budowa domu

Inne tematy.
Piotruś8222

budowa domu

Post autor: Piotruś8222 »

Witam, zamierzacie budować dom? Przeróżne bloczki znajdziecie na stronie https://www.hplush.pl/h-h-bloczki Tego typu produkty na pewno przydadzą Wam się podczas budowy domu, więc warto rzucić na to okiem. Skąd zazwyczaj kupujecie takie produkty?
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: budowa domu

Post autor: Robaczek »

A czy macie już wybrany projekt Waszego wymarzonego domu? My z narzeczonym przeglądaliśmy sobie ostatnio projekty różnych domów w sieci i bardzo spodobał nam się projekt "Hiacynt 2", który znaleźliśmy na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt-2. A Wy co onim sądzicie?
gniewuś

Re: budowa domu

Post autor: gniewuś »

Cześć, robaczku. Ja również będę się budować z MG Projekt, ale nic innego, jak obiekt Willi Rodzinnej 2 https://www.mgprojekt.com.pl/willa-rodzinna-2 . Mam wrażenie, że zbyt wiele osób zapomina, jakie oni mają fajne domy. Ogólnie budowa startuje w tym roku, a jak u was?
kimoś

Re: budowa domu

Post autor: kimoś »

a na co doradzacie mi zwracać uwagę podczas wykonywania wykończeniówki? ja czytam ostatnio takie artykuły na blogu świetnego cżłowieka, który naprawdę ma ogrom wiedzy na tematy budowlane i inne okoliczne https://blog.poradnik-budowlany.com/ble ... ownictwie/ - podrzucam i wam bo uważam, że budując dom czy robiąc duży remont to koniecznie trzeba te kwestie poruszać
karoluś3099

Re: budowa domu

Post autor: karoluś3099 »

Niewątpliwie budowa domu to bardzo ważna sprawa i trzeba do tego wszystkiego zabrać się w odpowiedni sposób. Polecam wejść sobie na stronę http://www.budowlanyblog.com.pl/ w poszukiwaniu różnych porad. Moim zdaniem jak najbardziej jest z czego korzystać i jest w czym wybierać. Sama osobiście korzystam i jestem zadowolona.
ała

Re: budowa domu

Post autor: ała »

Zanim weźmiesz się za remont warto skorzystać z usług ekspertów i zlecić im badanie nieruchomości. Mam na myśli ta firmę https://www.mpexpertbud.pl/ która przeprowadzi pełne badania stanu technicznego i określi co wymaga naprawy. Tak samo jeśli zlecasz usługę remontu firmie zewnętrznej to warto ich wezwać przed odbiorem prac.
Jacuś23

Re: budowa domu

Post autor: Jacuś23 »

Ja to generalnie właśnie chciałem założyć firme budującą domy. Sporo w internecie naszukałem się sprzetu budowniczego, ale bardzo ciekawe wydały mi się podnośniki z https://kobcrane-montaze.pl/podnosniki-teleskopowe. Dzięki temu praca na wysokości jest dużo bardziej bezpieczna.
tobiaszjabloński

Re: budowa domu

Post autor: tobiaszjabloński »

Jacuś23 pisze: ↑16 mar 2021, 17:37 Ja to generalnie właśnie chciałem założyć firme budującą domy. Sporo w internecie naszukałem się sprzetu budowniczego, ale bardzo ciekawe wydały mi się podnośniki z . Dzięki temu praca na wysokości jest dużo bardziej bezpieczna.
Jeśli jesteś już na końcu budowy, to polecam zainteresować się deskami kompozytowymi na taras. Idealne znajdziesz na stronie https://dreved.pl/. Polecam sprawdzić!
Radosław33

Re: budowa domu

Post autor: Radosław33 »

Czy ogrodzenie działki to dla was ważna sprawa ? - uważam ,że tak właśnie powinno być. To względy bezpieczeństwa przeważają, materiały budowlane nie są wcale tanie, więc szkoda by było by ktoś bez naszej wiedzy się nimi zaopiekował. Uważam ,że dobrze jest połączyć dwa rodzaje ogrodzenia - takie jakie chcemy miec z przodu działki na przykład murowane - https://www.ogrodzeniepanelowe.pl/blog/ ... rsalne-15/ a pozostałe elementy wykonać z tańszego materiału np. ogrodzenie panelowe. Co więcej ogrodzenie panelowe możemy wykonać we własnym zakresie i obniżyć w ten sposób koszty wykonania ogrodzenia.
Awatar użytkownika
Bugs
Posty: 70
Rejestracja: 19 cze 2020, 12:59

Re: budowa domu

Post autor: Bugs »

My z żoną u siebie zdecydowaliśmy się również na panele elewacyjne od https://stramapanels.com/. Są bardzo solidne i wyglądają idealnie. Jeśli budujecie swój dom i szukacie ciekawych i przydatnych rozwiązań to warto wziąć coś takiego pod uwagę. Efekt na pewno was zaskoczy.
Władysław908

Re: budowa domu

Post autor: Władysław908 »

Jeśli czeka Cię budowa domu to lepiej wcześniej przemyśleć temat instalacji fotowoltaicznej i uwzględnić ją w swoich planach. Jeśli weźmiemy się za to od razu, to szybciej poczujemy korzyści z inwestycji i lepiej przygotujemy do niej konstrukcyjnie nasz budynek. Decyzja o tym kroku powinna być poparta konsultacjami ze specjalistami w tym zakresie, którzy na co dzień zajmują się wykonywaniem fotowoltaiki Częstochowa.
daża1

Re: budowa domu

Post autor: daża1 »

Jedni wolą sami zająć się budową domu, a dla innych lepszą opcją jest kupienie już takiego gotowego. To już każdy sam musi zdecydować. Polecam zajrzeć na stronę serwisu https://www.dobryadres.pl/ , tu znajdziecie działki do kupienia jeśli sami chcecie zająć się budową. Oferty domów też tu są. Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie bez problemu.
Karoluś21

Re: budowa domu

Post autor: Karoluś21 »

Większość inwestorów decydując się na budowę domu ma nikłe pojęcie o tym jak przejść przez budowę i po prostu polega na rekomendacjach ekipy budowlanej. Dlatego Warto troche poczytać na tematy związane z budową domu jednorodzinnego zanim zabierzemy się za budowe. Np. na stronie https://blog.poradnik-budowlany.com/dom-szkieletowy/ znajdziecie mnóstwo merytorycznych informacji, między innymi na temat budowy domu szkieletowego.
mrók

Re: budowa domu

Post autor: mrók »

Inwestycja w własny dom czy też ogród wydaje się teraz uzasadniona jak nigdy - prawdopodobnie tylko tutaj tj. na tarasie lub w ogrodzie będziemy mogli wypoczać w lato biorąc po uwagę zamkniete granice, trudności w wyjazdach do egzotycznych krajów. Porządna pergole wykonana z aluminium i do tego ze sterowanym dachem pozwoli na komfortowy wypoczynek - w słońcu lub cieniu - w zależności od ustawień dachu. Solidna konstrukcja wytrzyma wiele lat. Sprawdź jak to może wyglądać u Ciebie - https://www.bartmetaco.pl/pergole-alumi ... rszawa.php
ODPOWIEDZ