pogrzeb

Doradzamy, wyrażamy opinie, rozmawiamy. Dołącz do nas.
darekŁ

pogrzeb

Post autor: darekŁ »

nigdy nie miałem okazji organizować pogrzebu. Ale teraz szykuję się na taką ewentualność, zbyt wiele osób w mojej bliskiej rodzinie ciężko choruje. Szukam informacji, ile kosztuje pogrzeb, żeby się jakoś przygotować. czy zasiłek mi wystarczy, to piszcie.
SoniXĆ

Re: pogrzeb

Post autor: SoniXĆ »

Eh.... powiem tak niestety trzeba dopłacić do zasiłku bo te 4 tysiące starcza na same podstawy...a gdzie jeszcze ksiądz, pożegnanie, kwiaty i tym podobne. Dobrze, że są zakłady pogrzebowe, które są w porządku i naprawdę można liczyć na różne rozwiązania. Ja chowałem tatę to Pani z zakładu pogrzebowego Gloria z Żarowa https://www.gloriazarow.pl/kontakt mówiła nam wszystkie opcję te najtańsze i najdroższe. Wiadomo, że oszczędzanie w czasie organizowania pogrzebu może to jest nie takt no ale są ludzie, którzy nie mają pieniędzy i muszą liczyć tylko na ten zasiłek.
MirkaaaŁ

Re: pogrzeb

Post autor: MirkaaaŁ »

Niestety.... te 4 tysiące na niewiele starczą ale tak jak osoba wyżej napisała są zakłady które bardzo "fajnie lawirują" i proponują różne opcję tych tańszych rozwiązań i droższych. Ja na przykład jak organizowałam pogrzeb taty w tym zakładzie" DOM POGRZEBOWY MARCIN GĄSOWSKI" https://gasowski.info/kontakt w Białymstoku i pani zaproponowała nam do głównego wieńca róże sztuczne bo był wtedy okres walentynek i podobno za żywe róże zapłacilibyśmy majątek. Takie porady są na wagę złota.
dębert

Re: pogrzeb

Post autor: dębert »

Też ostatnio rozglądałem się za odpowiednim zakładem pogrzebowym, na którym można w pełni polegać. W końcu zdecydowałem się na ofertę https://www.pogrzebyrybarczyk.com.pl/ i mogę powiedzieć że był to dobry wybór. Spotkałem się tam z profesjonalną obsługą i niewygórowanymi cenami.
rokól3

Re: pogrzeb

Post autor: rokól3 »

I ja musiałem niedawno rozglądać się za domem pogrzebowym - zmarła moja ukochana babcia. Na szczęście trafiłem na naprawdę życzliwych i wyrozumiałych ludzi z https://resurrexit.pl/uslugi/ - załatwili sprawnie wszystkie formalne sprawy w ZUS i USC, a tkże pomogli nam zorganizować wieńce i trumnę. Bardzo doceniam to wsparcie - dzięki temu mogliśmy na spokojnie w gronie rodzinnym pożegnać babcię.
ryża

Re: pogrzeb

Post autor: ryża »

Dla mnie dużym wsparcim była pomoc tego zakladu pogrzebowego tu https://www.elizjum-warszawa.pl/ Pomogli załatwić potrzebne dokumenty, a też w organizowaniu uroczystości pogrzebowych. Pomogli wybrać trumnę, wieńce i wiazanki pogrzebowe. Przygotowali pochówek w wybranym przez naszą rodzinę obrządku. W tak trudnych chwilach, gdy człowiek jest bezradny, taka pomoc jest bezcenna.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: pogrzeb

Post autor: Kuba77 »

Śmierć bliskiej osoby to przeżycie, któremu często towarzyszą skrajne emocje. To całkowicie naturalne. Niełatwo jest pogodzić się z myślą, że właśnie nadszedł czas pożegnania. W tak bolesnym momencie trudno jest udźwignąć ciężar organizacji uroczystości pogrzebowej. Polecam usługi pogrzebowe ze strony https://pogrzebyeden.pl/ Pozdrawiam.
Mściwój7

Re: pogrzeb

Post autor: Mściwój7 »

Najważniejsze to znaleźć dobry zakład pogrzebowy, który rozumie, jak czuje się osoba, która właśnie straciła kogoś bliskiego i potrafi zapewnić kompleksowe usługi w kwestii organizacji pogrzebu. Takim zakładem jest zakład pogrzebowy Lemańczyk & Lemańczyk ze Świdnina: https://lemanczyk.com.pl/uslugi-pogrzebowe który zajmuje się wszystkimi rzeczami związanymi z chowaniem zmarłego. Niezależnie, czy ktoś potrzebuje pomocy w zorganizowaniu uroczystości, zamontowaniu pomnika czy kremacji, warto się do nich odezwać, bo podchodzą do swojej pracy bardzo sumiennie i profesjonalnie.
Błachowicz

Re: pogrzeb

Post autor: Błachowicz »

Z doświadczenia wiem, że organizacja pogrzebu, gdy bliska osoba umiera, wcale nie jest taka łatwa. Szarpią nami silne emocje, przez co trudno jest się skupić i dopilnować wszystkiego, a rzeczy do zrobienia przy pogrzebie jest naprawdę sporo. Dlatego najlepszą opcją jest kontakt z zakładem pogrzebowym, który doskonale wie, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, ogólnie - ma doświadczenie w tej kwestii. Od siebie mogę zostawić namiar na Zakład pogrzebowy Anubis we Wrocławiu: https://anubis.info.pl/o-nas/ który bardzo mi pomógł, gdy moja żona zmarła. Wtedy nie miałem siły myśleć o sprawach organizacyjnych, a oni zajęli się wszystkim, dzięki czemu uroczystość przebiegła bez zakłóceń, a ja mogłem skupić się na pożegnaniu żony.
Awatar użytkownika
inaka
Posty: 261
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:35

Re: pogrzeb

Post autor: inaka »

Pogrzeb jest stresujący dla każdego, dlatego uważam, że najlepiej wybrać zakład pogrzebowy, który przejmie wszystkie formalności. Tak działają oni https://kalla-pogrzeby.pl/ . Istnieją na rynku od 30 lat, a na zaufanie klientów zapracowali profesjonalizmem i empatią. Ich zakład jest czynny całodobowo. Dodam, ze organizują uroczystości chrześcijańskie i świeckie. U nich dostępne są też trumny czy wieńce.
Awatar użytkownika
wacha
Posty: 325
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:38

Re: pogrzeb

Post autor: wacha »

Z tego co się orientuję, to na pewno warto sobie na spokojnie zerknąć tutaj https://pogrzebyeden.pl/uslugi-pogrzebowe/ . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych usług, dzięki którym wszystko zostanie przygotowane w sposób prawidłowy i sama ceremonia przebiegnie bez problemów. Przemyślcie wybór firmy bardzo dokładnie.
Olek_ó

Re: pogrzeb

Post autor: Olek_ó »

A zastanawiał się ktoś może, ile tak naprawdę kosztuje organizacja uroczystości pogrzebowej ? Jeśli jesteś w tej trudnej sytuacji i zmarł Ci ktoś bliski, warto zapoznać się z tym artykułem: https://hej.mielec.pl/pl/651_materialy_ ... -cena.html . Myślę, że warto mieć świadomość, na jaką kwotę musimy się przygotować i z drugiej strony mieć wiedzę, aby nikt tan nie oszukał i nas nie naciągną w trudnej i tak dla nas sytuacji.

grzejniki aluminiowe castorama
Daniel38

Re: pogrzeb

Post autor: Daniel38 »

Zgadzam się z tym, że to trudne i traumatyczne przeżycie, dlatego dobrze w tym ciężkim czasie wspomóc się doświadczeniem dobrego zakładu pogrzebowego. My w ubiegłym roku korzystaliśmy z usług firmy „Concordia”, która świadczy swoje usługi w całym Trójmieście. Pomogli nam w formalnościach urzędowych, obsłudze pochówku, przygotowaniu ciała zmarłego do pochówku oraz transporcie zwłok. Swoje usługi zrealizowali profesjonalnie i kompleksowo. Myślę, że będą w stanie Ci pomóc.
rosita

Re: pogrzeb

Post autor: rosita »

Niestety życie jest wbrew pozorom krókie i każdy z nas ma swoją świeczkę, tak już jest. Najważniejsze jest przede wszystkim teraz to, aby godnie pochować bliksiego, a tutaj calvarianum.eu możecie znaleźć i trumny i informacje typu- jakie sentencje na nagrobku ?
rokokon

Re: pogrzeb

Post autor: rokokon »

Jeśli szukacie solidnego zakładu pogrzebowego, warto zerknąć na ofertę od https://pogrzebymortis.pl/pogrzeb-dziecka/. Oferują szeroki zakres usług oraz dostarczają potrzebne informacje. Sądzę, że współpraca z nimi może być bardzo satysfakcjonująca.
ODPOWIEDZ