Kto do montażu pompy?

Znasz dobre, solidne firmy, które możesz polecić? Daj znać!
Awatar użytkownika
Anastazy1980
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2020, 2:39

Kto do montażu pompy?

Post autor: Anastazy1980 »

Witam.
Jakiego fachowca z Łodzi polecacie do montażu pompy ciepła? Przeczytałem, że taka instalacja pozwala sporo zaoszczędzić na energii i zdecydowałem się zainwestować. Myślę, że się opłaca.
Awatar użytkownika
Łukasz_90
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2020, 11:03

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: Łukasz_90 »

Mam taką pompę i potwierdzam, że oszczędności są duże. Ja montaż zleciłem fachowcom z centrumrekuperacji.pl. Spisali się na medal, bo profesjonalnie podeszli do pracy. System działa bez zarzutu i ani razu nie miał awarii.
Awatar użytkownika
saramay
Posty: 108
Rejestracja: 16 sty 2020, 13:00

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: saramay »

ja tez zdecydowałam sie na pompe ciepla, to bardzo ekonomiczne rozwiazanie. W Levadzie maja spory wybór i pomogli mi wybrac odpowiednią :) warto sobie tu poczytac na co zwrocic uwage przy wyborze https://levada.pl/sposob-na-tanie-ogrze ... powiednia/
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 376
Rejestracja: 15 cze 2019, 15:09

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: mczay »

Specjaliści
__
bramy garażowe Łódź
Awatar użytkownika
Mentrex
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:30

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: Mentrex »

@saramay potwierdzam. Też montowali nam ludzie z Levady. Pełna profeska jak dla mnie. Przyjechali terminowo - godzina co do minuty. Z całym sprzętem od razu. Robota poszła raz dwa. Teraz co roku nam serwisują
Awatar użytkownika
marzyciel
Posty: 57
Rejestracja: 20 lip 2020, 22:21

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: marzyciel »

Gdy decydujemy się na remont powinniśmy pamiętać o wielu istotnych rzeczach które na pierwszy rzut oka są nieoczywiste, jak np instalacje elektryczne czy instalacje sanitarne. Najczęstszą przyczyną wymiany tej pierwszej jest upływ czasu. Zużyte i niesprawne kable elektryczne tracą nie tylko na użyteczności, ale potencjalnie mogą także stanowić zagrożenie zdrowia lub życia. Wymiana instalacji elektrycznej to praca zdecydowanie dla specjalistów elektryków, niebezpieczeństwo wynikające z pracy z prądem elektrycznym jest bardzo znaczne i należy bezwzględnie uważać, aby bez odpowiedniej wiedzy i przeszkolenia nie próbować samodzielnych manipulacji przy okablowaniu. Nietrudno stwierdzić, że montaż kabli elektrycznych to zadanie nie dla laika. Podobnie, choć już nie tak niebezpiecznie sprawa wygląda w przypadku instalacji sanitarnych, chyba że mamy na myśli instalacje gazowe, które również są częścią "większego" organizmu. W pełni sprawna klimatyzacja czy wentylacja są rzeczami, które znacząco ułatwiają nam codzienne życie. Na rynku jest wiele firm które wykonują przegląd instalacji sanitarnych. Należy pamiętać, że ich przegląd powinien być wykonywany przed odpowiednich specjalistów posiadjących stosowne pozwolenia do wykonywania tego typu prac. Ich przegląd powinien odbywać się w miarę możliwości w regularnych odstępach czasu, co pomoże zapobiec ewentualnym niebezpieczeństwom jakie mogą wynikać z braku ich przeglądu.
badurka

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: badurka »

Przy okazji pracy elektryka o którym wspominaliście to muszę się pochwalić, bo szwagier, który elektrykiem jest z zawodu dzięki mnie znalazł pracę. Narzekał, że jej nie ma, a jak ma to na słabych warunkach to zacząłem sam szukać ofert pracy i na stronie https://megapraca.pl/praca-elektryk znalazłem kilka takich, które wydały mi się bardzo atrakcyjne. Podesłałem oferty szwagrowi, złożył aplikacje i dzisiaj pracuje w firmie w której zarabia 50% więcej niż w poprzedniej. Ahh ten internet! Polecam od siebie stronę Megapraca.pl gdzie znajdziecie oferty pracy z całego kraju ;)

nokia xl google play
Łukasz M.

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: Łukasz M. »

Jest pare na prawdę dobrych firm, które realizują montaż pompy ciepła, szczególnie z okolic małopolski. Dodatkowo decydując się na dofinansowanie do montażu pomp można dostać ofertę firm, które już współpracowały na takiej zasadzie więc warto sprawdzić takie realizacje :)
Bartłomiej

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: Bartłomiej »

Montując pompę ciepła w budynku, najważniejszą kwestią jest podpięcie jej do wcześniej wykonanej instalacji wodnej i grzewczej.
Każde z połączeń, aby uniknąć przecieku, spowodowanego nieszczelnością, najlepiej wykorzystać materiały wysokiej jakości, w które zaopatrzyć się można w firmie Alfa, która od lat jest producentem lutów twardych oraz topników.
Celniczy

Re: Kto do montażu pompy?

Post autor: Celniczy »

Takie rzeczy zazwyczaj organizuje firma, która nam sprzedaje takie urządzenia i myślę, że jednak jest to najmniejszy problem. Ja za to chcę dziś powiedzieć, że sam chciałem kupić urządzenie z firmy Kaisai ale to, że jest ono produkcji chińskiej niestety całkowicie mnie odrzuciło. Po prostu chcę być zawsze pewny swoich rozwiązań.
ODPOWIEDZ