Więzary dachowe a więźba

Wątek dla prawdziwych majsterkowiczów. Projekty, DIY, warsztat, narzędzia.
Awatar użytkownika
morska
Posty: 129
Rejestracja: 21 lut 2019, 14:57

Więzary dachowe a więźba

Post autor: morska »

Hej, jestem niedoświadczona, jeśli chodzi o budowę domu, a już szczególnie nie mam żadnego technicznego pojęcia, jeśli chodzi o dachy, dlatego potrzebuję Waszej pomocy. Muszę się rozeznać między tradycyjną więźbą dachową, a wiązarami , a do tego znaleźć firmę, która pomoże mi wykonać taką konstrukcję. Pomożecie?
Awatar użytkownika
rmen
Posty: 110
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:37

Re: Więzary dachowe a więźba

Post autor: rmen »

W zasadzie każda opcja ma swoje plusy. Biorąc pod uwagę więźbę, musisz się przygotować na większe koszty. Ona jest dużo droższa https://mgdachy.pl/cena-wiezby-dachowej/ od więzarów. Kolejna sprawa , to szybkość wykonania. Więźbę kładzie się na dachu i zależnie od pogody, może to trwać dłużej, albo krócej. No i opłaca się dodatkowych pomocników cieśli. A więzary są produkowane poza budową, szybko się je montuje, a i jeszcze w mg dachy możesz mieć darmowy transport.
Awatar użytkownika
coco
Posty: 137
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:42

Re: Więzary dachowe a więźba

Post autor: coco »

W sumie poprzednik wszystko co mogłem napisać, już napisał. Rozeznać się jest trudno w tym temacie, ale ja też bym w sumie nie wiedział, gdyby nie doradztwo właśnie osób z mg dachy. Pomogli mi i z nimi duuużo czasu zaoszczędziłem.
Józef9

Re: Więzary dachowe a więźba

Post autor: Józef9 »

Zalecany dekarz w Jaworniku? Witajcie sąsiedzi! Planuję remont dachu w Jaworniku https://dekkart.pl/dachy/jawornik i potrzebuję rekomendacji na temat dobrego dekarza. Jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia z danym fachowcem lub firmą, proszę o podzielenie się tymi informacjami. Z góry dziękuję za wsparcie!
ODPOWIEDZ