alkomat

Inne tematy.
Iruś25

alkomat

Post autor: Iruś25 »

Witam, zastanawiasz się, który alkomat kupić? Jeśli nie wiesz który będzie najlepszy to rzuć okiem na https://bean.pl/ Na tej stronie znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących kupna alkomatu. Uważacie, że warto mieć alkomat czy raczej takie urządzenie nie bardzo się przyda?
Zięba404

Re: alkomat

Post autor: Zięba404 »

Uważam, że alkomat jest wręcz niezbędnym gadżetem każdego kierowcy - nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się sytuacja, że nieoczekiwanie będziemy musieli wsiąść do samochodu. Obiektywne ocenienie w takiej sytuacji swojej trzeźwości jest niezwykle trudne i taka jazda może nie skończyć się dobrze. Alkomat to małe, poręczne urządzenie, które po prostu warto mieć w samochodzie. Ja swój kupiłem na stronie Alkolab, mam te model: https://alkolab.pl/alkomat-al-8000plus i sprawdza się bardzo dobrze, jest mały i wygodny w użytkowaniu. Na stronie jest dostępna masa innych modeli w różnych półkach cenowych, a niektóre modele są wzbogacone o funkcje takie jak np. blokowanie zapłonu, więc każdy kierowca z pewnością dobierze coś pod siebie.
Blondiś

Re: alkomat

Post autor: Blondiś »

A czy wiecie jak poprawnie takie alkomaty się kalibruje? Bo to w sumie jest dość łatwe, wystarczy znaleźć jakąś mądrą instrukcję. Ja korzystałam z http://www.alcofind.eu/kalibracja-alkomatow/ i nawet jako przysłowiowa blondynka sobie dobrze poradziłam ;)
kamil ż.

Re: alkomat

Post autor: kamil ż. »

Najtańsze alkomaty w ogóle nie mierzą objętości powietrza, lecz jedynie liczą czas od osiągnięcia gotowości do przedstawienia wyniku: dmuchnąłeś uczciwie z głębi płuc czy wcale, wszystko jedno – masz wynik. W dobrym alkomacie - jak tutaj https://alkomaty.net.pl/ przynajmniej dobrze wyskalowano czujnik przepływu powiązany ze stoperem, a bardzo dobry ma czujnik objętości powietrza, który nie pozwoli zrobić pomiaru, jeśli odpowiednio nie dmuchniemy.
ODPOWIEDZ