Ból brzucha i zaparcia

Inne tematy.
iskała

Ból brzucha i zaparcia

Post autor: iskała »

Co można z tym zrobić poza zdrową dietą? Próbuje sie zdrowo odżywiać, jem te wszystkie zalecane produkty a i tak niewiele działa. Poza tym nie muszę mówić jaka reakcja jest po śliwkach czy morelach suszonych. Ból niesamowity i nagła sytuacja, dramat jeśli zdarzy się poza domem
Awatar użytkownika
pattka
Posty: 121
Rejestracja: 06 maja 2019, 13:46

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: pattka »

iskała pisze: ↑19 cze 2021, 20:13 Co można z tym zrobić poza zdrową dietą?
Myślę że z takimi sprawami to najlepiej iśc do lekarza albo się po prostu przebadać. Może to być błahostka, na którą wystarczą ziółka typu xenna ale może to być jakieś poważne schorzenie. Z takimi sprawami nie ma żartów.
ślimak

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: ślimak »

Myślę ze ProctoLact M też tu się przyda, to jedyny synbiotyk rekomendowany pod kątem prozdrowotnego działania w chorobach proktologicznych. Ja miałem zaparcia i mam hemoroidy i u mnie ten probiotyk bardzo pomogł bo już tak często mi one nie dpkuczają jak to miało miejsce wcześniej
ćmuśka

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: ćmuśka »

U mnie również jakiś czas temu wystąpiły identyczne objawy, zresztą zaparcia to miałam już od dawna, ale nic sobie z tego nie robiłam do czasu aż zaczęłam odczuwać ból. Jakiś czas temu byłam w prywatnej klinice https://waskoczopnik.pl/gastrologia/man ... talna.html gdzie wykonali mi badanie manometria anorektalna.
ćma

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: ćma »

Możesz też wykonywać szybko usg brzucha - najlepiej jak zrobisz to prywatnie, bo wtedy nie czeka się długo na termin. Ja mam dobrą klinikę, którą mogę Ci polecić w Warszawie - tu masz namiar na https://multimed.pl/ . Sama korzystałam, jak robiłam usg różnych narządów (też brzucha). Bardzo dobra placówka.
Jerzy

Re: Ból brzucha i zaparcia

Post autor: Jerzy »

Przy dłużej utrzymujących się dolegliwościach bólowych należy koniecznie się przebadać i nie leczyć samemu. Ani tym bardziej diagnozować.
Mnie kiedyś bardzo dokuczał brzuch. Wzdęcia, zaparcia itp. Jestem zawodowym kierowcą i dużo czasu spędzam za kółkiem. Zmieniłem dietę i było trochę lepiej, ale zaparcia zostały. Pomogły mi na nie dopiero czopki evaqu. To czopki musujące o działaniu miejscowym. Działają w ciągu kilkunastu minut.
Mam je zawsze w apteczce samochodowej
ODPOWIEDZ