Sprzątanie po majsterkowaniu

Wątek dla prawdziwych majsterkowiczów. Projekty, DIY, warsztat, narzędzia.
Awatar użytkownika
Jarosz
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2020, 9:10

Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: Jarosz »

Największy problem jest zawsze ze sprzątaniem po majsterkowaniu... Tym bardziej, że ja mam zacięcie stolarskie, więc wióry lecą wszędzie. Zniechęcony stale zapychającym się odkurzaczem postanowiłem w końcu kupić profesjonalny sprzęt sprzątający. To był strzał w 10! Wszystkim majsterkowiczom mogę śmiało polecić odkurzacze Numatic. Mają zupełnie inną moc i wydajność w porównaniu z odkurzaczami domowymi. Rewelka!
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: Ardi »

Zarówno takie sprzęty warto mieć jak i drobniejsze akcesoria do sprzątania typu ręczniki papierowe do rąk Szczególnie jeśli majsterkujemy - łatwo pobrudzić ręce, no a takie ręczniki papierowe mają duży poziom wchłanialności i są przy tym niezwykle wydajne. Mają wiele zastosowań - zarówno w warsztacie, w trakcie remontów czy w kuchni :)
barbar
Posty: 183
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: barbar »

Majsterkowanie? Oj pamiętam jakie okna brudne po takich pracach są. Pełno kurzu, pyłu. Dlatego zawsze czeka je potem gruntowne mycie. Ale nie samodzielnie najlepiej, lepiej takie zadanie zlecić https://getclean.pl/lokalizacje/lublin/ . Ta firma posiada duże doświadczenie w tym zakresie i to widać w efektach pracy.
Awatar użytkownika
elegant
Posty: 200
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:42

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: elegant »

Samo sprzątanie jest ważne jeśli chcemy mieć porządek i jestem zdania, że warto to robić. Dlatego ja także zdecydowałem się na rozłożenie przed wejściem dobrych wycieraczek zewnętrznych https://www.alumatex.pl/produkty/wycier ... ewnetrzne/ i to właśnie dzięki nim mam większą czystość.
Kisząnek

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: Kisząnek »

Wydaje mi się, że potrzebowałbyś taki bardziej profesjonalny sprzęt jak na przykład odkurzacze z karchera - https://karchercenter-ocean.com/ Pooglądaj sobie, bo to akurat jest świetna inwestycja
Awatar użytkownika
mruczka8
Posty: 442
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:40

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: mruczka8 »

Na pewno potrzebne będą takie rzeczy jak płyn do podłóg, worki na śmieci, zmiotka i szufelka, a także wygodne ubranie, aby wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo. Bardzo ważne jest w tym wypadku zadbanie o wykonanie pracy dokładnie, aby żadne resztki nie były widoczne, a dodatkowo żadna ważna część nie została zaprzepaszczona.
Awatar użytkownika
katrju
Posty: 134
Rejestracja: 24 sie 2019, 9:14

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: katrju »

Ja do sprzątania używam różnego rodzaju sprzętów tak jak w przypadku ogrodu https://www.stiga.pl/sklep/utrzymanie-p ... zamiatarki zamówiłem od Stiga zamiatarkę i jest mi lepiej sprzątać podjazd, kostkę czyszczę myjką wysokociśnieniową i tak dalej. W dzisiejszych czasach warto sobie takimi urządzeniami pomagać skoro mamy do nich dostęp.
Jaś43

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: Jaś43 »

Sprzątanie nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać ale na szczęście można kupić sporo produktów, które ułatwią nam sprzątanie. Np. w sklepie http://olpe.pl/chemia-profesjonalna/ znajdziecie profesjonalna chemie, dzięki której sprzątanie będzie naprawdę proste.
Stefanuś23

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: Stefanuś23 »

Jeśli chcecie ułatwić sobie sprzątanie to kupcie roboty sprzątające. Widziałem na stronie https://wdomu24.pl/47-roboty-2-w-1-odkurzajace-i-myjace sklep, z którego można kupić roboty odkurzające i myjące. Według mnie taki robot naprawdę ułatwi nam sprzątanie.
Fiołek

Re: Sprzątanie po majsterkowaniu

Post autor: Fiołek »

Faktycznie takie sprzątanie również jest dość istotne i tym bardziej, że nawet wypada zostawić po sobie względny porządek na stanowisku. Ja na pewno każdemu rekomenduję bardzo fajne czyściwo przemysłowe https://calde.pl/czysciwo-przemyslowe i jestem zdania, że ten wybór jest po prostu właściwy.
ODPOWIEDZ