Emerytura

Inne tematy.
Awatar użytkownika
tadamka
Posty: 270
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:58

Emerytura

Post autor: tadamka »

Moim zdaniem ubezpieczenie jest niezwykle ważne. Trzeba pamiętać, że ważna jest dla nas godna emerytura częstochowa . Dlatego też, trzeba zadbać o to by nasza przyszłość była pewna.
Awatar użytkownika
pattka
Posty: 121
Rejestracja: 06 maja 2019, 13:46

Re: Emerytura

Post autor: pattka »

Fakt ale co ma ubezpieczenie do emerytury to nie bardzo wiem. Teraz trochę poczytałam na temat PPK i jestem dobrej myśli jeśli chodzi o moją emeryturę, jest nadzieja że za te kilkanaście lat będzie całkiem znośna :)
Awatar użytkownika
elus
Posty: 95
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:11

Re: Emerytura

Post autor: elus »

A wiecie w jaki sposób dziedziczy się emeryturę po małżonku? Jeśli nie, to na pewno tutaj https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/1530/ warto się rozejrzeć, aby zdobyć informację na ten temat i wiedzieć jakich formalności trzeba dopełnić, aby otrzymać takie pieniądze. Jest to ważne, bo w ten sposób można naprawdę wiele zyskać.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 69
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:42

Re: Emerytura

Post autor: paniola »

Póki jesteśmy młodzi i sprawni, mało kto mysli o tym, że nadejdzie starość a z nią jakoś choroba czy niebezpieczeństwo związane z finansami. Mysle, ze o takich rzeczach warto juz mysleć kiedy jest się młodym. Funfusze emerytalne https://viennalife.pl/ to moim zdaniem świetne rozwiązanie nad którym warto sie zastanowić. Mysle, ze podziekujemy sobie, kiedy na starość bedą oszczędności.
Awatar użytkownika
patrycjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2020, 16:00

Re: Emerytura

Post autor: patrycjusz »

pattka pisze: ↑06 maja 2019, 13:54 Fakt ale co ma ubezpieczenie do emerytury to nie bardzo wiem. Teraz trochę poczytałam na temat PPK i jestem dobrej myśli jeśli chodzi o moją emeryturę, jest nadzieja że za te kilkanaście lat będzie całkiem znośna :)
Też właśnie pomyślałam na poważnie o swojej emeryturze i zaczęłam interesować się tym programem ppk https://www.mojeppk.pl/ . Muszę przyznać, że faktycznie można tutaj wiele zyskać, dlatego zamierzam z niego skorzystać.
Awatar użytkownika
xenop
Posty: 141
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:38

Re: Emerytura

Post autor: xenop »

Kwestia emerytury to jedno, nie za bardzo możemy wpłynąć na to co rząd ustala. Najlepiej po prostu oszczędzać, a jeśli chodzi o naszych dziadków to im pomagać finansowo. I nie tylko, kwestia opieki też jest istotna. Zamiast wysyłać gdzieś do ośrodka to zapewnijmy im odpowiednie warunki w domu i będzie to krok ku bezpieczeństwu, niezwykle istotny zwłaszcza dla osób które nie są w pełni sprawne
Awatar użytkownika
fumek
Posty: 29
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:51

Re: Emerytura

Post autor: fumek »

Ja też mam nadzieję, że program ppk rzeczywiście przyniesie wiele korzyści. Zdecydowałam się dołączyć i uważam, że to była dobra decyzja. Ale tak naprawdę zweryfikuje ją czas
Frankś12355

Re: Emerytura

Post autor: Frankś12355 »

Coraz niższe są teraz emerytury. Nie wiem za co starsze osoby mają żyć jeśli opłaty są bardzo drogie.
____
olej z rokitnika opinie
naduśka88

Re: Emerytura

Post autor: naduśka88 »

Osobiście korzystałam z portalu jober.pl i serdecznie polecam. Strona jest czytelna, ogłoszenia są aktualizowane na bieżąco i wielu znanych pracodawców szuka za jego pośrednictwem nowych pracowników. Ogromny plus za podział ofert według branży. Dzięki temu łatwo znaleźć na nim informacje, które najbardziej nas interesują.
weronuś

Re: Emerytura

Post autor: weronuś »

Moja mama jest na emeryturze i poleciłam jej aby zaczęła czytać książki . Zamówiłam jej nawet powieść pt " eBook # Sława mobi epub " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/autor/karol ... piotrowska . Czeka nas szczera, oparta na faktach i ponad 20-letnim doświadczeniu autorki klasyfikacja medialnych bohaterów, podsumowanie zysków i strat. Dowiemy się, kto rokuje na przyszłość, komu odbiło, a komu na pewno nic nie zaszkodzi… Albo nic nie pomoże.
Raź

Re: Emerytura

Post autor: Raź »

My mamy jeszcze jakieś perspektywy, jeżeli chodzi o emeryturę. Ale może to najlepsza pora na to, aby zastanowić się, czy tak samo będą miały nasze dzieci? I jak pomóc im już na starcie. Bardzo podoba mi się pewna oferta, która ma firma Prudential. Jest to oszczędzanie dla dziecka. Pomożemy mu w ten sposób ustatkować się, skupić na pracy, czy po prostu edukacji.
kaśka

Re: Emerytura

Post autor: kaśka »

ja też zastanawiałam się nad emeryturą przy okazji kiedy nasza firma przystępowała do PPK, ale nie zrezygnowałam z tego programu i pozostałam w ppk żeby zobaczyć jak to sie będzie rozwijało a tu czytam https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ że bardzo dobrze zrobiłam bo dzięki temu już mam spore oszczędności ze sporą stopą zwrotu

rozkodowany pilot do bramy
skąda

Re: Emerytura

Post autor: skąda »

Raź pisze: ↑11 lut 2021, 22:55 My mamy jeszcze jakieś perspektywy, jeżeli chodzi o emeryturę. Ale może to najlepsza pora na to, aby zastanowić się, czy tak samo będą miały nasze dzieci?
Myślę że każdy moment jest dobry żeby myśleć o przyszłej emeryturze, ja też już teraz o tym myślę i dlatego pozostałam w ppk. Jak widzę takie https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ publikacje to wiem że dobrze zrobiłam :)
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Emerytura

Post autor: Kuba77 »

Czy emeryt może odliczyć leki od podatku?
W polskim prawie funkcjonuje tak zwana ulga na leki, która stanowi część ulgi rehabilitacyjnej. W praktyce jest to kwota odliczana od podatku w rocznej deklaracji PIT – urząd skarbowy wówczas zleca zwrot nadpłaty podatku.
Więcej znajdziecie na stronie https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... od-podatku.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
indy5
Posty: 101
Rejestracja: 29 wrz 2019, 22:25

Re: Emerytura

Post autor: indy5 »

kaśka pisze: ↑25 mar 2021, 9:09 ja też zastanawiałam się nad emeryturą przy okazji kiedy nasza firma przystępowała do PPK, ale nie zrezygnowałam z tego programu i pozostałam w ppk żeby zobaczyć jak to sie będzie rozwijało a tu czytam hże bardzo dobrze zrobiłam bo dzięki temu już mam spore oszczędności ze sporą stopą zwrotu
Firmy mają obowiązek wybrać ppk dla pracowników, ale ty sama możesz z niego zrezygnować https://generali-investments.pl/content ... dualny/ppk Ale to zawsze są większe pieniądze na emeryturę.
ODPOWIEDZ