Dom opieki dla mamy

Doradzamy, wyrażamy opinie, rozmawiamy. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Ferdynand81
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2020, 14:15

Dom opieki dla mamy

Post autor: Ferdynand81 »

Witajcie, zdecydowałem się oddać chorą mamę do specjalistycznego domu opieki. Problem w tym, że nie znam żadnej placówki z Łodzi. Liczę na waszą pomoc.
Awatar użytkownika
Jozafat_96
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2020, 9:19

Re: Dom opieki dla mamy

Post autor: Jozafat_96 »

Ja bardzo polecam familia.lodz.pl. Mieszka tam mój dziadek, który cierpi na demencję. Przy okazji odwiedzin dało się poczuć rodzinną atmosferę, która tam panuje. Mieszkańcy mają całodobową opiekę, posiłki od firmy cateringowej, a ośrodek znajduje się w cichej i spokojnej okolicy. Według mnie to najodpowiedniejsze miejsce.
Awatar użytkownika
walajakub
Posty: 41
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:31

Re: Dom opieki dla mamy

Post autor: walajakub »

Gdyby ktoś z Was szukał domu opieki w Nowym Dworze Mazowieckim to polecam zapoznać się z ofertą "Domu Rodzinnego". Konkretnie jest to ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy. Seniorzy mogą tam przebywać na NFZ lub prywatnie. Warunki tam są naprawdę przyzwoite.
Awatar użytkownika
pattka
Posty: 121
Rejestracja: 06 maja 2019, 13:46

Re: Dom opieki dla mamy

Post autor: pattka »

A moja babcia jest w Ujeździe https://www.comfortlife.com.pl/ a to świetne miejsce dla samotnych osób starszych, znajdą tam nie tylko opiekę, która jest ważna ale i zawiążą przyjacielskie relacje. Bardzo ważna jest dobra atmosfera w takim miejscu, starsze osoby również potrzebują możliwości spędzania czasu ze swoimi przyjaciółmi. Na swój sposób muszą się rozwijać i podtrzymywać stare nawyki. Miejsce takie jak to z powodzeniem im to zapewni.
Awatar użytkownika
marydomar
Posty: 179
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:13

Re: Dom opieki dla mamy

Post autor: marydomar »

A nie lepiej poszukać opiekunki dla mamy niż umieszczać ją w domu opieki? Moim zdaniem to ostateczność, bo to naprawdę potworny stres dla osoby starszej. Takim ludziom nie powinno się już zmieniać miejsca, jak to mówią starych drzew się nie przesadza. Ja na razie jakoś daję radę z opieką nad własną babcią, jednak nie jestem w stanie przewidzieć ile to potrwa. Wiem że nadejdzie dzień, w którym będę szukać wykwalifikowanej opiekunki do pomocy. Póki co czytam na temat opieki, którą sama sprawuję. Tutaj https://care4you24.eu/opieka-nad-osobam ... e-stresem/ znalazłem świetny i bardzo przydatny artykuł.
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Dom opieki dla mamy

Post autor: Ardi »

Warto byc pod stala i profesjonalna opieka zwlaszcza w starszym wieku. W sumie moze napisze coś od siebie : moja mama niestety ostatnio podpada na zdrowiu a ja nie mogę się nią cały czas opiekować ze wzgledu na pracę i wyjazdy sluzbowe. Rozwazam z tego wzgledu odpowiedni dom opieki , a widzialam ze ośrodek Pod Topolami https://podtopolami.eu/ oferuje opiekę całodobową - z tego co widzę warunki są bardzo przyzwoite. Co myslicie?
ODPOWIEDZ