angina a powikłania

Męskie choroby, problemy i rozwiązania. Radzimy, rozwiewamy wątpliwości, pomagamy.
elik
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 9:40

angina a powikłania

Post autor: elik »

Nie wiem czy sobie nie zaszkodzę. Jestem w trakcie leczenia anginy, jeszcze antybiotyk biorę. Jak się trochę lepiej poczułam wróciłam do pracy, miałam dużo wcześniej zaplanowany wyjazd służbowy i nie mogłam go odwołać. Wiem, że to za wcześnie i trochę boję się żeby coś się do tego nie przyplątało. Czy przy anginie powikłania często występują?
barbar
Posty: 188
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: angina a powikłania

Post autor: barbar »

Wiesz co występują, ale jak jest źle leczona albo nawet w ogóle/ Skoro bierzesz antybiotyk to powinno być ok, doczytaj sobie jeszcze tutaj https://tantumverde.pl/blog/nieleczona- ... j-chorobie, czy któreś z tych powikłań się pojawia nawet jak się dobrze leczy chorobę. Angina nie wymaga leżenia w łóżku całą chorobę, wiadomo zalecany jest odpoczynek ale jeśli lepiej się czujesz i leki bierzesz to nie powinno się nic u Ciebie pojawić.
Awatar użytkownika
doniek
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2019, 23:41

Re: angina a powikłania

Post autor: doniek »

Nie orientuję się w tym temacie. Niestety nic tu nie pomogę.
Niebo mnie nie chce, a piekło się boi, że nim zawładnę, więc zostanę tutaj na ziemi, z tobą.
Awatar użytkownika
ecik12
Posty: 219
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:11

Re: angina a powikłania

Post autor: ecik12 »

Źródło zakażenia stanowią zazwyczaj osoby chore lub rzadziej nosiciele, a zakażenie rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Pierwsze symptomy anginy uwidaczniają się po około 2-5 dniach po kontakcie z osoba chorą. Nie wiem czy znacie stronę https://remedios-para-la-celulitis.xyz/ ale tam znajdziecie mnóstwo porad na temat zdrowia.
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: angina a powikłania

Post autor: Ardi »

Jednak w starszym wieku takie choroby moga byc grozne dla zdrowia. Przykladem na to jest moja babcia ktora niestety bardzo zle znosi roznego rodzaju przeziebienia i grypy a niestety nikt nie moze za bardzo przy niej czuwac caly dzien i noc kiedy choruje ciezko. Czasem sasiadka przychodzila ale teraz sie przeprowadzila wiec ciezko bylo. Jednak zdecydowalismy sie aby wybrala sie do domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu/ w Piotrkowie Kujawskim i tam widze ze dobrze się nią opiekują - podają jej leki jesli trzeba i dobrze ją zywią - tak domowo i zdrowo.

chanel platinum egoiste edt 100ml
Awatar użytkownika
rocky
Posty: 157
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:44

Re: angina a powikłania

Post autor: rocky »

na takie problemy z gardlem to ja mega polecam septogard - naprawde super sie sprawdza, bo dziala nie tylko przeciwzapalnie ale tez odkazajaco - a ze ma sciagany aplikator to jeszcze mozna go uzywac "rodzinnie" bo mozna odkazic i dac nastepnej osobie :)
Awatar użytkownika
walajakub
Posty: 41
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:31

Re: angina a powikłania

Post autor: walajakub »

Angina to poważna choroba, której nie można lekceważyć. Trzeba udać się do lekarza, brać antybiotyk i wypoczywać. Kilka dni i minie. Teraz zaczyna się jesienna pogoda, więc o infekcje nie jest trudno, musimy zatem szczególnie o siebie dbać. Szczególnie, ze dostęp do lekarzy jest utrudniony.
Awatar użytkownika
greencbd
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2020, 2:38

Re: angina a powikłania

Post autor: greencbd »

Angina ma okropne właściwości szkodnicze.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 376
Rejestracja: 15 cze 2019, 15:09

Re: angina a powikłania

Post autor: mczay »

A jest Wam znana przychodnia dolmed.pl?
Awatar użytkownika
fumek
Posty: 29
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:51

Re: angina a powikłania

Post autor: fumek »

A macie może jakiś sprawdzony domowy sposób na anginę? Muszę chwilę poczekać na wizytę u lekarza, a chciałabym sobie jakoś ulżyć.
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: angina a powikłania

Post autor: Robaczek »

Jeśli chodzi o zapalenie gardła płukanie przynosi naprawdę dobre efekty, można do tego wykorzystać różne mieszanki ziołowe ;) Ja na przykład dodatkowo spryskuję zawsze gardło Octeniseptem, wart go mieć w domowej apteczce :)
słoń

Re: angina a powikłania

Post autor: słoń »

Gdy zaatakuje was angina ropna domowe sposoby warte są spróbowania. Myslę, że na stronie conagardlo można znaleźc wiele przydatnych wskazówek i porad w tym zakresie. Dajcie znać, czy korzystacie z nich podczas bólu gardła.
aśka

Re: angina a powikłania

Post autor: aśka »

Ojj wiem jaki to problem i ból, sama ostatnio miałam angina wirusowa, która leczyłam domowymi sposobami https://conagardlo.pl/kompendium-wiedzy ... -leczenie/ więc naprawdę jestem bardzo zadowolona z jakości niektórych artykułów w sieci. płukałam również gardło szałwią.
Awatar użytkownika
marekkrajewska
Posty: 74
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:47
Lokalizacja: Radom

Re: angina a powikłania

Post autor: marekkrajewska »

Nie lekceważyłbym anginy i skontaktowałbym się z lekarzem znającym historię choroby. Sam kiedyś miałem problemy z powikłaniami po anginie i nikomu tego nie życzę. W przychodni rodzinnej Białystok trafiłem na doświadczonego lekarza, który pomógł mi się uporać z tym problemem, dzięki czemu szybko wróciłem do formy.
Tośka

Re: angina a powikłania

Post autor: Tośka »

Angina to mało przyjemny stan i nie należy jej lekceważyć bo powikłania mogą być nieprzyjemne. Objawy anginy to zazwyczaj piekący ból gardła i przekrwienie migdałków i jest bardzo dokuczliwy bo występuje dodatkowo gorączka. Ja zazwyczaj zwalczam ją babcini sposobami lub tabletkami neo angin.
ODPOWIEDZ