Praca na etacie czy firma?

Wątek na rozmowy o pracy, karierze, współpracownikach, szefach i zadaniach do wykonania.
Awatar użytkownika
Rajmunda_79
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2022, 7:13

Praca na etacie czy firma?

Post autor: Rajmunda_79 »

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, lepszą opcją jest praca na etacie czy prowadzenie własnej działalności? Moim zdaniem obie opcje mają swoje plusy i minusy, natomiast sama zdecydowałam się na własną firmę i jestem zadowolona. Obawiałam się problemu z płatnościami, nie ze swojej strony, ale ze strony kontrahentów, ale wiem, że w razie problemów są firmy faktoringowe, którym mogę to zlecić.
KomarRydolf

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: KomarRydolf »

Witam! Rozumiem dylemat związany z wyborem między pracą na etacie a prowadzeniem własnej działalności. Faktycznie, obie te ścieżki mają swoje zalety i wady.

Praca etatowa zapewnia stabilność, regularne wynagrodzenie, ochronę praw pracowniczych. Z drugiej strony wiąże się z mniejszą swobodą i elastycznością.

Własna działalność daje niezależność, możliwość realizacji własnych pomysłów, ale też większe ryzyko i odpowiedzialność. Dobra organizacja i dyscyplina są kluczowe.

Cieszę się, że podjęta przez Panią decyzja się sprawdza. Faktycznie, w razie potrzeby można skorzystać np. z faktoringu, aby zabezpieczyć płynność finansową firmy.

Nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi - ważne, aby wybrać ścieżkę zgodną z własnymi preferencjami i umiejętnościami. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Tutaj znajduje się szczegółowy artykuł:
https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pr ... -2467.html
alinkaa

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: alinkaa »

Nad tym na pewno trzeba się zastanowić, bo dziś po prostu każda opcja ma jakieś plusy. Powiem wam szczerze, że najlepiej byłoby to po prostu mieszać, czyli na przykład i być na etacie i mieć swoją działalność. Wtedy koszty tak nie podcinają skrzydeł. Ja mam trochę inny problem, a mianowicie zastanawiam się, jak wygląda praca, kiedy jest świadczona przez osoby takie jak pracownicy za granicy . Wiecie coś?
wisnia

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: wisnia »

Każdy wie co jest dla niego najlepsze, również w kwestii pracy, myślę że wiele zależy od samego pracodawcy oraz rodzaju stanowiska. Rekrutacja prowadzona przez firmy, takie jak https://leasingteam.pl/ zawsze jest bardzo czytelna i otwarta, sam pracownik, ma szansę dowiedzieć się wszystkiego w trakcie procesu. Polecam być wytrwałym, na lepsze propozycje pracy, zawsze trzeba poczekać trochę dłużej.
ewelinaa

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: ewelinaa »

Akurat ja zastanawiam się nad tym by postawić teraz na leasing samochodu . Rzeczywiście oferta tej firmy jest bardzo dobra. Cała procedura związana z leasingiem przebiega tutaj bardzo szybko i sprawnie, więc może jednak to będzie dobry wybór
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 56
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:15

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: kasiunia »

Jeśli prowadzisz własny biznes i jeśli masz pracowników zadbaj o to aby w firmie warunki pracy były na prawdę komfortowe. Zwracajcie uwagę na temperaturę panującą w firmie podczas letnich upałów. Można zdecydowanie obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniach, jeśli urządzenie klimatyzacyjne będzie dobrze dobrane do danego pomieszczenia. Jest to o tyle ważne ,że wydajność pracowników na wszystkich stanowiskach mocno spada , kiedy jest zbyt gorąco. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rotka
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2019, 21:12

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: Rotka »

Mnie się wydaję ze warto wypróbować sił i założyć własną firmę. Można przykładowo sklep założyć, na Redcart. Jak już sie na to zdecydujemy, to warto pomyśleć o systemie ratalnym IRaty https://iplatnosci.pl/wspolpraca/ Zawsze jest to spore udogodnienie, a jak wiadomo, warto mieć różne formy płatności w sklepie.
baśkaa

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: baśkaa »

Rozważaliście kiedykolwiek kwestię czy leasing się opłaca ? Obecnie zastanawiam się nad możliwością nawiązania współpracy z tym przedsiębiorstwem, zwłaszcza po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat tego rodzaju rozwiązania.
zuzkaa

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: zuzkaa »

Kiedy mówimy o profesjonalnym zarządzaniu finansami, nie można zapomnieć o https://cashdirector.com/ Dzięki różnorodnym funkcjom, ta usługa umożliwia precyzyjne monitorowanie, planowanie i optymalizację finansów firmowych.
Awatar użytkownika
cleftjaw
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:20

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: cleftjaw »

Jeśli szukacie agencji pracy, która zapewni wam jakościową pracę jako opiekun osób starszych, to moim zdaniem warto przyjrzeć się propozycjom od tej firmy: https://www.ejjob.pl , gdzie bezproblemowo znajdziecie ciekawą ofertę związaną z możliwością podjęcia takowej pracy.
Awatar użytkownika
firanka
Posty: 155
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:41

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: firanka »

Jeśli jesteś zainteresowany pracą jako programista, na pewno znajdziesz wiele ofert pracy na stronie https://centrumlaserowe.com/praca/ . Skontaktuj się z nimi, a zapewne nie będziesz zawiedziony. Będą mogli udzielić Ci więcej informacji na temat dostępnych ofert, dlatego warto spróbować.
dawiiid

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: dawiiid »

Mieliście okazję wybrać leasing samochodu ? Ostatnio natknąłem się na ciekawą propozycję na wspomnianej stronie, gdzie warunki wydają się być naprawdę korzystne. Co więcej, obsługa klienta angażuje się w rozwiązanie spraw z ogromnym zaangażowaniem.
Bigos

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: Bigos »

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z pełnego zakresu praw pracowniczych, które im przysługują. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach konfliktowych z pracodawcą. Szczegółowy opis tych praw można znaleźć w artykule pod adresem https://okazje.lca.pl/legnica,news,9556 ... icze_.html który jest świetnym źródłem wiedzy na ten temat.
Adrian41

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: Adrian41 »

Chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę https://interimjob.pl/ , na której znajdziecie ofertę profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.
Bikk

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: Bikk »

A jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami pracy w konkretnej pracy na przykład jako zbrojarz, także za granicą jak Niemcy to możecie na przykład zajrzeć tutaj https://fachpraca.pl/oferty-pracy-za-gr ... /l/niemcy/ i przekonać się jak to wygląda od strony zarobków, jak i konkretnych wymagań i obowiązków pracując w tej branży. Zarówno tych z agencji zatrudnienia, jak i bezpośrednio od firm.
julkaaa

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: julkaaa »

A może warto sobie usprawnić pracę i wybrać https://oscbr.pl/ ? System jest bardzo rozbudowany i przede wszystkim ułatwia współpracę z klientami co jest również ważne
Gabi7

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: Gabi7 »

W wielu zawodach można znaleźć dobrze płatną pracę. Warto rozglądać się za ofertami jakiś czas i wybrać najlepszą pracę. Jak najbardziej też warto znać swoje prawa i obowiązki w pracy. A online odkryjemy też kalkulator wynagrodzeń, który liczy wynagrodzenie brutto i netto. Warto znać takie rozwiązania.
Waldemarek

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: Waldemarek »

Rozwój kariery jest jednym z głównych oczekiwań kandydatów na rynku pracy. Agencje zatrudnienia, oferując usługi takie jak https://leasingteam.pl/ pomagają w planowaniu ścieżek zawodowych, oferując zarówno szkolenia, jak i możliwości pracy, które wspierają rozwój osobisty i zawodowy.
ODPOWIEDZ