producenci pomp ciepła

Doradzamy, wyrażamy opinie, rozmawiamy. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
kwietosław1960
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2023, 7:19

producenci pomp ciepła

Post autor: kwietosław1960 »

Macie jakąś wiedzę na temat pomp ciepła? Ja na pewno w tym roku będę chciał w taką instalację zainwestować, ale nie zdecydowałem się jeszcze na konkretnego producenta. Dość ciekawie wyglądają pompy ciepła Mitsubishi, ale fajnie by było dowiedzieć się więcej na temat ich wydajności, gwarancji i opłacalności. Macie coś do dodania? Z chęcią przeczytam ;)
Bogdan

Re: producenci pomp ciepła

Post autor: Bogdan »

Bardzo wiele na pewno jeszcze zależy od tego jakiego rodzaju pompy ciepła są dla nas ważne i ja również całkiem niedawno nad takimi sprawami się zastanawiałem. Dziś chcę powiedzieć, że jak dla mnie znakomitą opcją jest posiadanie pompy ciepła marki Kaisai i wiem, że z całego serca mogę każdemu ją polecić.
pewnyWybor

Re: producenci pomp ciepła

Post autor: pewnyWybor »

Kaisa i Mitsubishi to urządzenia z dwóch różnych półek cenowych. Średniej wielkości pompa ciepła mitsubishi kosztuje w granicach 40-45 tysięcy złotych. Kaisaia o tej samej wydajności kupisz za 25-30 tysięcy. Oczywiście w ślad za ceną idzie jakość. Mitsubishi ma własną fabrykę sprężarek, a podzespoły urządzenia należy zaliczyć do klasy premium. Jak by bym na Twoim miejscu i miał odpowiedni budżet wybrałbym Ecodana. Jeżeli szukasz budżetowego rozwiązania to Kasiai też będzie dobry. Dodatkowo z racji tego, że właścicielem marki jest polska firma, będziesz miał łatwiejszy dostęp do części zamiennych. Jak chcesz poczytać coś więcej o Mitsubishi to tutaj jest to całkiem konkretnie opisane - https://proheat.pl/pompa-ciepla-mitsubishi. Aha... no jak mogę coś jeszcze zasugerować, to śpiesz się. Jak przyjdzie wiosna to pewnie ruszy prawdziwa lawina zainteresowanych pompami ciepła i trudno będzie wbić się z kolejkę do instalatora...
Awatar użytkownika
Sazed
Posty: 47
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:59

Re: producenci pomp ciepła

Post autor: Sazed »

Pompa ciepła gruntowa, powierzchnię ogrzewane 120m2, koszty do 250zl łącznie z ciepłą wodą. Bezobsługowo, stała temperatura w domu Moge tutaj polecić również firmę do montażu pompy ciepłą w Lublinie: https://klimat-tech.pl/ Bardzo wysoka jakość usług.
nana

Re: producenci pomp ciepła

Post autor: nana »

No właśnie ogrzewanie i rekuperacja dofinansowanie powinny jakieś mieć, prawda ? Jeśli mówimy oczywiście o czymś takim jak na przykład działanie pod kątem na przykład problemów związanych z naszym własnym podejściem do ekologii. Co wy na to? Jakie macie myśli ?
ODPOWIEDZ