Kiedy badać prostatę?

Męskie choroby, problemy i rozwiązania. Radzimy, rozwiewamy wątpliwości, pomagamy.
aresż

Kiedy badać prostatę?

Post autor: aresż »

Kiedy tak naprawdę powinniśmy zacząć badać prostatę? jak coś zaczyna się dziać czy jak skończymy ileś lat? 43 mam obecnie i na razie nie badałem się, zero problemów raczej u mnie ale sam nie wiem czy tak na sprawdzenie nie trzeba się do urologa wybierać. dziadek jakieś problemy z tym miał
barbar
Posty: 191
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: barbar »

Jak najbardziej powinieneś wybrać się na kontrolę do urologa. Szczególnie, że w rodzinie miałeś przypadki problemów z prostatą. Ja na 40-te urodziny wybrałem się po raz pierwszy, wiesz że nowotwór może rozwijać się bezobjawowo długi czas? Dlatego tak ważne są kontrole. Możesz dowiedzieć się więcej na https://zabiegidavinci.pl/baza-wiedzy/rak-prostaty/ , również jak samo badanie wygląda. Nie ma się czego obawiać na pewno, nic nie boli, trwa dosłownie chwilę.
Zapalenie prostaty ą

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: Zapalenie prostaty ą »

aresż pisze: ↑16 cze 2021, 15:06 Kiedy tak naprawdę powinniśmy zacząć badać prostatę? jak coś zaczyna się dziać czy jak skończymy ileś lat? 43 mam obecnie i na razie nie badałem się, zero problemów raczej u mnie ale sam nie wiem czy tak na sprawdzenie nie trzeba się do urologa wybierać. dziadek jakieś problemy z tym miał
Prostatę powinieneś badać raz do roku. Poziom PSA kontrolnie nawet co pół roku. No i urolog z USG. Zwłaszcza jeżeli masz ryzyko zachorowania na niebakteryjne zapalenie prostaty Ale na to tez są metody np. ESWT zapalenie prostaty leczenie
Władek70

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: Władek70 »

Myślę, że po 40 roku życia warto badać regularnie prostatę i sprawdzać poziom PSA. Należy także zwracać uwagę na wszelkie objawy mogące informować nas o chorobie. W razie jakichkolwiek problemów nie warto leczyć się na własną rękę i najlepiej udać się do lekarza. Sam niedawno byłem na wizycie u dr Piotra Taborowskiego w klinice http://osrodekzdrowia-luzino.pl/2021/06/25/urolog/. Byłem bardzo zadowolony z profesjonalnej obsługi oraz życzliwego podejścia lekarza.
mórarz

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: mórarz »

Uważam, że jeśli masz jakieś wątpliwości to nie można zwlekać. Na takie badania udalem się już jakiś czas temu do urologa https://www.urolog-gorecki.wroclaw.pl/o-gabinecie . To specjalistyczne badania miały wykazać, czy faktycznie coś mi dolega - ale nic bardziej mylnego. Okazało się , że jest wszystko ok ale na następnie badania warto zgłosić się jak najprędzej!
Błażej

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: Błażej »

Witam, badania prostaty należy wykonywać regularnie, tak aby potem nie mieć żadnych poważnych problemów, wielu chorobom można zapobiec zanim jeszcze się rozwiną. W tematyce zapaleń proszę zajrzeć tutaj https://ktomalek.pl/leki-przeciwzapalne ... e/k-1848/1 . Lepiej sprawdzić i nie być chorym niż potem żałować.
KŁOS

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: KŁOS »

Przypadłością, która może dotknąć mężczyzn w każdym wieku jest ostre lub przewlekłe zapalenie prostaty. Z kolei starsi mężczyźni mogą zmagać się z łagodnym przerostem prostaty, który najczęściej jest procesem fizjologicznym. Najlepszych badaniem, który zweryfikuje rodzaj problemu jest USG gruczołu krokowego (mój mąż robił w Warszawie w klinice https://multimed.pl/ ). Nie ma się czego obawiać czy wstydzić. Jeśli pojawi się problem, to jak najszybciej warto udać się do lekarza na taką diagnostykę.
PowełŹ456

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: PowełŹ456 »

Niestety przychodzi taki wiek u mężczyzny, że trzeba przebadać ten organ zwłaszcza gdy w rodzinie były przypadki nowotworów prostaty. U nas niestety tak było w rodzinie i mój dziadek i ojciec zmarli na raka prostaty. Jakiś czas temu zapisałem się do urologa i powiem wam, że bardzo bałem się o to czy czegoś tam niema. Zapisałem się do urologa https://www.urolog-bogacki.pl/kontakt i od razu przeszliśmy do konkretów - usg, psh i wszystko było jasne - jestem zdrowy jak ryba.
Awatar użytkownika
cleftjaw
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:20

Re: Kiedy badać prostatę?

Post autor: cleftjaw »

Jeśli szukacie specjalistycznego szpitala urologicznego, to proponuję sprawdzić usługi szpitalmazovia.pl. Mój przyjaciel polecił mi ten szpital i z tego co widziałam, oferuje on naprawdę szeroki zakres usług. Dajcie znać co sądzicie.
ODPOWIEDZ