Załamka po rozwodzie

Męskie choroby, problemy i rozwiązania. Radzimy, rozwiewamy wątpliwości, pomagamy.
Awatar użytkownika
dżemil1965
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:09

Załamka po rozwodzie

Post autor: dżemil1965 »

Problem mam słuchajcie. Bo żona z pół roku temu straszyła mnie rozwodem. Sam rozwód to jeszcze nic, bo nie układało nam się jakoś super. najgorsze było to, że postanowiła zabrać dzieci i wynieść sie za granice. Boje się że stracę z nimi kontrakt, jestem totalnie załamany. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji?
Awatar użytkownika
Kordian
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:16

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Kordian »

Myślę, że musisz pogadać z dwoma osobami - prawnikiem i psychologiem.
Awatar użytkownika
dżemil1965
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:09

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: dżemil1965 »

Myslisz?
Awatar użytkownika
Kordian
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:16

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Kordian »

No jasne, nawet się nie zastanawiaj, musisz mieć wiedzę prawną i siły psychiczne do walki. Chyba że chcesz zobaczyć dzieci na ich 18stke.
Awatar użytkownika
dżemil1965
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:09

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: dżemil1965 »

nie, no nie ma opcji! A do kogo mógłbym się zwrócić?
Awatar użytkownika
Kordian
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:16

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Kordian »

Poszukaj może w sieci, pewnie znajdziesz coś
Awatar użytkownika
Natanael_74
Posty: 17
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:40

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Natanael_74 »

Jeżeli mogę pomóc, to podrzucę namiary na bardzo profesjonalną panią psycholog http://poradniasalomon.com.pl/specjalisci/aleksandra-domagala/. Ja chodziłem do niej jak wylali mnie z pracy.
Awatar użytkownika
dżemil1965
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:09

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: dżemil1965 »

Dzięki!
Awatar użytkownika
Grażynka3
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:30

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Grażynka3 »

Domyślam się że może być bardzo trudno. Dlatego też trzeba wszystko jak najszybciej załatwić, odciąć się kompletnie od starego życia. Zobaczcie sobie tu może dlatego też ofertę od https://www.adwokatkoscielny.pl/ Załatwienie stwierdzenia nieważności małżeństwa umożliwi wam także ponowne wzięcie ślubu kościelnego. Może to w przyszłości się wam przyda.
Awatar użytkownika
carolina91
Posty: 125
Rejestracja: 26 sty 2019, 18:48

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: carolina91 »

Rozwód to bardzo trudny czas. Ja swój przepłaciłam depresją. Teraz czeka mnie leczenie depresji we wrocławiu i prawdopodobnie długa terapia, ale nie poddaję się. Postanowiłam pójść na terapię by zawalczyć o siebie i odzyskać swoją dawną pogodę ducha. Jakby nie patrzeć na rozwodzie świat się nie kończy.
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Ardi »

warto isc w takiej sytuacji do psychologa, bo moze byc to powazny problem, wiec trzeba mu zaradzić. Nie ma co zwlekac jesli wzmagamy sie z depresja - warto udac sie do profesjonalnej kliniki Medox https://medox.org.pl/ w Nowym Modlinie. Oni pomogli juz wielu pacjentom wyjsc z depresji ,wiec z pewnoscia pomoze i Tobie :)
Awatar użytkownika
Ruzia
Posty: 165
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:01

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Ruzia »

Moja znajoma jest w trakcie rozwodu, ale jeszcze gorsze jest to, że jej mąż właśnie wpadł w alkoholizm. I co ona biedna w takiej sytuacji powinna zrobić? Z jednej strony darować sobie, bo i tak ten facet dużo krzywdy jej wyrządził. A z drugiej strony przecież nie można zostawić samemu sobie człowieka z takim problemem. Dam jej namiary na najlepszy Ośrodek terapii Uzależnień Nefo, ale co ona z tym zrobi, to już nie wiem. Ja bym wspierała osobę w nałogu mimo wszystko.
Awatar użytkownika
coco
Posty: 137
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:42

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: coco »

Sytuacje są różne i moim zdaniem nie powinieneś/aś wpadać w jeszcze większego doła, myśląc, że tylko Ty się załamujesz. To nie jest prawda. Wiele osób tak cierpi. Ważne, żebyś pomoc otrzymał/a. Myślę, że Ranking Ośrodków Terapii pomoże Ci w wyszukiwaniu odpowiednich placówek medycznych, idealnych do leczenia właśnie uzależnień, jeśli w nie wpadłaś/eś.
Awatar użytkownika
szpila
Posty: 141
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:48

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: szpila »

Wizyta u psychologa w takiej sytuacji jest wręcz wskazana. Polecam poczytać o tym, czym zajmuje się Poznanie: https://poznanie-psychoterapia.pl/ . Panie specjalistki na pewno Tobie pomogą.
Awatar użytkownika
fidyka
Posty: 60
Rejestracja: 29 lip 2019, 12:34

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: fidyka »

Nigdy nie zaszkodzi porozmawiać z psychologiem. Myślę, że taka osoba może pomóc rozwiązać istniejący problem. Warto więc zajrzeć na stronę http://melka-roszczyk.pl/ i zapoznać się z ofertą świetnej pani psycholog z Poznania.
Awatar użytkownika
amandzia
Posty: 66
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:52

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: amandzia »

Jeśli w waszym otoczeniu jest osoba, która ma problem z alkoholem warto by udała się na leczenie do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo wsparcie dla trzeźwiejącego alkoholika jest niezwykle istotna warto prosić przyjaciół i rodzinę o pomoc, nawet jeżeli nasze relacje nie są takie jak kiedyś.
Awatar użytkownika
daga
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2020, 1:18

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: daga »

współczuję sytuacji, niestety statystyki są mało korzystne jeśli chodzi o dzieci i opiekę taty, ale nie jest to nie możliwe. Proponuje poszukać dobrego adwokata w tym temacie i zasięgnąć języka. Osoba która się na tym zna będzie najbardziej wiarygodnym źródłem informacji w tym temacie.
Dżesika

Re: Załamka po rozwodzie

Post autor: Dżesika »

Niestety, nie jest to prosty temat. Jeśli nie radzicie sobie, to nie ma co walczyć samemu ze sobą. Najrozsądniej byłoby wesprzeć się pomocą najlepszych psychologów. W Klinice Psychomedic.Online pracują terapeuci, którzy pomogą Wam wrócić do dobrego stanu i radości z życia. Umówcie się z nimi na poradę i niech w końcu uśmiech wróci na Wasze usta.
ODPOWIEDZ