Postępowanie powypadkowe

Inne tematy.
Awatar użytkownika
tomasz901
Posty: 162
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:42

Postępowanie powypadkowe

Post autor: tomasz901 »

Wypadek w pracy? Oprócz skutków na własnym zdrowiu trzeba przejść jeszcze przez całą dokumentację. Wszystko musi zostać odpowiednio zgłoszone, zapisane do protokołu i przedstawione tak, jak było to dokładnie. Na stronie https://www.portalbhp.pl/postepowanie-p ... -8793.html musicie znaleźć sobie szczegółowe informacje związane z postępowaniem powypadkowym.
Awatar użytkownika
patyk
Posty: 61
Rejestracja: 04 kwie 2019, 7:41

Re: Postępowanie powypadkowe

Post autor: patyk »

też kiedyś miałem wypadek przy pracy i zgłosiłem się do kancelarii odszkodowawczej https://kancelariaae.pl/ , oni w takich sprawach są niezawodni, pomogli mi uzyskać takie odszkodowanie jakie mi się należało
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Postępowanie powypadkowe

Post autor: Kuba77 »

Nie zapominajcie, że jest też coś takiego, jak odszkodowanie za cierpienie oraz za stres powypadkowy. Nawet w UK udało mi się uzyskać takie odszkodowanie dzięki pomocy firmy https://insito-odszkodowania.uk/porady- ... k-uzyskac/ . Bez ich pomocy nie byłoby mowy o jakichkolwiek szansach na to.

szczęść boże młodej parze napis
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 25
Rejestracja: 31 maja 2019, 22:32

Re: Postępowanie powypadkowe

Post autor: terenia »

Zwykle po wypadku zwolnienie lekarskie jest długie, a po wykorzystaniu 182 dni pracownikowi należy się świadczenie rehabilitacyjne. Na https://www.portalfk.pl/dokumentacja-zu ... 17828.html znalazłam podpowiedzi w jaki sposób rozliczać te świadczenia w ZUS
Awatar użytkownika
Rocky33
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2020, 21:52

Re: Postępowanie powypadkowe

Post autor: Rocky33 »

Kuba77 pisze: ↑27 sie 2019, 19:03 Nie zapominajcie, że jest też coś takiego, jak odszkodowanie za cierpienie oraz za stres powypadkowy.
O proszę! Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Niedawno dowiedziałem się, że za potrącenie pieszego odszkodowanie powinno się należeć. Niestety osobiście doświadczyłem takiego wypadku dwa miesiące temu. Widziałem, że takimi sprawami zajmuje się Kancelaria Pro Bono https://kancelariaprobono.pl/wypadki-komunikacyjne/. Muszę się z nimi skontaktować w tej sprawie. Skoro mam możliwość starania się o odszkodowanie, to z tego skorzystam.
elik
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 9:40

Re: Postępowanie powypadkowe

Post autor: elik »

Jeśli się nie jest pewnym czy odszkodowanie się należy czy nie, to warto po prostu się upewnić. Na przykład w poznańskiej kancelarii Eventum taka pierwsza konsultacja nic nie kosztuje, a będzie wszystko jasne. Nawiasem mówiąc świetni specjaliści od odszkodowań, między innymi za zdarzenia komunikacyjne.

pieczatki bielany
gośka

Re: Postępowanie powypadkowe

Post autor: gośka »

Jak macie wątpliwości co do prawidłowości postępowania pracodawcy, to wart sobie zerknąć tutaj : PIP porady prawne (bezpłatne) pracowników Państwowej Inspekcji Pracy . Można tam bowiem uzyskać kompleksową i przede wszystkim bezpłatną pomoc w tym zakresie. Wiadomo jak działają niektórzy pracodawcy.
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: Postępowanie powypadkowe

Post autor: Robaczek »

A co Waszym zdaniem najlepiej zrobić z autem po wypadku? Czy oddanie go do kasacji to dobry pomysł? Widziałam, że w Warszawie na przykład zajmuje się tym firma https://kupiewszystkieauta.pl/auto-kasacja. Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z jej usług?
ODPOWIEDZ