Domy opieki

Inne tematy.
Awatar użytkownika
duff231
Posty: 17
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:12

Domy opieki

Post autor: duff231 »

Hejka, co sądzicie o posyłaniu starszych osób do placówek typu http://domseniora24.pl ? Jedni nie uznają tego, ale ja myślę, że w takich miejscach osoby starsze mogą otrzymac lepszą opiekę i co najważniejsze stałą. Jakie jest Wasze zdanie?
Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 85
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:38

Re: Domy opieki

Post autor: Kamil »

W tych stronach, a konkretnie w Nowym Dworze Mazowieckim jest też Dom Rodzinny. Mam tam ciotkę, którą odwiedzam dość regularnie więc wiem, że warunki tam mają bardzo dobre. Zarówno pod względem pokoi, takich mieszkaniowych jak i opieki. Dużo personelu i naprawdę fajne, ciepłe osoby tam pracują w większości.
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Domy opieki

Post autor: Ardi »

Wedlug mnie nie ma w tym nic zlego - jesli jest taka potrzeba to jak najbardziej ,bo przeciez zalezy nam na tym aby bylo naszym bliskim jak najlepiej. Moim zdaniem dom opieki nad osobami starszymi jest dobrym rozwiązaniem jeżeli nie możesz bliskiej osobie świadczyć pomocy, jakiej potrzebuje. Wydaje mi się, że opieka gwarantowana w domu seniora pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ jest na wysokim poziomie. Moj tato tam jest i jest zadowolony z calodobowej opieki jak i przyjaznej atmosfery ktora tam panuje.
Awatar użytkownika
flexi
Posty: 107
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:40

Re: Domy opieki

Post autor: flexi »

Dom opieki seniora to bardzo dobre rozwiązanie. Często w takich miejscach seniorzy mają swoją drugą młodość :) Zajrzyjcie na stronę https://www.familia.lodz.pl/ i zapoznajcie się z ofertą domu seniora w Łodzi.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 174
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:29

Re: Domy opieki

Post autor: Bodzio12 »

Centrum medyczne dla seniorów wrocławskie centrum seniora zapewnia opiekę seniorom chorym. Miejsce to może być dla nich jak drugi dom ponieważ panuje tam miła atmosfera. Personel podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta przez co czują się oni komfortowo. Całą dobę mogą korzystać z pomocy medycznej więc czują się też bezpiecznie. Więcej informacji znajdziecie na stronie. Polecam.
Awatar użytkownika
elus
Posty: 95
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:11

Re: Domy opieki

Post autor: elus »

Można również sobie sprawdzić ten dom seniora https://milorstowo.pl/dom-seniora/ . Warunki są tam bardzo dobre. Przede wszystkim jest tam całodobowa opieka. Poza tym pensjonariusz może tam przebywać ze swoim zwierzęciem. Oprócz opieki oferują tam również rehabilitację i masaże, wiec oferta jest niezwykle kompleksowa i dopasowana do różnych potrzeb.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 90
Rejestracja: 25 maja 2019, 21:34

Re: Domy opieki

Post autor: zenka »

Koło Gdańska jest bardzo chwalony dom seniora Goldental. Na http://goldental.pl/ możecie zerknąć jakie mają warunki i poczytać w sieci opinie - nie znalazłam żadnych złych.
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 25
Rejestracja: 31 maja 2019, 22:32

Re: Domy opieki

Post autor: terenia »

Słyszałam o tym miejscu, Godental słynie tez z rehabilitacji więc tym bardziej warte uwagi. Do tego ta okolica - najpiękniejsze miejsce (poza plażami Bałtyku) jakie widziałam w okolicach Trójmiasta
Awatar użytkownika
xenop
Posty: 141
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:38

Re: Domy opieki

Post autor: xenop »

Jeśli nie ma innej możliwości to oczywiście trzeba oddać seniora do domu opieki, ale najlepiej jakby było to tylko tymczasowe rozwiązanie. Można przecież swoje mieszkanie przystosować, zrobić taki krok ku bezpieczeństwu , odpowiednio zorganizować swój czas i zająć się swoim starszym członkiem rodziny. Wydaje mi się, że jest to jak najbardziej w porządku
Awatar użytkownika
alvin
Posty: 108
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:05

Re: Domy opieki

Post autor: alvin »

Moja babcia była w zolu ale tylko przez kilka miesięcy po operacji, gdyż potrzebowała opieki 24h. Teraz już jest lepiej więc będzie mieszkać z naszą rodziną, z tym że zanim do tego dojdzie koniecznie muszę przygotować mieszkanie na jej przybycie. Potrzebne są uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych i tego typu akcesoria, aby wszystkim nam było łatwiej
Awatar użytkownika
Erejka
Posty: 142
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:19

Re: Domy opieki

Post autor: Erejka »

Takie miejsca jak najbardziej są potrzebne. Tu osoby starsze mają całodobową opiekę, a także na pewno mogą liczyć na sporo rozrywek, zorganizowanie swojego czasu wolnego. Oczywiście nie ma przymusu wysyłania rodziców, dziadków do domów opieki, możecie sami się nimi zajmować, zatrudnić pielęgniarkę do pomocy. Zerknijcie sobie może tu na stronkę https://esklep.brandvital.eu W tym miejscu znajdziecie bardzo potrzebne urządzenia do opieki nad takimi osobami.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Domy opieki

Post autor: Kuba77 »

Witam,chcialabym znalezc dobry dom opieki,ktory bedze odpowiedni dla mojej babci. Moja babcia potrzebuje rehabilitacji,dlatego bardzo zalezy mi na tym,aby dowiedziec sie czegos wiecej na temat domu opieki,ktory oferuje rowniez rehabilitacje https://milorstowo.pl/ Co sądzicie?
Awatar użytkownika
marydomar
Posty: 179
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:13

Re: Domy opieki

Post autor: marydomar »

Ja wiem czy domy opieki są dobrym rozwiązaniem. Ja zdecydowanie bardziej byłbym za wynajęciem opiekunki dla osoby starszej. My póki co sami dajemy radę opiekować się naszą kochaną babcią, jednak jeśli będzie trzeba będziemy szukać kogoś do pomocy w opiece nad nią. Teraz w sieci można znaleźć wiele artykułów o opiece nad seniorem. Ja świetne i bardzo pomocne znalazłem tutaj http://www.careteam.pl/opieka-seniora/ .

immuno colostrum opinie
Awatar użytkownika
xenop
Posty: 141
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:38

Re: Domy opieki

Post autor: xenop »

Jak możecie to sami postarajcie się zapewnić opiekę swoim seniorom. Można w pracy grafik dostosować, w domu wykonać krok ku bezpieczeństwu i wyposażyć się w akcesoria ułatwiające seniorom funkcjonowanie... uwierzcie mi, że i senior i Wy będziecie z tego powodu bardziej szczęśliwi
Awatar użytkownika
walajakub
Posty: 41
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:31

Re: Domy opieki

Post autor: walajakub »

Bliska mi osoba przebywa w Nowym Dworze Mazowieckim w "Domu Rodzinnym". Oddanie jej do domu opieki było ciężką decyzją, ale tak trzeba było. Sam nie podobałby z opieką. Ten dom seniora jest jednak naprawdę w porządku. Dobrze wybrałem.
Awatar użytkownika
Rodworril
Posty: 113
Rejestracja: 30 gru 2019, 22:25

Re: Domy opieki

Post autor: Rodworril »

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o domy seniora to na prawdę ciekawą ofertę usług możecie znaleźć tutaj http://domseniora24.pl/dom-seniora-mazowieckie-uslugi . Sam zastanawiam się nad zorganizowaniem tu miejsca dla swojego dziadka. Wydaje mi się, że to na prawdę dobra oferta i warto się jej dokładniej przyjrzeć
ODPOWIEDZ