Praca na etacie czy firma?

Wątek na rozmowy o pracy, karierze, współpracownikach, szefach i zadaniach do wykonania.
Awatar użytkownika
Rajmunda_79
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2022, 7:13

Praca na etacie czy firma?

Post autor: Rajmunda_79 »

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, lepszą opcją jest praca na etacie czy prowadzenie własnej działalności? Moim zdaniem obie opcje mają swoje plusy i minusy, natomiast sama zdecydowałam się na własną firmę i jestem zadowolona. Obawiałam się problemu z płatnościami, nie ze swojej strony, ale ze strony kontrahentów, ale wiem, że w razie problemów są firmy faktoringowe, którym mogę to zlecić.
KomarRydolf

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: KomarRydolf »

Witam! Rozumiem dylemat związany z wyborem między pracą na etacie a prowadzeniem własnej działalności. Faktycznie, obie te ścieżki mają swoje zalety i wady.

Praca etatowa zapewnia stabilność, regularne wynagrodzenie, ochronę praw pracowniczych. Z drugiej strony wiąże się z mniejszą swobodą i elastycznością.

Własna działalność daje niezależność, możliwość realizacji własnych pomysłów, ale też większe ryzyko i odpowiedzialność. Dobra organizacja i dyscyplina są kluczowe.

Cieszę się, że podjęta przez Panią decyzja się sprawdza. Faktycznie, w razie potrzeby można skorzystać np. z faktoringu, aby zabezpieczyć płynność finansową firmy.

Nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi - ważne, aby wybrać ścieżkę zgodną z własnymi preferencjami i umiejętnościami. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Tutaj znajduje się szczegółowy artykuł:
https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pr ... -2467.html
alinkaa

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: alinkaa »

Nad tym na pewno trzeba się zastanowić, bo dziś po prostu każda opcja ma jakieś plusy. Powiem wam szczerze, że najlepiej byłoby to po prostu mieszać, czyli na przykład i być na etacie i mieć swoją działalność. Wtedy koszty tak nie podcinają skrzydeł. Ja mam trochę inny problem, a mianowicie zastanawiam się, jak wygląda praca, kiedy jest świadczona przez osoby takie jak pracownicy za granicy . Wiecie coś?
wisnia

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: wisnia »

Każdy wie co jest dla niego najlepsze, również w kwestii pracy, myślę że wiele zależy od samego pracodawcy oraz rodzaju stanowiska. Rekrutacja prowadzona przez firmy, takie jak https://leasingteam.pl/ zawsze jest bardzo czytelna i otwarta, sam pracownik, ma szansę dowiedzieć się wszystkiego w trakcie procesu. Polecam być wytrwałym, na lepsze propozycje pracy, zawsze trzeba poczekać trochę dłużej.
ewelinaa

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: ewelinaa »

Akurat ja zastanawiam się nad tym by postawić teraz na leasing samochodu . Rzeczywiście oferta tej firmy jest bardzo dobra. Cała procedura związana z leasingiem przebiega tutaj bardzo szybko i sprawnie, więc może jednak to będzie dobry wybór
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:15

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: kasiunia »

Jeśli prowadzisz własny biznes i jeśli masz pracowników zadbaj o to aby w firmie warunki pracy były na prawdę komfortowe. Zwracajcie uwagę na temperaturę panującą w firmie podczas letnich upałów. Można zdecydowanie obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniach, jeśli urządzenie klimatyzacyjne będzie dobrze dobrane do danego pomieszczenia. Jest to o tyle ważne ,że wydajność pracowników na wszystkich stanowiskach mocno spada , kiedy jest zbyt gorąco. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rotka
Posty: 60
Rejestracja: 28 wrz 2019, 21:12

Re: Praca na etacie czy firma?

Post autor: Rotka »

Mnie się wydaję ze warto wypróbować sił i założyć własną firmę. Można przykładowo sklep założyć, na Redcart. Jak już sie na to zdecydujemy, to warto pomyśleć o systemie ratalnym IRaty https://iplatnosci.pl/wspolpraca/ Zawsze jest to spore udogodnienie, a jak wiadomo, warto mieć różne formy płatności w sklepie.
ODPOWIEDZ