Dobre biuro tłumaczeń

Wątek dla prawdziwych majsterkowiczów. Projekty, DIY, warsztat, narzędzia.
Awatar użytkownika
tadamka
Posty: 270
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:58

Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: tadamka »

Przede wszystkim trzeba szukać biura pod katem tego jaki język do przetłumaczenia nam jest potrzebny bo nie każde biuro specjalizuje się we wszystkich jezykach. Jak potrzebne Ci będzie Tłumaczenia Arabski to trzeba bedzie się trochę naszukać.
Awatar użytkownika
Morella
Posty: 99
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:39

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Morella »

Ja szukając pomocy przy tłumaczeniach trafiłam na firmę http://www.verbo.com.pl Myślę, że spokojnie możecie tu się udać po różnego rodzaju tłumaczenia. Pomogą wam przy tłumaczeniach medycznych, przysięgłych, przysięgłych i wielu innych, nawet tych najbardziej skomplikowanych
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Robaczek »

A skoro już o językach mowa, to co sądzicie o uczeniu się bardziej egzotycznych języków niż angielski i niemiecki, na przykład języka chińskiego? Widziałam na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... dla-dzieci, że Centrum Edukacji Profi Lingua oferuje nawet takie kursy językowe dla najmłodszych. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Bercia
Posty: 75
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:47

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Bercia »

Jednym z trudniejszych jest chyba język turecki tłumaczenia takich tekstów trzeba zlecić osobie, która jest tłumaczem przysięgłym. Zastanawiam się, jaki byłby koszt i czy długo trwałoby przełożenie na język polski pliku dokumentów. Właściwie sama rozmyślam od pewnego czasu, czy nie nauczyć się tego języka. Słyszałam niejednokrotnie o ofertach pracy, w których jest on wymagany.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2019, 8:09

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Kamilla36 »

Wiele dobrych opinii słyszałam o biurze tłumaczeń oferującego się na stronie: https://www.pozena.com/ . Ich tłumaczenia są dokładne, robione zawsze terminowo, a do tego koszt usługi jest atrakcyjny. Właśnie dlatego warto jest wybrać to biuro - polecam.
Awatar użytkownika
jarek-tracz
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2019, 13:46

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: jarek-tracz »

Moje pytanie dotyczy bardziej lekcji języka samego w sobie. Czy wakacyjne kursy niemieckiego Warszawa wystarczają do tego, żeby osiągnąć dobry poziom i móc przystąpić do egzaminów z certyfikatem :ugeek: ? Chciałbym pracować w biurze tłumaczeń, co o tym myślicie :?: :?:
Awatar użytkownika
Erejka
Posty: 143
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:19

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Erejka »

Myślę, że oferta od http://www.sct-tlumaczenia.pl też powinna was zainteresować. W tym miejscu będziecie mogli liczyć na kompleksową pomoc przy tłumaczeniach dokumentów i nie tylko. Postawcie na pomoc specjalistów.
Awatar użytkownika
Grizzly86
Posty: 23
Rejestracja: 07 sty 2020, 15:28

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Grizzly86 »

Mi kiedyś jedna dobra tłumaczka pomagała rozwiązać zadanie z niemieckiego. Było tak trudne, że aż musiałem się udać do specjalisty, pomimo, że to było na normalnych studiach, a nie jakichś językowych. Nikomu nie życzę takich wydatków...
Awatar użytkownika
alvin
Posty: 108
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:05

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: alvin »

no faktycznie kiepska sytuacja. ale tak jest niestety w życiu i jeszcze różne sytuacje nas spotkają, w których może się okazać że będziemy potrzebować tłumaczenia. i warto się na tę chwilę odpowiednio przygotować, wiedzieć jakie są w ogóle rodzaje tłumaczeń,możliwości, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań tłumacza itd. w tym bardzo pomocny okaże się z pewnością ten blog https://www.hgo.pl/ . zachęcam do zapoznania się z tymi artykułami, można znaleźć tu nie tylko porady, ale także ciekawostki

tmax abb
Gąska

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Gąska »

Ja akurat z chińskim czy tureckim jeszcze się nie spotkałam przy tłumaczeniu, ale dość często potrzebuję tłumaczenia na język włoski i tutaj korzystam z biura tłumaczeń https://www.mtr24.pl/tlumaczenia/zwykle ... -wloskiego Tłumaczenia realizuję zarówno na język włoski jak i z języka włoskiego, czasem dochodzi do tego jeszcze angielski i tutaj nie ma żadnego problemu także, wszystko zawsze jest szybko robione.
hiczungł

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: hiczungł »

Wiele tekstów z języka niemieckiego musieliśmy przetłumaczyć - po problemie. Wystarczyło zgłosić się do zaufanych tłumaczy z biura https://effekt-szczecin.pl/biuro-tlumaczen/ . Tekstu było sporo, jednak jak widać nie było to dla nich żadnym wyzwaniem. Nie spodziewałbym się tak prędkiego rozwiązania tego kłopotu.
Garażowicz

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: Garażowicz »

Wydaje mi się, że biur tłumaczeń jest całkiem sporo i raczej nie powinniśmy mieć większego problemu z tym aby wybrać to właściwe. Jak dla mnie doskonale na pewno sprawdza się na co dzień tłumaczenie ustne od https://dogadamycie.pl/nasze-uslugi/tlumaczenia-ustne/ i jestem z niego jak najbardziej zadowolony.
miśka4588

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: miśka4588 »

tadamka pisze: ↑09 gru 2019, 22:57 Przede wszystkim trzeba szukać biura pod katem tego jaki język do przetłumaczenia nam jest potrzebny bo nie każde biuro specjalizuje się we wszystkich jezykach. Jak potrzebne Ci będzie Tłumaczenia Arabski to trzeba bedzie się trochę naszukać.
wow, arabski? :o
-
klinika aborcyjna Czechy

https://pozycjonowanie-w-lodz.pl/jak-napisac-wstep-do-artykulu-na-bloga-aby-zaciekawic-uzytkownika/
Awatar użytkownika
pertyno
Posty: 560
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:41

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: pertyno »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://www.belingua.pl/tlumacz-przysie ... to-znaczy/
różowy70

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: różowy70 »

tadamka pisze: ↑09 gru 2019, 22:57 Przede wszystkim trzeba szukać biura pod katem tego jaki język do przetłumaczenia nam jest potrzebny bo nie każde biuro specjalizuje się we wszystkich jezykach. Jak potrzebne Ci będzie .... to trzeba bedzie się trochę naszukać.
Jakie biuro wybrać?

___
tanie używane podręczniki szkolne poznań
juliś94

Re: Dobre biuro tłumaczeń

Post autor: juliś94 »

Morella pisze: ↑10 gru 2019, 22:37 Ja szukając pomocy przy tłumaczeniach trafiłam na firmę .... Myślę, że spokojnie możecie tu się udać po różnego rodzaju tłumaczenia. Pomogą wam przy tłumaczeniach medycznych, przysięgłych, przysięgłych i wielu innych, nawet tych najbardziej skomplikowanych
To jakie biuro wybrać?
ODPOWIEDZ