Dokumenty w firmie

Inne tematy.
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Dokumenty w firmie

Post autor: Robaczek »

Witam serdecznie,
w jaki sposób zarządzacie dokumentami w Waszych firmach? Czy robicie to w wersji elektronicznej? Widziałam ostatnio na stronie https://primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow, że istnieje coś takiego jak elektroniczny obieg dokumentów w firmie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo czasu i miejsca. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Lalila34
Posty: 114
Rejestracja: 05 cze 2019, 19:14

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: Lalila34 »

Również uważam, że niezwykle ważne jest zarządzanie dokumentami w każdej firmie. Coraz nowocześniejsza technologia pomaga uprościć to zadanie. System elektroniczny zarządzania dokumentacją pozwala na jej pokatalogowanie, ułatwia dostęp do wymaganych dokumentów oraz zapewnia im bezpieczeństwo. Dzięki temu cała księgowość, akta pracowników czy różnego rodzaju pisemne procedury będą pod pełną kontrolą.
Awatar użytkownika
jkyt
Posty: 174
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:56

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: jkyt »

Ja akurat w takim temacie dokumentów i księgowości chciałbym polecić fajne i proste rozwiązane, którym jest księgowość online. Dzięki niej z każdego miejsca możemy załatwiać sprawy swojej firmy, które są konieczne. Możemy także np. wystawiać faktury. A wszystko to dzięki serwisowi https://wfirma.pl/ksiegowosc Nie obawiajcie się, bo jeśli będziecie mieli kłopot to pomozecie zawsze liczyć na pomoc ekspertów, a cena takiej księgowości nie jest wysoka.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: Kuba77 »

Bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym dokumentom i danym. W tym celu powstał system informatyczny, który zapewnia poufność przekazywanym danym. Z powodzeniem działa on w wielu sektorach. Dzięki systemowi FORDATA maksymalnie uprościsz sprzedaż nieruchomości komercyjnej. Gdy w grę wchodzi badanie Due Diligence nieruchomości i negocjacje z potencjalnymi kupującymi pod presją czasu z udziałem wielu osób, postaw na szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://fordata.pl/rozwiazania/nierucho ... omercyjne/
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: Ardi »

Warto odpowiednio zarządzać takimi dokumentami w firmie. Zwłaszcza że mamy jeszcze teraz do czynienia z przepisami RODO - taki system obiegu dokumentów będzie tutaj niezbędny. Warto zadbać o tą kwestię aby także ułatwić komunikację z klientami i ich odpowiednio szybko obsługiwać zwłaszcza jesli chodzi o sprawy kontraktowe
Awatar użytkownika
asiek
Posty: 144
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:20

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: asiek »

W naszym biurze korzystamy już prawie w 100% z dokumentów w wersji elektronicznej. Jest to o wiele łatwiejsze odkąd zainwestowaliśmy w programy ze strony finereader.pl i bardzo serdecznie polecam. Tekst można z łatwością modyfikować- zmienić czcionkę, jej wielkość, kolor. Usuwanie lub zmiana położenia obrazów również nie stanowi problemu.
Awatar użytkownika
misiowy
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2020, 16:34

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: misiowy »

Teraz jest wiele systemów usprawniających zarządzanie firmą i dokumenty w firmach są uporządkowane. Ja korzystam z tego https://www.bizin.pl/ systemu do faktur i magazynu i on też bardzo ułatwia pracę. Dzięki niemu można wystawiać faktur w wielu językach w razie potrzeby, mogę kontrolować stany magazynowe, wysyłać dokumenty bezpośrednio do księgowości, dzięki temu mogę też łatwo kontrolować płatności.
Awatar użytkownika
elegant
Posty: 198
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:42

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: elegant »

Zazwyczaj jest tak, że w każdej firmie wytwarza się całkiem sporą ilość dokumentów. Jak dla mnie również dość istotnym jest sama archiwizacja. Czytałem na stronie https://www.connecto.pl/archiwizacja-do ... biorstwie/ jak wygląda taka archiwizacja dokumentów w firmie i że są już specjalne systemy ją wspierające.
Romuś

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: Romuś »

W firmach często generuje się znaczne ilości papierowych dokumentów, których ogarnięcie bywa problematyczne, a dokumenty po prostu się gubią. Odkąd wdrożyłem elektroniczny obieg dokumentów https://edokumenty.eu/system-obiegu-dokumentow/ skończyły się tego typu problemy, a zaoszczędzony czas został produktywnie spożytkowany.
brunośD

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: brunośD »

Polecam zajrzeć tutaj http://bilgoraj.com.pl/3-narzedzia-ktor ... 790,n.html. Dowiesz się w jaki sposób uprawnić obieg dokumentów. To ważne i zaoszczędzi ci sporo nerwów.
Jurkaś

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: Jurkaś »

Tak naprawdę to w każdej firmie znajdziemy całą masę dokumentów i zdecydowanie lepiej jest mieć je uporządkowane. Ja jestem zdania, że świetnym rozwiązaniem jest również korzystanie z elektronicznego obiegu dokumentów. Sam mogę polecić system z firmy https://www.connecto.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow/ gdyż wykorzystuję go w praktyce.
kaśka1

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: kaśka1 »

Myślę, że ten artykuł https://fordata.pl/czy-zalaczniki-w-two ... ezpieczne/ jest wart uwagi. Znajdziecie tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji na temat bezpieczeństwa załączników w mailu. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć. Jest tam bowiem sporo różnych porad, które mogą okazać się bardzo przydatne w firmie.
nowiś

Re: Dokumenty w firmie

Post autor: nowiś »

Koniecznie zerknijcie sobie tutaj https://esbud.pl/norma-din-66399-nowe-s ... ow-danych/ . Macie tam bowiem namiar na naprawdę ciekawy i praktyczny artykuł, jeśli chodzi o nowe standardy niszczenie dokumentów i nośników danych. Znajdziecie tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, które mogą okazać się pomocne.
ODPOWIEDZ