Firma transportowo- kurierska

Inne tematy.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 68
Rejestracja: 21 maja 2019, 8:59

Firma transportowo- kurierska

Post autor: krecik »

Moja ciocia zajmuje się oprawianiem obrazów oraz renowacją starych ram ( również do luster). Zamieściła swoją ofertę w internecie i posypały się zlecenia nie tylko z całej Polski ale również z Niemiec i Anglii. Pozostaje tylko jedna kwestia. Aby móc je realizować musi mieć podpisaną umowę z firmą ,która będzie wozić je do Anglii i z Anglii. Poszukuje więc takiej firmy która będzie w stanie świadczyć usługi na terenie całej Polski jak i poza jej granicę. Może ktoś miał podobną sytuację i znalazł fajną niedrogą firmę. Aha zależy jej aby była możliwość ubezpieczenia przewożonych przedmiotów.
Awatar użytkownika
amandzia
Posty: 66
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:52

Re: Firma transportowo- kurierska

Post autor: amandzia »

Atrakcyjniejszą opcją dla wysyłających paczki jest skorzystanie z tzw. brokera kurierskiego. Broker to internetowy serwis pośredniczący między klientem a firmami kurierskimi, segregując ich oferty oraz udostępniając niższe ceny. Korzystając z niego, możesz wybrać, u którego z przewoźników zamówisz usługę. Jej jakość nie jest gorsza niż w przypadku, gdybyś zamówiła kuriera bezpośrednio. Istnieje jednak szereg różnic. Przede wszystkim korzystanie z brokerów nie nadszarpnie zanadto twojego budżetu, wręcz przeciwnie – ceny mogą być nawet niższe.
Awatar użytkownika
elwira
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2019, 10:34

Re: Firma transportowo- kurierska

Post autor: elwira »

Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących swoje usługi związane z nadawaniem, przesyłaniem paczek i różnego rodzaju innych przesyłek. Wybór odpowiedniej nie jest prosty, a każda z nich oferuje troszeczkę inne usługi. Dlatego też rozumiem cię że nie wiesz jaką firmę wybrać. Ja zanim wybiorę odpowiednie usługi czy produkty robię porządny research i sprawdzam, jak inni ludzie opisują swoje doświadczenia z nimi związane. Przyznam również, że wielokrotnie korzystałam z tradycyjnej poczty i niestety ceny, które często mi proponowano za wysyłkę jakiejś rzeczy były naprawdę wysokie.
Awatar użytkownika
Ruzia
Posty: 165
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:01

Re: Firma transportowo- kurierska

Post autor: Ruzia »

W przypadku prowadzenia działalności i regularnego wysyłania towaru za granicę proponuję zapoznać się z ofertą firmy Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ . Długo korzystam już z ich usług i jestem w pełni usatysfakcjonowana. Jeśli chodzi o firmy, to mają bardzo korzystne warunki umów. Są profesjonalistami i jeszcze nie było przypadku, że paczka była opóźniona lub uszkodzona. Zachęcam do współpracy z nimi.
Awatar użytkownika
mruczka8
Posty: 451
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:40

Re: Firma transportowo- kurierska

Post autor: mruczka8 »

Nie zawsze firma będzie potrzebna. jeśli chodzi o paczki do Szwecji wystarczy znaleźć odpowiedniego przewoźnika, który wykona za Ciebie całą robotę. Tutaj najważniejsza jest cena oraz pewność, że wszystko zostanie dostarczone do Ciebie na czas.
kalineczka

Re: Firma transportowo- kurierska

Post autor: kalineczka »

Według mnie kurier to kurier. Każdy może zrealizować wysyłkę. Istotą rzeczy jest skupienie się na zadbaniu o samą jakość wysyłki. Warto wiedzieć o czym pamiętać podczas nadawania paczki, a wspomniano o tym m.in. w tym artykule https://aztekium.pl/online.py?tekst=3_r ... mp;lang=pl
basia1

Re: Firma transportowo- kurierska

Post autor: basia1 »

W przypadku dostarczenia do Was uszkodzonej paczki trzeba ten fakt zgłosić sprzedawcy. Możesz poprosić o odszkodowanie lub wymianę produktu, w zależności od sytuacji. Pamiętaj, aby zachować opakowanie oraz zdjęcia uszkodzonego produktu, ponieważ będą one potrzebne do wnioskowania o odszkodowanie. Tutaj http://www.icotam.pl/uszkodzona-przesyl ... zy-zrobic/ jest ciekawie napisany artykuł na ten temat, przeczytajcie sobie.
Mecenas

Re: Firma transportowo- kurierska

Post autor: Mecenas »

Efektywne zarządzanie paletami wymaga zastosowania kluczowych strategii mających na celu minimalizację strat i kosztów - https://jakwyslac.pl/zarzadzanie-paletami/ . Przedsiębiorstwa mogą osiągnąć to poprzez odpowiedni wybór palet odpowiednich dla przewożonych towarów, dbałość o ich właściwe użytkowanie oraz wdrożenie efektywnych systemów śledzenia. Ponadto, promowanie recyklingu palet i korzystanie z materiałów zrównoważonych stanowi istotny element strategii, pozwalając firmom osiągnąć równowagę między efektywnością operacyjną a zrównoważonym rozwojem.
ODPOWIEDZ