Fotowoltaika

Znasz dobre, solidne firmy, które możesz polecić? Daj znać!
eaś

Fotowoltaika

Post autor: eaś »

Hejcia, jakie macie sposoby na ogrzewanie w domu? Może choć jedna osoba myśli o fotowoltaice, co? Nie ma w tym większego problemu, jeśli tak naprawdę poszukamy rozwiązania, które skutecznie naprowadzi nas na spore oszczędności. Jednocześnie bardzo ważną kwestią jest i to, żeby w zupełności poszukać rozwiązań, które są dobre dla innych. I fotowoltaika do nich należy.
połko

Re: Fotowoltaika

Post autor: połko »

Owszem, fotowoltaika to ważny element ogrzewania nowoczesnego, jednak wydaje mi się, że należy także powiedzieć i o tym, że takie https://www.dambat.pl/pobierz.html pompy Dambatu są dobrym elementem zbiorczym. W sumie można nawet rzec, że bardzo dobrym. Na to jednak pytanie, jak to działa, odpowie wam jedynie moja fachowa firma. Można nas pytać o te pompy.
emiś5854

Re: Fotowoltaika

Post autor: emiś5854 »

U nas również w planach właśnie takie panele, ale na początek musimy sobie wszystko doczytać i przede wszystkim trzeba w odpowiedni sposób poznać działanie takich paneli. Nie obejdzie się również od zdania ekspertów. Jednak na początek sięgam sobie po informacje na stronie https://liver-aid.com.pl/jak-dziala-ins ... oltaiczna/ . Trzeba tylko jeszcze znaleźć sobie odpowiednią firmę, która wszystkim się zajmie. Myślę, że z tym nie będzie kłopotu.
Awatar użytkownika
Ori35
Posty: 87
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:17

Re: Fotowoltaika

Post autor: Ori35 »

Myślę, że każdy powinien zastanowić się nad fotowoltaiką, bo można sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Poza tym można mieć prąd prawie za darmo. Czytałam, że liderem w branży jest firma ABC SUN ENERGY Grupa Fotowoltaika. Działają na terenie Warszawy i okolic. Mają duże doświadczenie, a ceny są przystępne. Szczegóły są na stronie https://www.abcsunenergy.pl/ .
zabójca

Re: Fotowoltaika

Post autor: zabójca »

No pewnie, że należy, bo jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób świadomych. Nie można powiedzieć, że każdy z nas wie, co się będzie działo, ale na pewno należy powiedzieć, że ważne jest nasze dzisiejsze podejście. A skoro tak, to polecałabym tutaj https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-lodz/ sprawdzić, co możemy jeszcze zadziałać. Co wy na to?
janiś

Re: Fotowoltaika

Post autor: janiś »

Tutaj http://universun.pl/instalacja-fotowoltaiczna-6-kw/ macie wiele cennych i praktycznych informacji na temat tego, w jaki sposób wygląda instalacja fotowoltaiczna 6 kw. Można się tam sporo dowiedzieć. Jeśli macie wątpliwości co do tego typu rozwiązania, to na pewno warto przeanalizować sobie spodziewane koszty oraz zysk. Zobaczycie w ten sposób przez ile lat taka instalacja będzie się zwracać. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie.
mniemamń

Re: Fotowoltaika

Post autor: mniemamń »

Jeżeli chodzi o instalacje fotowoltaiczne, to sami taka mamy od ponad roku. Z doświadczenia mogę ci powiedzieć, że się to opłaca, no i instalacja działa świetnie. Do wykonania projektu, dopasowania instalacji i samego montażu fotowoltaiki zatrudniliśmy firmę REMOR https://remor.pl/systemy-fotowoltaiczne-dla-domu/ z Reczy. Ich oferta jest szeroka, mają naprawdę kompetentnych specjalistów, którzy ą doświadczeni i wykonali u nas kawał dobrej roboty, polecam.
Awatar użytkownika
pertyno
Posty: 560
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:41

Re: Fotowoltaika

Post autor: pertyno »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten link https://elektrokalka.pl/
mariusz pęk

Re: Fotowoltaika

Post autor: mariusz pęk »

Firmy świadczące usługi montażu instalacji fotowoltaicznych mnożą się jak "grzyby po deszczu" i wiem, że ciężko wybrać tę najlepszą. Ja akurat mam pozytywne doświadczenie z https://alians-oze.pl/ . Kosztorys dotarł do mnie naprawdę szybko. Mają bardzo dobrą ofertę. Porównywałam ją z cenami innych firm i najbardziej się opłacała. Do tego błyskawiczny montaż - realizację inwestycji gwarantują w ciągu 10 dni od momentu wpłaty zaliczki, a w przeciwnym wypadku płacą 100 zł brutto za każdy dzień roboczy opóźnienia. To się bardzo ceni.
akń

Re: Fotowoltaika

Post autor: akń »

Tak, jest to opłacalna opcja, tylko pamiętajcie, że aby taka instalacja faktycznie była opłacalna, to musi być dopasowana do waszego zapotrzebowania. W naszym przypadku tym dopasowaniem, doradzeniem nam najlepszej opcji, wykonaniem projektu, załatwieniem formalności i wykonaniem samej instalacji zajęła się firma Mr Energy https://mrenergy.pl/dla-domu/ z Warszawy. Fotowoltaika dla domu, to coś, o czym myśleliśmy od dłuższego czasu i cieszę się, że się na nią zdecydowaliśmy. Ta firma kompleksowo podeszła do zadania, wykonali kawał dobrej roboty w korzystnej cenie (a dodatkowo dostaliśmy dofinansowanie z programu "Czyste powietrze"). Instalacja działa niezawodnie, polecam.
Awatar użytkownika
alvin
Posty: 108
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:05

Re: Fotowoltaika

Post autor: alvin »

Ja już wiedziałam od początku, że jak będę budować dom to postawię na instalacje fotowoltaiczne. Sporo się na ich temat naczytałam i wiem, że jest to bardzo oszczędne rozwiązanie. Popytałam się co nieco i otrzymałam namiar na https://ekoi.pl/ - mają świetne opinie jeśli chodzi o montaż fotowoltaiki
nerwń

Re: Fotowoltaika

Post autor: nerwń »

Fotowoltaika to bardzo opłacalny system, warto również zainwestować w magazyn energii: https://www.greenhousesystems.pl/blog/j ... towoltaiki Projektem, montażem oraz serwisem fotowoltaiki zajęła się u nas firma GREEN HOUSE SYSTEMS z Zelewa. Ich oferta jest szeroka, posiadaj korzystne ceny, są jak najbardziej rzetelni. Wszystko działa, jak należy, instalacja jest wydajna, a oszczędności generujemy już od pierwszego dnia jej działania, polecam ich serdecznie.
Orłowski

Re: Fotowoltaika

Post autor: Orłowski »

Całkiem fajne rozwiązania dotyczące fotowoltaiki ma Hymon (https://hymon.pl/). Znają się na tym wszystkim, co z tym związane. Od projektu po montaż itd. Do tego jest to największa firma na rynku, robiąca najwiecej instalacji, wiec mają największe doświadczenie. Cenowo też chyba korzystnie wypadają. W każdym razie w mojej okolicy mieli najlepszą cenę i sporo zleceń zgarnęli. Ludzie są zadowoleni. Szybki montaż :)

anoreksja motylki
Łukasz45

Re: Fotowoltaika

Post autor: Łukasz45 »

Moim zdaniem fotowoltaika do ogrzewania jest jak najbardziej warta przemyślenia. Wykorzystanie systemu fotowoltaicznego jako odnawialnego źródła energii sprawia, że ogrzewanie jest bardziej oszczędne. Cała energia pochodząca z paneli fotowoltaicznych jest wykorzystywana, nie zanieczyszczając atmosfery. Myślę, że możecie też zajrzeć tutaj: https://nt.interia.pl/artykul-sponsorow ... Id,5402372, aby przeczytać więcej informacji na ten temat. Uważam, że to rozwiązanie posiada praktycznie same zalety.
Bogusław207

Re: Fotowoltaika

Post autor: Bogusław207 »

Przed inwestycją w fotowoltaikę, której głównym celem ma być zmniejszenie kosztów ogrzewania, należy też przemyśleć co tak faktycznie wpływa na te wydatki. Często jest to nieprawidłowe ocieplenie, które nie spełnia swojego zadania. W takiej sytuacji trzeba przemyśleć kompleksowy remont i skorzystanie z usług firmy oferującej izolacje natryskowe na Dolnym Śląsku.
Sławomir

Re: Fotowoltaika

Post autor: Sławomir »

Moim zdaniem w przypadku fotowoltaiki warto korzystać z pomocy specjalistów, dlatego polecam Wam firmę, z której usług sam skorzystałem - instalacje fotowoltaiczne Kraków . Jest to doświadczona ekipa, która korzysta wyłącznie z wysokiej jakości panele słonecznych. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
mirecki
Posty: 59
Rejestracja: 15 wrz 2020, 7:16

Re: Fotowoltaika

Post autor: mirecki »

Mam taką instalację od ponad pół roku i jedynie co, to żałuję, że wcześniej się na to nie zdecydowałem. Ludzie od https://www.edisonenergia.pl/ dopasowali cały system pod moje oczekiwania, finanse, a następnie zainstalowali wszystko tak, że dam nie stracił na swoim wiejskim uroku.
wiłł

Re: Fotowoltaika

Post autor: wiłł »

Fotowoltaikę mamy niewiele dłużej niż ponad rok. Czy się opłaca? Oczywiście, bo rachunki mamy o wiele niższe, a do instalacji mieliśmy jeszcze dofinansowanie z programu "Czyste powietrze". Montażem zajęła się firma Hurt Klima https://klimatyzatory.sosnowiec.pl/mont ... 36_42.html z Sosnowca, oni profesjonalnie i kompleksowo podeszli do zadania. Wykonali kawał dobrej roboty, są dokładni, polecam.
Sobiesław

Re: Fotowoltaika

Post autor: Sobiesław »

Ja mam instalację od https://hymon.pl/. Zrobili wszystko. Od audytu, przez projekt po całą instalację. Całkiem dobrze im to wyszło. Można było normalnie z nimi porozmawiać podczas projektowania i uwzględnili uwagi i nasze potrzeby. Cała instalacja już działa i jestem z niej zadowolony. W tym roku można było to zrobic jeszcze na starych zasadach, a te sa całkiem korzystne. I tak już dla nas zostanie. Nie wiadomo co bedzie z nowymi instalacjami po nowym roku, jak zmienią się przepisy. Pewnie będzie gorzej.
michał11

Re: Fotowoltaika

Post autor: michał11 »

Mam dużą halę produkcyjną i niestety wydatki na prąd miały coraz większy udział w kosztach produkcji. Postanowiłem zająć się tematem i znaleźć rozwiązanie, które pozwoli mi nieco zaoszczędzić w tej kwestii. Znalazłem w sieci firmę https://www.egsystem.pl/, która kompleksowo zajmuje się obniżaniem kosztów przez wyeliminowanie strat mocy. Ich inżynierowie przeprowadzili szczegółową analizę techniczną, dokonali stosownych pomiarów sieci i zaproponowali urządzenie kompensujące moc. Po mojej akceptacji dowieźli, zamontowali i uruchomili sprzęt. Minęło kilka miesięcy, a ja już widzę różnicę w rachunkach, oczywiście na plus.
Rszankoć

Re: Fotowoltaika

Post autor: Rszankoć »

Fotowoltaika to obecnie standard i na pewno przyszłość, gdy chcemy zadbać o mniejsze rachunki za prąd oraz oczywiście o ekologię. Zerknijcie sobie na ofertę firmy https://www.comeko.pl/ zajmują się panelami. Wszystko robione od A do Z, dopasowanie do potrzeb klientów, elektrownia jest po prostu o dobrej, dobranej mocy
Awatar użytkownika
Zaklina
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2021, 14:49

Re: Fotowoltaika

Post autor: Zaklina »

mogę polecić firmę Stilo Energy, która zakładała u nas panele fotowoltaiczne. Poszło szybko, sprawnie i bez problemów. Potrafili nam też doradzić jeśli chodzi o finansowanie tej inwestycji. Super firma.
Tenit

Re: Fotowoltaika

Post autor: Tenit »

Zaklina pisze: ↑30 wrz 2021, 17:04 mogę polecić firmę Stilo Energy, która zakładała u nas panele fotowoltaiczne. Poszło szybko, sprawnie i bez problemów. Potrafili nam też doradzić jeśli chodzi o finansowanie tej inwestycji. Super firma.
No właśnie kiedy szukałem firmy, która u nas wykonałaby projekt, jak i całą instalację fotowoltaiczną, to właśnie sporo osób polecało mi Stilo Energy - zaufaliśmy im i również jesteśmy bardzo zadowoleni.
Turzyński

Re: Fotowoltaika

Post autor: Turzyński »

A ja polecę Hymona. Całkiem niezłe podejście do tematu i spora wiedza w momencie, gdy projektowali mi instalację. Widać było od razu duże doświadczenie. No ale nie dziwne, bo to firma, która robi bardzo dużo instalacji na rynku. Chyba w zeszłym roku miała najwiecej położonych instalacji. To o czymś świadczy.
robix

Re: Fotowoltaika

Post autor: robix »

Zaklina pisze: ↑30 wrz 2021, 17:04 mogę polecić firmę Stilo Energy, która zakładała u nas panele fotowoltaiczne. Poszło szybko, sprawnie i bez problemów. Potrafili nam też doradzić jeśli chodzi o finansowanie tej inwestycji. Super firma.
Sama firma to nie wszystko, bo dużo zależy też od paneli i tego jakie wybierzemy a także na przykład falowników. Jeśli właśnie o falowniki chodzi to bardzo dobrze sprawdzają się fronius symo 8.2-3-m - https://fotowoltaika-sklep.pl/falownik- ... ymo-82-3-m :)
Sławomir

Re: Fotowoltaika

Post autor: Sławomir »

Osobom zastanawiającym się nad montażem paneli i instalacji fotowoltaicznej zdecydowanie polecam sprawdzić stronę https://passive-instal.pl/fotowoltaika/dla-firmy/ . Znajdziecie na niej ofertę profesjonalnej firmy zajmującej się odnawialnymi zródłami energii.
Toś

Re: Fotowoltaika

Post autor: Toś »

Tenit pisze: ↑12 paź 2021, 20:20 No właśnie kiedy szukałem firmy, która u nas wykonałaby projekt, jak i całą instalację fotowoltaiczną, to właśnie sporo osób polecało mi Stilo Energy - zaufaliśmy im i również jesteśmy bardzo zadowoleni.
Czy działają w całej Polsce? Długo czekaleś na montaż? Zalezy mi, zeby to było jeszcze w tym roku, bo potem mają się zmienic jakieś zasady.
Łukasz

Re: Fotowoltaika

Post autor: Łukasz »

Toś pisze: ↑30 paź 2021, 17:32 Czy działają w całej Polsce? Długo czekaleś na montaż? Zalezy mi, zeby to było jeszcze w tym roku, bo potem mają się zmienic jakieś zasady.
Tak, w całej Polsce działają, mają swoje ekipy, więc nie czeka się długo na montaż. Myślę, że śmiało możesz się do nich zgłosić, może jeszcze zdążysz przed tymi zmianami przepisów https://stiloenergy.pl/nowe-zasady-rozl ... z-stracic/
Tomuś

Re: Fotowoltaika

Post autor: Tomuś »

Grunt to korzystać z firm, które posiadają wiedzę i doświadczenie w temacie. Na pewno fotowoltaika Jelenia Góra zapewni wam sporą wiedzę w tym temacie i sprawi, że będziecie pewniejsi w podejmowaniu decyzji. Wiecie, że tradycyjne systemy fotowoltaiczne umożliwiają uniezależnienie się od dostaw oraz od podwyżek cen za prąd. Produkcja prądu odbywa się na własnych warunkach, a ten rodzaj instalacji PV może zostać zamontowany na dachu budynku, jak i na gruncie. Sporo ludzi inwestuje zakładając takie instalacje i są bardzo zadowoleni.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:15

Re: Fotowoltaika

Post autor: kasiunia »

W wielu przypadkach instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła razem współpracują ze sobą .Moim zdaniem jest to idealne i ekologiczne rozwiązanie. Tak samo wydajnie instalacja fotowoltaiczna może współpracować z klimatyzacją. Co zrobić kiedy nie chcemy ingerować w ściany a korzystanie z klimatyzacji jest okazjonalne? Uważam ,że taka klimatyzacja przypodłogowa idealnie nadaje się do takich zastosowań. Zresztą sami zdecydujcie jakie rozwiązanie będzie dla was najlepsze.
ewkaa

Re: Fotowoltaika

Post autor: ewkaa »

Zamierzam inwestować w panele fotowoltaiczne przenośne, a oferta na https://nesko24.pl/pl/c/Panele-fotowolt ... 124/1/full bardzo mnie zainteresowała. Solidne wykonanie tych paneli to dla mnie kluczowy argument, który przemawia za ich wyborem
vixdellPL

Re: Fotowoltaika

Post autor: vixdellPL »

W stu procentach zgadzam się z moim przedmówcą, naprawdę dobrze mówi
--------------------------------------------------------------------
https://autoplac.pl/oferty/samochody-osobowe/fiat/doblo
Gość

Re: Fotowoltaika

Post autor: Gość »

Systemy wolnostojące to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zainstalować panele fotowoltaiczne na gruncie. Zapewniają one solidne wsparcie dla paneli i pozwalają na ich ustawienie pod optymalnym kątem, co przekłada się na większe uzyski energii. Ważne jest także, że są wykonane z trwałych materiałów, co gwarantuje długotrwałe działanie instalacji. Jeśli rozważasz fotowoltaikę, to warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu bliżej https://sevrolloze.pl/systemy-wolnostojace/
polaa

Re: Fotowoltaika

Post autor: polaa »

Mając w domu zakładane panele fotowoltaiczne, musimy wiedzieć, że samo ich założenie i przyłączenie np.: to pompy ciepła, to dopiero początek. Co mam na myśli ? A no będą potrzebne konieczne inwertery, jak od firmy kstar , albo innej, która zna się na tym, co robi. Warto wiedzieć, że to świetny sposób na wspieranie swojego sposobu grzewczego.
ODPOWIEDZ