Przygotowywanie do maratonu

Sporty ekstremalne, wyścigi, golf, boks. Informacje, dyskusje.
Sobiesław

Przygotowywanie do maratonu

Post autor: Sobiesław »

Tak mi do głowy przyszło, że może zrobiłbym swój pierwszy maraton w życiu. Cel nie łatwy ale myślę, że dam radę się przygotować. Trochę poczytałem o różnych treningach robionych z takim celem i myślę że dam radę. Oczywiście już biegam i zrobienie 10-15 km jest dla mnie do zrobienia. Myślę, że dalsze odległości też. tylko czasami czuję, że brakuje mocy, energii. Czy same treningi pomogą? Czy też trzeba by sięgnąć po coś jeszcze?
Konował

Re: Przygotowywanie do maratonu

Post autor: Konował »

A próbowałeś poprawić sam proces regeneracji, albo wprowadzić dodatkowe bodźce, które wpływają na funkcjonowanie całego organizmu? Ja bym dołożył np. tlenoterapie. To nie tylko działanie w przypadku kontuzji ale i przy poprawie funkcjonowania tego, co już masz. Moim zdaniem powinna poprawić się wydajność organizmu.
Marciński

Re: Przygotowywanie do maratonu

Post autor: Marciński »

Tlenoterapia to całkiem fajny sposób na poprawę funkcjonowania. Tylko najlepiej w komorze hiperbarycznej, bo wtedy najlepiej dostarczamy tlen do organizmu. W większej ilości. Mamy od razu lepsza regenerację, większe natlenienie mięśni, inny metabolizm. Właściwie wszystko się przestawia na sprawniejszą pracę. Ja co jakiś czas cjodzę do takiej komory w SI Strefa Regeneracji w Szczecinie. A przy kontuzjach biorę jeszcze pobyt w komorze krio.
Orłowski

Re: Przygotowywanie do maratonu

Post autor: Orłowski »

Słyszałem, że tlenoterapia właśnie w takiej komorze o której piszesz sporo daje. Cały organizm przestawia się na zupełnie inna formę pracy. Wszystko przyspiesza, przez co zyskujemy na funkcjonowaniu. Całkiem fajne rozwiązanie. Co prawda nigdy nie byłem w czymś takim ale chyba się skuszę :) A krio to znam tylko z punktowych zabiegów ;)
Łukasik

Re: Przygotowywanie do maratonu

Post autor: Łukasik »

Orłowski pisze: ↑30 wrz 2021, 15:54 Słyszałem, że tlenoterapia właśnie w takiej komorze o której piszesz sporo daje. Cały organizm przestawia się na zupełnie inna formę pracy. Wszystko przyspiesza, przez co zyskujemy na funkcjonowaniu. Całkiem fajne rozwiązanie. Co prawda nigdy nie byłem w czymś takim ale chyba się skuszę :) A krio to znam tylko z punktowych zabiegów ;)
Tlenoterapia to fajna sprawa. Szczególnie pobyt w takiej komorze. Przebywasz jakieś 60 minut. Organizm w tym czasie dostaje niezłą porcję tlenu. A tlen to podstawa. Wszystko od niego zależy. Zyski z takiej terapii są bardzo duże. Warto korzystać jak ma się gdzieś w okolicy możliwość.
Turzyński

Re: Przygotowywanie do maratonu

Post autor: Turzyński »

Tlenoterapia to całkiem fajny pomysł. Działa skutecznie. Przydaje sie nie tylko przy poprawianiu wyników w sporcie ale i po wszelkich zawodach, jak chcemy sie zregenerować. Albo po kontuzjach. Całkiem fajnie wpływa na szybki powrót do zdrowia. Innym dodatkiem takiej kuracji jest szybsza odbudowa skóry, szczególnie po jakiś upadkach podczas biegów :)
barbar
Posty: 191
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Przygotowywanie do maratonu

Post autor: barbar »

Jako sportowiec regularnie odwiedzam komorę normobaryczną, tlenoterapia ma mnóstwo pozytywnych skutków dla zdrowia, szczególnie w stanach przemęczenia organizmu, po kontuzjach gdzie oczekujemy szybszej regeneracji. We Wrocławiu w https://lifechamber.pl/komora-zycia/ takie zabiegi są samą przyjemnością - komora jest komfortowa, wygodne fotele, można słuchać muzyki, czytać, relaksować się a przy okazji wspierać zdrowie.
Alina

Re: Przygotowywanie do maratonu

Post autor: Alina »

Sportowcem nie jestem ale zaczęłam korzystać z tlenoterapii w Si Strefa Regeneracji ze względu na przebyty covid19 i znaczny spadek odporności. Muszę przyznać, że zabiegi w komorze hiperbarycznej przynoszą efekty, a relaks podczas tego zabiegu i utrzymujące się endorfiny godne polecenia. Dodatkowo moja cera też zyskała na wyglądzie. Muszę też dodać, że obsługa jest bardzo sympatyczna i pomocna, nie pozostawili żadnego mego pytania bez odpowiedzi.
ODPOWIEDZ