internista
bo widzę że mają możliwość wystawiania recept i zwolnień.

Warto?
Doradzicie?
Luśka

Re: Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?

Post autor: Luśka »

Miruś89 pisze: ↑23 lip 2021, 8:56 Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?
Czy można coś takiego załatwić bez problemu?
Warto?
Doradzicie?
No z tego co tam czytam z tej strony to oczywiście że dają i recepty i zwolnienia wiec wg mnie czemu nie?
Rzadko sama korzystam ale przyznam że tak jak o tym poczytałam z tej strony to ma to sens
maliśka

Re: Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?

Post autor: maliśka »

Tutaj https://onlinerecepta.pl macie ciekawe propozycje, jeśli chodzi właśnie o konsultacje online. Poczytajcie sobie na ten temat. Uważam, że warto przede wszystkim postawić na sprawdzone rozwiązania, aby uzyskać odpowiednią poradę i oczywiście receptę online. Dzięki temu nie trzeba wychodzić z domu i się narażać.
esperalwrocław

Re: Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?

Post autor: esperalwrocław »

maliśka pisze: ↑09 wrz 2021, 13:09 Tutaj https://onlinerecepta.pl macie ciekawe propozycje, jeśli chodzi właśnie o konsultacje online. Poczytajcie sobie na ten temat. Uważam, że warto przede wszystkim postawić na sprawdzone rozwiązania, aby uzyskać odpowiednią poradę i oczywiście receptę online. Dzięki temu nie trzeba wychodzić z domu i się narażać.
Mam podobne zdanie :)
-
esperal Wrocław
Łkorak

Re: Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?

Post autor: Łkorak »

Myślę, że w dobie pandemii, ale również wtedy, gdy po prostu nie mamy możliwości, aby skorzystać z pomocy specjalisty w przychodni, bo się nie dostaliśmy to najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z mobilnej pomocy medycznej, coś takiego jak https://www.stopacukrzycowa.com.pl/ofer ... internisty można zamówić na przykład wizytę internisty, co jest świetnym rozwiązaniem. Sam praktykuję, jestem zadowolony, jakość obsługi oraz jakość pomocy jest naprawdę na poziomie
barbar
Posty: 191
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Recepta i zwolnienie lekarskie - zdalnie?

Post autor: barbar »

Są przecież przychodnie które bez problemu zapisują pacjentów na wizyty telefoniczne, podczas takiej rozmowy z lekarzem można spokojnie poprosić o wypisanie recepty na dany lek czy też zwolnienia lekarskiego. Wizyta w placówce nie jest konieczna. Takie wizyty telemedyczne prowadzi na pewno https://zdrowie.pzu.pl/ . O szczegółach jak się rejestrować sprawdzicie więcej na stronie.
ODPOWIEDZ