Co na trawę?

Doradzamy, wyrażamy opinie, rozmawiamy. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
lemo
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2020, 13:08

Co na trawę?

Post autor: lemo »

Co macie w swoich ogródkach położone na trawę aby się nie zapadała i aby nie robiło się błoto wszędzie? Bardzo zależy mi na czymś niezbyt drogim ale i miękkim żeby dzieciaki były bezpieczne. Czy taka mata na plac zabaw nadaje się aby wyłożyć przykładowo jako ścieżkę?
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: Co na trawę?

Post autor: Robaczek »

Jeśli chodzi o samą trawę, to jej nasiona polecam zamówić w sklepie internetowym https://agrokosiarki.pl/trawy-uniwersalne/. Nie są tam one drogie, a mimo tego są naprawdę bardzo dobrej jakości ;)
Miżko

Re: Co na trawę?

Post autor: Miżko »

Na spokojnie trzeba do tego podejść. Przy trawie liczy się jaki rodzaj nasion się wybierze. Na https://www.sklepdaglezja.pl/category/nasiona Na pewno macie takie dobre, które się sprawdzają. Sam używam regularnie i trawnik świetnie się prezentuje
Awatar użytkownika
elegant
Posty: 198
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:42

Re: Co na trawę?

Post autor: elegant »

Oprócz niezbędnych nawozów to ja jestem zdania, ze bardzo ważną kwestią jest na pewno stosowanie odpowiedniego systemu nawadniania naszych roślin. Z pomocą przychodzi firma https://www.podlane.pl/ która w swojej ofercie posiada profesjonalny sprzęt do tego typu czynności.
Awatar użytkownika
katrju
Posty: 134
Rejestracja: 24 sie 2019, 9:14

Re: Co na trawę?

Post autor: katrju »

A jakich kos używacie? Pytam, bo ja mam jedną ale już starą i potrzebna będzie mi nowa z ofert które biorę pod uwagę to m.in https://www.stiga.pl/sklep/koszenie-trawnika/kosy dlatego, że mi przyjaciel poradził sprawdzić tego producenta i kilka innych też mam na oku. Jakich wy używacie?
Awatar użytkownika
rita32
Posty: 93
Rejestracja: 26 mar 2019, 12:23

Re: Co na trawę?

Post autor: rita32 »

Obawiam się, że Twój trawnik został źle wykonany skoro się zapada i zbiera się tam woda. Teraz jedyne co możesz zrobić to spróbować zagęścić tam trawę. Tutaj https://ogrodniczy.com/nasiona-traw/tra ... lobalgrass masz renowator do trawników. Powinien pomów. Jeśli trawa będzie gęsta i silna to wchłonie wodę.
ODPOWIEDZ