Narażeni amerykańscy miliarderzy za uchylanie się od płacenia podatków

Inne tematy.
języ

Narażeni amerykańscy miliarderzy za uchylanie się od płacenia podatków

Post autor: języ »

Media śledcze ujawniły, że amerykańscy miliarderzy Musk, Bezos Soros, rzadko płacą podatki dochodowe, บาคาร่า ambbet
poinformował Bloomberg, powołując się na portal śledczy ProPublica. 25 najbogatszych amerykańskich miliarderów, takich jak Elon Musk z Tesli, Jeff Bezos z Amazona i George Soros, rzadko płacą federalne podatki dochodowe lub nie płacą nic. rok
ProPublica, która twierdzi, że widziała dokumenty pokazujące podatników, aby ubiegali się o identyfikację podatkową Jeff Bell sieć nie płaci podatku dochodowego w 2007 i 2011 r. Elon Musk nie został zapłaconyw 2018.
nielicznym zamożnymCi, którzy rzadko płacą federalne podatki dochodowe, to miliarder, właściciel firmy medialnej Michael Bloomberg i były burmistrz Nowego Jorku Carl, inwestor i aktywista.
IcahnWiele osób płaci podatek dochodowy poniżej 37% stawki ustalonej dla najlepiej zarabiających. Ale w porównaniu z wartością aktywów, którą podał magazyn Forbes. 25 najbogatszych amerykańskich miliarderów łącznie zwiększyło swój majątek o 401 miliardów dolarów w latach 2014-2018. Według danych podatkowych uzyskanych przez ProPublica w tym czasie zapłacili oni tylko 13,6 miliarda dolarów podatku dochodowego, czyli zaledwie 3,4% wartości dodanej aktywów
. ProPublica powiedział, że miliarderzy nie złamali prawa składania podatków. ale za pomocą metod uchylania się od płacenia podatków, których zwykli ludzie nie mogą Korzystają również z luk w prawie. z powodu słowa „Dochód podlegający opodatkowaniu” zgodnie z prawem USA nie obejmuje zwiększonej wartości aktywów, takich jak akcje, nieruchomości i jachty, chyba że aktywa te są sprzedawane i wytwarzane w celu generowania dochodu.
Obrazek
Przedstawiciel Sorosa powiedział później ProPublicy, że Soros nie będzie musiał płacić podatku dochodowego w latach 2016-2018, ponieważ jego inwestycja była na stratach. Bezos poinformował w 2011 r., że straty inwestycyjne były większe niż przychody, więc w tym roku mógł wykazać stratę. A także otrzymać obniżkę w wysokości 4000 USD na alimenty.
Ponieważ Departament Skarbu USA przygotowuje się do zbadania ujawnienia zeznań podatkowych bo to nielegalne
Wiadomość pojawia się w czasie, gdy prezydent Joe Biden planuje podnieść podatki miliarderom, aby zainwestować w projekty infrastrukturalne w kraju. Podniesie również maksymalną stawkę podatku dochodowego z 37% do 39,6% i prawie podwoi podatek od inwestycji do 39,6% w przypadku Amerykanów zarabiających mniej niż 1 milion dolarów rocznie.