Alkoholizm - jak leczyć?

Inne tematy.
Mirosław

Alkoholizm - jak leczyć?

Post autor: Mirosław »

Od pewnego czasu zauważyłem, że moja żona sięga co raz częściej po alkohol. Wieczorem po pracy zawsze pije albo piwo, czasami wino i to nie lampkę tylko od razu całą butelkę, w weekend na rozluźnienie do filmu też zawsze musi być alkohol. Nie za bardzo wiem jak mam z nią podjąć ten temat? Czy uważacie że to już jest alkoholizm i powinna to leczyć?
Andżelina

Re: Alkoholizm - jak leczyć?

Post autor: Andżelina »

Alkoholizm w obecnych czasach to bardzo poważna choroba! Może ciągnąć za sobą konsekwencje zdrowotne i psychiczne. Myślę, że powinieneś z żoną porozmawiać o problemie bądź uświadomić ją z czym się zmaga. Jako, że z osobami uzależnionymi mam bieżący kontakt w pracy, to z doświadczenia wiem, że czym prędzej żona powinna podjąć się leczenia. Oprócz terapii uzależnień polecam serdecznie zabieg zaszycia alkoholowego https://esperalpoznan.com/ . Przed zaszyciem warto skonsultować się z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwskazań, by żona podjęła się zabiegu. Dzięki wszywce alkoholowej Esperal żona od razu zauważy efekty leczenia. Dalej konieczna będzie terapia.
sarka

Re: Alkoholizm - jak leczyć?

Post autor: sarka »

Alkoholizm to okropne uzaleznienie, choroba, ktora trzeba leczyc. Czesto gesto jest tak, ze osoba uzalezniona nie jest w stanie sama sobie poradzic z problemem i potrzebuje pomocy z zewnatrz. Mojemu bratu bardzo pomogła psychoterapia https://www.damian.pl/zdrowie-psychiczne/psychoterapia/ najwazniejsze, to na spokojnie, ze specjalista przepracowac problem
aloż

Re: Alkoholizm - jak leczyć?

Post autor: aloż »

U mojego brata dobrze sprawdził się ośrodek leczenia uzależnień nieopodal Krakowa - Attente. Tu zostawiam ich stronę internetową: https://www.attente.com.pl/ Oferują odwyk, detoks, pomoc psychologiczną, treningi i warsztaty, warto pamiętać o tym ośrodku o ile wy czy wasi bliscy jesteście z okolicy.
JorigViking

Re: Alkoholizm - jak leczyć?

Post autor: JorigViking »

Ano alkoholizm to rzeczywiście prawdziwa plaga teraz, ludzie często tak odreagowują jakieś problemy zamiast iść do psychoterapeuty albo próbować rozwiązać je w inny sensowny sposób. Myślę, że warto przeczytać sobie ten artykuł https://www.otopsychologia.pl/artykul/p ... waz-124774 Może pomoże on wam zauwazyć u kogoś lub u siebie pierwsze symptomy choroby alkoholowej i zdążycie jeszcze na wczesnym etapie coś z tym zrobić. Życzę wam powodzenia!
Monika90

Re: Alkoholizm - jak leczyć?

Post autor: Monika90 »

Zachowanie Twojej żony faktycznie może wskazywać na uzależnienie. Moim zdaniem powinien to jednak ocenić lekarz. Spróbuj nakłonić ją na wizytę u specjalisty. Znam osobę, która przestała pić dzięki zaszyciu alkoholowemu w Łodzi. Ktoś przede mną już poruszył ten temat. Wszywkę alkoholową warto włączyć na samym początku rozpoczęcia działań terapeutycznych, ponieważ środki farmakologiczne skutecznie odstraszają od sięgania po alkohol. Mimo, iż jest to zabieg bezpieczny, to jednak nie jest polecany każdemu. Przede wszystkim osoby wykazujące nadwrażliwość na składniki leku nie będą zakwalifikowane do zabiegu.
melka

Re: Alkoholizm - jak leczyć?

Post autor: melka »

Aby rzucić picie nałogowe, konieczne jest leczenie uzależnień prywatnie warszawa . Zaprzestanie picia jest możliwe, choć proces ten może trwać latami.
ODPOWIEDZ