Badanie usg jąder

Męskie choroby, problemy i rozwiązania. Radzimy, rozwiewamy wątpliwości, pomagamy.
koleśnik

Badanie usg jąder

Post autor: koleśnik »

Przeczytałem w artykule, że "USG jąder i moszny to badanie obrazowe, które służy do diagnozowania wielu problemów medycznych, takich jak np. skręt jądra, rak jądra, żylaki powrózka nasiennego i zapalenie najądrza. Jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym, dlatego też nie ma przeciwwskazań do jego powtarzania, gdy zachodzi taka konieczność"
Czy Wy Panowie robicie takie badania jąder??
gąbka

Re: Badanie usg jąder

Post autor: gąbka »

Koleśnik, ja miałem w ubiegłym roku usg jąder w klinice Multimed. Nic nie boli faktycznie, nawet to nie jest nieprzyjemne. Generalnie lekarz był turbo delikatny.
No i wiadomo, podczas takiego badania ultrasonograficznego możliwe jest wykrycie nie tylko chorób nowotworowych, lecz także innych, patologicznych zmian, takich jak torbiele, guzki czy żylaki, a też usg jest przydatne w diagnostyce niepłodności. Warto, by Panowie poddawali się diagnostyce. Nie ma co się krępować.
NowakZygmuńt

Re: Badanie usg jąder

Post autor: NowakZygmuńt »

Takie badania powinni zawsze realizować jak najlepsi lekarze, bo chodzi w końcu o Wasze zdrowie. Ja czuję, że wsparcia powinniście szukać w takich miejscach jak https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... e/nefrolog Tam znajdziecie odpowiednich specjalistów, do których możęcie umówić się na skuteczne badania.
płot

Re: Badanie usg jąder

Post autor: płot »

Polecam klinikę, o której pisze @gąbka - https://multimed.pl/ to świetna placówka, z doskonałą kadrą specjalistyczną. Zdecydowanie nie co się krępować, jeśli chodzi o badanie jąder. Mój mąż też mia robione w tej klinice. Dyskretnie, delikatnie, z bardzo profesjonalnym podejściem. Dlatego również przyłączam się do rekomendacji.
Kamyk

Re: Badanie usg jąder

Post autor: Kamyk »

Personalizacja diagnostyki niepłodności pozwala na dokładne dopasowanie badań do indywidualnej sytuacji pary. Specjaliści wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie, by wybrać najbardziej odpowiednie metody badawcze. Pełny zakres dostępnych procedur i badań, wraz z ich opisami, znajduje się na stronie https://www.novum.com.pl/diagnostyka-nieplodnosci/ co jest kluczowe dla efektywnego planowania diagnostyki.
ODPOWIEDZ