Cholesterol

Inne tematy.
Awatar użytkownika
tadamka
Posty: 270
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:58

Cholesterol

Post autor: tadamka »

Od jakiegoś czasu staram sie dużo zdrowiej odzywiać i dbać o swoje zdrowie. Czytam też dużo więcej na temat zdrowego odżywiania. W ten sposób trafiłam, na informacje o lunazynie. Nie miałam pojęcia, ze peptyd, który występuje w soi tak pozytywnie wpływa na obniżenie cholesterolu i zmniejsza stany zapalne w organiźmie.

elie saab sklep
Awatar użytkownika
Klemek0
Posty: 75
Rejestracja: 02 kwie 2019, 22:16

Re: Cholesterol

Post autor: Klemek0 »

Teraz te choroby cywilizacyjne to masakra, otyłość, cholesterol własnie czy miażdzyca. Warto o siebie zadbać ale też sie regularnie badać... ja sam teraz na https://www.drogadozdrowia.diag.pl/ pobrałem bon na pakiet badań i idę wszystko skontrolować bo nie ma co zwlekać
Awatar użytkownika
cleftjaw
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:20

Re: Cholesterol

Post autor: cleftjaw »

Będąc w temacie zdrowia i problemów z nim, niedawno koleżanka poleciła mi ciekawy portal : https://lekarzebezkolejki.pl/blog/przep ... nowa/w-467 na którym możecie przeczytać wiele interesujących artykułów na temat zdrowia. Dodatkowo, istnieje szansa na zapisanie się do wybranego specjalisty przez internet. Wystarczy wybrać odpowiedni dla was termin i godzinę :)
Awatar użytkownika
lorrimir
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2019, 0:10

Re: Cholesterol

Post autor: lorrimir »

Zmniejszyć tłuszcz spożywczy
Awatar użytkownika
kamila.ostrowiek
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2019, 14:58

Re: Cholesterol

Post autor: kamila.ostrowiek »

Ja ostatnio szukałam artykułów na temat tego, jak obniżyć cholesterol i w sumie tutaj ciekawy wpis znalazłam: https://supli.pl/obniz-poziom-cholesterolu-we-krwi/. Lekarz mówił mi, że najlepiej właśnie jest próbować regulować to dietą a dopiero jak to się nie uda to wprowadzić leki.
Jolaś

Re: Cholesterol

Post autor: Jolaś »

Taki cholesterol to też problemy często z tarczycą itp. Warto skonsultować się z Centrum medycznym WARSZAWA BIAŁOŁĘKA https://cmp.med.pl/cmp-bialoleka/chirurg/ . Konsultacje można umówić telefonicznie i nawet bez skierowania. Czasem warto zadbać o swoje zdrowie, bo mamy je tylko jedno.
małgorzata

Re: Cholesterol

Post autor: małgorzata »

Oj ja też miałam duży problem z cholesterolem, ale postanowiłam zmienić sposób przygotowywania posiłków, ogólnie zmienić tłuszcze. Przeszłam na zdrowe tłuszcze i wyeliminowałam zwykłe oleje. Patrząc po badaniach na cholesterol różnica jest bardzo widoczna.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Cholesterol

Post autor: Kuba77 »

Cholesterol to naturalny związek występujący w organizmach wszystkich osób. Nie jest zatem normalnie powodem do obaw. Niepokojący powinien być dopiero jego zbyt duże stężenie. Może ono wówczas prowadzić do wielu groźnych chorób i osłabić jakość życia chorych osób. Z tego powodu warto wiedzieć jaki wpływ ma podwyższony cholesterol na organizm. Po więcej informacji polecam sięgnąć na stronie https://www.pielegniarki.info.pl/aktualnosci/p. :)
Boluś

Re: Cholesterol

Post autor: Boluś »

Jakie zmiany stylu życia najskuteczniej wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu? Z danych potwierdzonych badaniami naukowymi wynika, że najskuteczniej na poprawę profilu lipidowego wpływają: zmniejszenie spożycia tłuszczów trans, zmniejszenie spożycia tłuszczów nasyconych, zmniejszenie nadmiernej masy ciała, zmniejszenie spożycia alkoholu, zmniejszenie łącznego spożycia węglowodanów, zmniejszenie spożycia mono- i disacharydów, zwiększenie spożycia błonnika, spożywanie żywności funkcjonalnej wzbogaconej fitosterolami, stosowanie suplementów zawierających czerwony fermentowany ryż. Więcej informacji znajdziecie w artykule http://www.informed.com.pl/main/Cholest ... -1164.html
ODPOWIEDZ