Język włoski

Inne tematy.
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Język włoski

Post autor: Robaczek »

Witajcie,
czy ktoś z Was uczy się może języka włoskiego? I jak Wam idzie? Czy Waszym zdaniem jest to trudny język? Ja zastanawiam się nad zapisaniem się na kurs języka włoskiego w szkole językowej ProfiLingua, której ofertę znalazłam ostatnio na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... atkujacych. Jak myślicie, warto?
Awatar użytkownika
marydomar
Posty: 179
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:13

Re: Język włoski

Post autor: marydomar »

Moim zdaniem warto uczyć się języków. Nie upierałbym się tutaj przy włoskim, ale generalnie. Ponieważ języki wchodzą mi dość łatwo zastanawiam się nad pracą tłumacza. Wiem, że to odpowiedzialna i ciężka praca, jednak ja nie boję się wyzwań i uważam, że to zajęcie jest naprawdę ciekawe. Póki co wyszukuję sobie strony, na których można znaleźć wiele przydatnych artykułów związanych właśnie z tą tematyką. Między innymi tutaj https://englishtranslations.pl/ jest ich naprawdę sporo.
Awatar użytkownika
Olivia1966
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2020, 15:17

Re: Język włoski

Post autor: Olivia1966 »

ciężko powiedzieć, czy to trudny język. Dla mnie nie, ale dla Ciebie czy kogoś innego - może okazać się trudny. Dużo zależy od tego, ile czasu możesz poświęcić na naukę i jak szybko przyswajasz wiedzę. Jaką masz pamięć. Niektórzy maja tez lepsze predyspozycje do nauki języków, inni gorsze... myślę, że najlepiej będzie, jak po prostu spróbujesz. Bo może się tez okazać tak, że język nie będzie dla Ciebie trudny, ale po prostu nie będzie "Ci leżał", czy inaczej - nie przypadnie Ci do gustu, tak jak myślałaś.

pozdrawiam gorąco ze słonecznej Gdyni :)
kosmetyczka Gdynia
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 376
Rejestracja: 15 cze 2019, 15:09

Re: Język włoski

Post autor: mczay »

Języka włoskiego ja uczyłem się w szkole językowej i teraz po kurskie władam nim biegle, a tutaj https://lincoln.edu.pl/online/ mogę wam polecić kursy online, mają profesjonalnych speakerów. Taki kurs jest wygodny bo nie musicie wychodzić z domu, a też uczą fajnie wymowy, także wszystko będziecie mieli zapewnione.
Awatar użytkownika
ckeebler
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Język włoski

Post autor: ckeebler »

Uczyłam się tego języka w liceum :)
ODPOWIEDZ