Edukacja po liceum

Inne tematy.
Awatar użytkownika
tadamka
Posty: 270
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:58

Edukacja po liceum

Post autor: tadamka »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek menedżer imprez kulturalnych i sportowych: http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 34,54,4269
mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
carolina91
Posty: 125
Rejestracja: 26 sty 2019, 18:48

Re: Edukacja po liceum

Post autor: carolina91 »

Gdybyś szukała kursu angielskiego zapoznaj się z oferta tej platformy https://ellalanguage.com/pl/ Możesz uczyć się tam angielskiego. Metoda nauki jest bardzo skuteczna a ceny pakietów atrakcyjne. Sama myślę o skorzystaniu z niej. Z tego co widziałam można testować platformę za darmo.
Awatar użytkownika
klara435
Posty: 18
Rejestracja: 29 mar 2019, 10:54

Re: Edukacja po liceum

Post autor: klara435 »

Ciekawy kierunek. Nigdy o nim nie słyszałam powiem szczerze.
perfumeria internetowa esentire.pl
Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 85
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:38

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Kamil »

Żeby myśleć o edukacji po liceum to najpierw trzeba wybrać naprawde dobrą szkołą średnią, żeby mieć po prostu jakieś szanse w rekrutacji na studia. Ja kończyłem Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie i uważam, że to świetna szkoła. Był wycisk, ale było warto. Studiuję teraz to, co chciałem.

UWAGA! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG ...
Awatar użytkownika
tymcio
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2019, 16:42

Re: Edukacja po liceum

Post autor: tymcio »

Bardzo ciekawy kierunek muszę przyznać. Poczytam więcej na ten temat.
http://szkola-wizazu.pl/
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Robaczek »

Bez względu na to, czy pójdziecie po liceum na studia, czy też nie, warto moim zdaniem zrobić sobie dodatkowo kurs języka angielskiego, bo to na pewno Wam się w życiu przyda. Na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-dla-doroslych możecie zapoznać się z ofertą szkoły językowej Speak-Up, która jak widać organizuje takie kursy również dla dorosłych. Wieloletnie doświadczenie sprawia natomiast, że są to kursy na naprawdę wysokiem poziomie ;)
Awatar użytkownika
cleftjaw
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:20

Re: Edukacja po liceum

Post autor: cleftjaw »

Wydaje mi sie, że na spotkania coachingowe nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Ostatnio nawet trafiłam na ciekawy fanpage : https://www.facebook.com/renataimbierowiczCoaching/ , na którym zaintrygowały mnie tematy takich szkoleń. Uważam, ze taka swoboda i wolność w wypowiadaniu się o swoich własnych pragnieniach, jest naprawdę istotna, żeby cieszyć się pełnią życia.
Awatar użytkownika
Waldi
Posty: 57
Rejestracja: 07 sty 2019, 15:34

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Waldi »

Niezależnie od tego, na jakim etapie edukacji jesteście, możecie zapisać się na wakacyjne kursy angielskiego. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie https://british-centre.pl/.
kropek
Posty: 104
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:16

Re: Edukacja po liceum

Post autor: kropek »

Jeśli chcecie podszkolić swój język bez wychodzenia z domu, warto to zrobić z Tutlo. Uczycie się w domu przez internet, a czas lekcji to tylko 20 minut.
Awatar użytkownika
inaka
Posty: 261
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:35

Re: Edukacja po liceum

Post autor: inaka »

Samodzielna nauka języka nie jest prosta. Zwłaszcza jeśli chodzi o naukę gramatyki. A bez tego - zwłaszcza w początkowym etapie, ani rusz. Dlatego lepszą opcją jest szkoła językowa, która ma profesjonalnych lektorów. Rzuć okiem tu https://lincoln.edu.pl/ - mają takie kursy. Zresztą nie tylko z angielskiego.

restauracja kociołek wieliczka
Awatar użytkownika
dama00
Posty: 46
Rejestracja: 27 sie 2019, 20:01

Re: Edukacja po liceum

Post autor: dama00 »

Wszystko zależy oczywiście od tego jaką drogą się idzie. Czy sama dieta, czy parę ćwiczeń, może bieganie, albo intensywne treningi na siłowni. W każdym jak najbardziej może pomóc trener, ale od nas zależy kiedy się do niego udamy po pomoc. :) Ja właśnie robię trener personalny jak zostać i w razie czego to służę pomocą :)
Awatar użytkownika
Gamkulka
Posty: 39
Rejestracja: 31 paź 2019, 11:21

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Gamkulka »

Żeby dostać się na studia czy do jakiejś szkoły wyższej podstawa to dobrze zdana matura. A do tego potrzebne jest dobre liceum. W stolicy dobry start młodzieży w dorosłość daje Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. To jedna ze starszych szkół średnich w stolic. Prowadzi ją Fundacja Varsovia. Poziom mają naprawdę dobry.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 40
Rejestracja: 27 sie 2019, 8:13

Re: Edukacja po liceum

Post autor: kaktus »

Wiadomo że by mieć dobre wykształcenie trzeba uczyć się cały czas chodzenia do liceum ale także ważna jest matura którą trzeba dobrze zdać by wiele drzwi o jakich się marzy się pootwierały. Widziałam https://www.taniaksiazka.pl/seria/teraz-matura dobre wspomaganie do przygotowania się dobrze na ten jeden z najważniejszych egzaminów mają tam duży wybór książek który można wykorzystać by się dobrze przygotować ale także dobrze poszufladkować wiedzę nam potrzebną do matury.
Awatar użytkownika
Patka
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2019, 11:10

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Patka »

Ja po liceum zdecydowałam się podjąć studia na https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... nalistyka/. Wybrałam specjalność Kryminologia i kryminalistyka. Jest niesamowicie ciekawa. Bardzo dużo się już nauczyłam, a jeszcze sporo przede mną. Długo zastanawiałam się nad kierunkiem, który naprawdę mnie interesuje i Bezpieczeństwo wewnętrzne z tą specjalnością okazało się strzałem w dziesiątkę. Mam duże możliwości rozwoju i to mi się podoba. Marzę o pracy w służbach specjalnych!
Awatar użytkownika
coco
Posty: 137
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:42

Re: Edukacja po liceum

Post autor: coco »

No, nie jest to łatwy wybór, tym bardziej, że trendy się zmieniają, jeśli chodzi o najbardziej intratną posadę. Tak sobie myślę, może interesuje Was analityka finansowa studia w tym kierunku chcielibyście zrobić? W Warszawie jest to możliwe, a analityk finansowy zawsze, ale to zawsze dobrze zarabia. Tym się martwić nie musicie.
Awatar użytkownika
sportowy
Posty: 80
Rejestracja: 28 sie 2019, 9:40

Re: Edukacja po liceum

Post autor: sportowy »

Nie powiem, bo z perspektywy rodzica, to naprawdę trudne zadanie, aby pomóc dziecku w nauce do matury. Na szczęście w sieci można znaleźc gotowe rozwiązania zadań maturalnych, które są wykonane przez nauczycieli, dzięki czmeu można szybko zweryfikować odpowiedź. Przykładem tego jest np. aktualny arkusz geografia matura próbna CKE 2020 :)
Awatar użytkownika
TymenS
Posty: 154
Rejestracja: 31 mar 2020, 23:54

Re: Edukacja po liceum

Post autor: TymenS »

Jak szukacie ciekawych kierunków studiów, w tym również podyplomowych to koniecznie zwróćcie uwagę na Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości https://wwszip.pl/oferta-studiow-podyplomowych/ w przypadku której będziecie mogli liczyć na świetną atmosferę, odpowiednią organizację i jednocześnie ciekawe kierunki które jednocześnie dają dużą szansę w zakresie zdobycia dobrze płatnej pracy na odpowiednim stanowisku. Tym bardziej, że jest to uczelnia bardzo dobrze postrzegana przez pracodawców.
elik
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 9:40

Re: Edukacja po liceum

Post autor: elik »

Tych etapów edukacji każdy z nas ma co najmniej kilka w życiu. Po czasie tylko się stwierdza, kiedy ten czas minął i człowiek już dorosły, za pracą musi się rozglądać. Dlatego warto zachować jak najwięcej wspomnień z czasów szkolnych. Pamięć jest ulotna, ale zdjęcia https://www.uczelnie.pl/artykul,zachowa ... 18300.html przetrwają znacznie dłużej. Fajnie do takich wracać.
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 117
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:49

Re: Edukacja po liceum

Post autor: fiona45 »

Może studia z robotyki lub informatyki będą odpowiednimi ? Widziałam ciekawe propozycje na https://horyzont.eu . Nowości kilka z kierunków i fajne podejście do każdego ucznia. Każdy nauczy się czegoś fajnego.
Awatar użytkownika
jurko
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2020, 14:13

Re: Edukacja po liceum

Post autor: jurko »

Klasycznie można udać się na studia, ale obecnie istnieje tyle szybkich szkoleń, że warto zastanowić się nad alternatywą. Jeśli chodzi o kluczowy element edukacji to koniecznie zainwestuj w intensywny kurs niemieckiego lub angielskiego. Język zawsze przydaje się w każdej pracy.
gąbka43

Re: Edukacja po liceum

Post autor: gąbka43 »

Aby móc odpowiednio kontynuować naukę po liceum, to potrzebna jest spora wiedza oraz dobrze napisana matura. Ja polecam pisać maturę międzynarodową, ponieważ daje ona dużo więcej możliwości o perspektyw. W szkole http://okopowa.edu.pl/ taka matura jest możliwa, dzięki temu, że realizują program IB.
szkoła

Re: Edukacja po liceum

Post autor: szkoła »

Edukacja jest bardzo ważna. Językozstastwo, pedagogika, psychologia. I wiele wiele innych. Badanie edukacyjne czasopismo https://journals.umcs.pl/en zresztą to potwierdza.
mikuś021

Re: Edukacja po liceum

Post autor: mikuś021 »

Najpierw trzeba odpowiednie liceum sobie wybrać. Z mężem kładziemy bardzo duży nacisk na edukację naszego dziecka i bardzo zależy nam na tym, aby wybrać dla niego bardzo dobre liceum. Przejrzeliśmy wszystko w okolicy i na Okopowej można znaleźć Te Vizję, czyli szkołę na bardzo dobrym poziomie, która ma możliwość korzystania z programu IB. To właśnie on umożliwia napisanie matury międzynarodowej.
makiś332

Re: Edukacja po liceum

Post autor: makiś332 »

Ukończyłem studia na AEH w Warszawie i do teraz nie żałuję, że w ogóle na studia się wybrałem. Studiowałem psychologię, pracuję w zawodzie i z powodzeniem wykorzystuję zdobytą na uczelni wiedzę. Jeśli ktoś zastanawia się na tym, czy studiować, czy nie, to już nie musi!
różdżka

Re: Edukacja po liceum

Post autor: różdżka »

sportowy pisze: ↑29 maja 2020, 15:28 Nie powiem, bo z perspektywy rodzica, to naprawdę trudne zadanie, aby pomóc dziecku w nauce do matury. Na szczęście w sieci można znaleźc gotowe rozwiązania zadań maturalnych, które są wykonane przez nauczycieli, dzięki czmeu można szybko zweryfikować odpowiedź. Przykładem tego jest np. aktualny arkusz geografia matura próbna CKE 2020 :)
Sportowy, masz rację, że trzeba dziecku pomóc w nauce do egzaminów. Kiedyś nie było takich udogodnień ale teraz można zainwestować w kursy czy korepetycje. Mój bratanek chodził do https://idea-kursy.edu.pl/ na takie zajęcia przygotowawcze do testów ósmoklasisty. Dzięki temu egzamin poszedł mu dużo łatwiej, sam mi mówił. Czekamy teraz na wyniki ale jesteśmy pozytywnie nastawieni.
Gęddy

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Gęddy »

To nie jest trudne i to jest coś, co warto robić każdego dnia. Naprawdę radzę ci myśleć lepiej o tym, jak możesz uzyskać dobre i wysokiej jakości wykształcenie. Jest to dość ważne i tylko pozytywnie wpłynie na twoje życie. Jestem pewien, że nie pożałujesz, jeśli spróbujesz.
Keęlo

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Keęlo »

Edukacja profilowa jest dość trudna i musisz bardzo mocno spróbować ją zdobyć. Przekonałem się o tym wiele razy i często korzystam z usług tych prywatnych korepetycje angielski lublin BUKI Ci ludzie są dobrzy w pomaganiu mi szybciej w nauce i zdobywaniu pewnych umiejętności. To naprawdę działa i przekonałem się o tym wiele razy i byłem z siebie całkiem zadowolony. Myślę, że powinieneś również skontaktować się z nimi, jeśli martwisz się tym problemem.
Awatar użytkownika
mruczka8
Posty: 451
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:40

Re: Edukacja po liceum

Post autor: mruczka8 »

Na pewno warto iść w kierunku rozwijania swoich zdolności językowych. To w moim odczuciu całkowita podstawa, która daje Ci szansę na lepszą pracę na przykład, w przyszłości. Zachęcam zatem do zajrzenia na stronę internetową https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online i poznania kursu, który bardzo mocno stawia na praktykę. Dla mnie to coś naprawdę super, więc przetestuj i sprawdź co i jak.

bph kredyty we frankach
marcinś

Re: Edukacja po liceum

Post autor: marcinś »

Dobrą edukację po liceum oferuje Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 na Noakowskiego w Warszawie. Ja kończyłem tak kierunek technik administracji i jestem zadowolony z wyboru szkoły. Macie tam naukę na dobrym poziomie, nowoczesną bibliotekę i Centrum Multimedialne, kadra jest ok, oferują tez pomoc psychologa czy doradcy zawodowego, także pod każdym względem jest tam w porządku. Tu podrzucam kontakt: https://cku1.edu.pl/strona/kontakt Sprawdźcie ich sobie.
Handerś

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Handerś »

Fajna i praktyczna nauka jest w https://cud.rzeszow.pl/. Polecam szczerze, można naprawdę poszerzyć swoją wiedzę, nauczyć się czegoś naprawdę fajnego, co nam pomoże w życiu, ale również przede wszystkim pozwoli podjąć taką pracę, jaką lubimy, jaka jest przyszłościowa i jaka jest po prostu dobrze płatna
mirołada

Re: Edukacja po liceum

Post autor: mirołada »

Trzeba przede wszystkim dobrze zdać maturę aby dostać się do szkoły po liceum. Jeśli planujecie maturę z geografii to polecam Wam ten artykuł: https://literatura-obcojezyczna.pl/2021 ... stawowych/ . Poczytacie tam więcej o podręcznikach.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Edukacja po liceum

Post autor: Kuba77 »

Słyszeliście o Fundacji EFC https://efc.edu.pl/ ? Umożliwiają równy dostęp do edukacji uczniom w całej Polsce. Promują niestandardowe sposoby myślenia o edukacji w świetle wyzwań dwudziestego pierwszego wieku. Poszerzają zakres edukacji o odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie w społeczeństwo obywatelskie.
Awatar użytkownika
firanka
Posty: 154
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:41

Re: Edukacja po liceum

Post autor: firanka »

Moja córka kończy liceum i przed nią egzamin maturalny. Na tej stronie internetowej https://demart.com.pl/edukacja/328-repe ... zony-.html udało mi się znaleźć sporo fantastycznych pomocy naukowych w bardzo dobrej cenie. Jeśli szukacie dobrego wsparcia edukacji dla waszego dziecka, to moim zdaniem warto przejrzeć ofertę tej firmy, bo nie skupia się tylko na pomocach edukacyjnych.
ODPOWIEDZ