Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Męskie choroby, problemy i rozwiązania. Radzimy, rozwiewamy wątpliwości, pomagamy.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 376
Rejestracja: 15 cze 2019, 15:09

Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: mczay »

Czy znacie jakieś sposoby by przyspieszyć zrastanie się kości? Złamałem rękę i lekarz stwierdził że zrasta się się bardzo wolno. A ja cały czas na zwolnieniu przez to, wariuje w domu. Nie mówiąc że to prawa ręka czyli problem z wszystkim mam. Lekarz na NFZ, mało co doradził co robić... jeszcze teraz.
barbar
Posty: 191
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: barbar »

Poczytaj o Exogenie, tu na przykład https://leczymyzlamania.pl/ . Mojemu ojcu nie zrastała się kość po złamaniu jak powinna i lekarz polecił to urządzenie. Specjalista a specjalista, wiadomo jak to bywa. W każdym razie takie urządzenie wypożyczasz do domu i stosujesz raz dziennie, emituje ultradźwięki o niskiej częstotliwości, nie powodują bólu w żadnym stopniu a przyspieszają zrost kości. I to zarówno przy świeżych złamaniach jak i przy przeciągającym się gojeniu. Cenione urządzenie, skuteczność potwierdzają badania, ortopedzi, urządzenie zostało także zaakceptowane przez najważniejszą brytyjską i amerykańską organizację.
Awatar użytkownika
Rocky33
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2020, 21:52

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: Rocky33 »

W starszym wieku trzeba uważać. Moja mama miała kilka złamań. Wszystko przez postępującą osteoporozę https://calperos.pl/o-osteoporozie. Wszystko bardzo ciężko się zrastało. Moja żona już po skończeniu czterdziestki zaczęła przyjmować leki calperos, żeby ustrzec się przed tą straszną chorobą.
Awatar użytkownika
Warcianos
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2020, 11:51

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: Warcianos »

szczerze powiedziawszy to nie słyszałam o przyspieszaniu zrastania się kości. Zresztą, wychodzę z założenia, że wszystko w swoim czasie. Są pewne rzeczy, których lepiej nie przyspieszać, bo można sobie zrobić jeszcze większą krzywdę. A tak na marginesie, warto rozejrzeć się już za jakąś porządną fizjoterapia Poznań. Ręka po takim czasie usztywnienia, będzie potrzebowała rozruszania - rehabilitacji.
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: Ardi »

Trzeba zadbać o prawidłowe zrastanie się kości. No i bardzo często w takich sytuacjach zdarzają się zapalenia - można je szybko eliminować dzięki magnetoterapii. jeśli nie wiecie na czym polega to mogę Wam zdradzić że to nic prostszego. Dzięki takiemu aparatowi https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii który wytwarza pole magnetyczne - zwalczamy różnego rodzaju stany zapalne, bóle kości, stawów czy mięśni a nawet pierwsze oznaki osteoporozy.
Awatar użytkownika
indy5
Posty: 101
Rejestracja: 29 wrz 2019, 22:25

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: indy5 »

Możesz samemu wykonać diagnostykę np. robiąc rezonans https://mridiagnostyka.pl/ Prywatnie z reguły można to zrobić szybciej niż z NFZ.
elik
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 9:40

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: elik »

Wiele złamań jak już się wszystko zrośnie tak jak trzeba wymaga potem odpowiedniej rehabilitacji. Najlepiej pod okiem dobrego fizjoterapeuty. Ze swojej strony mogę polecić https://fizjoterapiazukowo.pl/ . Jest to mobilny gabinet medyczny, z dojazdem do pacjenta na terenie Kaszub. Takie podejście do pacjenta to bardzo dobre rozwiązanie, ułatwienie.
Łosek

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: Łosek »

W przypadku kiedy będziecie na etapie poszukiwań profesjonalistów we Wrocławiu w zakresie przeprowadzenia skutecznej rehabilitacji oraz fizjoterapii to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę na gabinet Pracownia Zdrowia https://pracownia-zdrowia.pl/ którzy będą w stanie poradzić sobie z Twoim problemem i przyczynią się do rozwiązania kłopotów oraz nawracającego uciążliwego bólu. Ja byłem w podobnej sytuacji, dlatego zdecydowałem się na skorzystanie z ich pomocy po kontuzji i zdecydowanie nie brakuję. Potrafią realnie pomóc i zmotywować do działania. Mam nadzieję, że również będziecie mogli skorzystać i zadbać o swoje zdrowie!
aśkowo

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: aśkowo »

mczay pisze: 13 cze 2020, 21:20 Czy znacie jakieś sposoby by przyspieszyć zrastanie się kości? Złamałem rękę i lekarz stwierdził że zrasta się się bardzo wolno. A ja cały czas na zwolnieniu przez to, wariuje w domu. Nie mówiąc że to prawa ręka czyli problem z wszystkim mam. Lekarz na NFZ, mało co doradził co robić... jeszcze teraz.
Jasne, że tak, tylko trzeba wykorzystywać nowoczesne programy i aplikacje, które pozwolą nam ogólnie na to, żeby dobrze działać dla pacjenta. Moim zdaniem warto także zadbać o bezpieczeństwo danych medycznych , ale to wcale nie jest takie złe, jeśli się odpowiednio podchodzi do tematu. Może sprawdźcie RSQ Physio?
Awatar użytkownika
ecik12
Posty: 219
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:11

Re: Leczenie złamań - da się przyspieszyć?

Post autor: ecik12 »

Jeżeli chodzi o złamanie u dziecka, to moim zdaniem świetnym wyborem będzie osteopata dziecięcy wrocław który ma dużą wiedzę, doświadczenie oraz wie, jak obchodzić się z tymi najmniejszymi pacjentami.
ODPOWIEDZ