Instalacje fotowoltaiczne a program mój prąd - dopłata?

Wątek dla prawdziwych majsterkowiczów. Projekty, DIY, warsztat, narzędzia.
Paweł34

Instalacje fotowoltaiczne a program mój prąd - dopłata?

Post autor: Paweł34 »

Instalacje fotowoltaiczne a program mój prąd - dopłata?
Czytałem na stronie firmy https://hymon.pl/ że można dostać nawet 5000 zł dopłaty do instalacji fotowoltaicznej właśnie z rządowego programu mój prąd i zastanawiam się czy ktoś już brał z was taką dopłatę i czy ona naprawdę jest bezzwrotna?
Chętnie bym porozmawiał z kimś kto ma już jakieś doświadczenie i mógłby się podzielić tym jak wyglądają wnioski,
realizacja, czas dopłaty itd?
Awatar użytkownika
saramay
Posty: 108
Rejestracja: 16 sty 2020, 13:00

Re: Instalacje fotowoltaiczne a program mój prąd - dopłata?

Post autor: saramay »

no mozna, mozna :) bardzo fajnie, ze sa te dofinansowania, mysle ze dzieki temu wiecej osob sie decyduje na takie ekologiczne rozwiazania. my zamawialismy panele z Levady, razem z montazem, no i super nam sie trafilo, bo oni jak ktos jest zdecydowany, to nawet oferuja pomoc w przygotowaniu odpowiednich dokumentów zeby moc sie starac o ta dotacje
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: Instalacje fotowoltaiczne a program mój prąd - dopłata?

Post autor: Robaczek »

Ja zauważyłam, że coraz więcej przedsiębiorstw stara się korzystać z odnawialnych źródeł energii. Moim zdaniem to bardzo dobrze - w ten sposób można nie tylko zaoszczędzić, ale również zatroszczyć się o środowisko. Z tego, co wiem, to firma respect energy dostarcza właśnie prąd pochodzący w 100% z takich odnawialnych źródeł. Czy ktoś z Was miał okazję z nią współpracować?
barbar
Posty: 188
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Instalacje fotowoltaiczne a program mój prąd - dopłata?

Post autor: barbar »

Ten program to szansa na naprawdę sporą dotację dla osób które chcą zamontować panele fotowoltaiczne. Nie wiedziałem od razu o możliwości dofinansowania, pamiętam że najpierw umówiłem się na spotkanie szykując się na koszt rzędu 30 tysięcy nawet. A okazało się znacznie mniej. Z resztą o kosztach świetnie napisali na https://eeef.pl/ile-kosztuje-instalacja-fotowoltaiczna/ . Ta firma u mnie zajmowała się projektem i montażem właśnie, fachowcy z górnej półki, doświadczenie i wiedza na poziomie światowym zdecydowanie.
ODPOWIEDZ