Produkcja mebli

Inne tematy.
Awatar użytkownika
tadamka
Posty: 270
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:58

Produkcja mebli

Post autor: tadamka »

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad produkcją mebli. To może być bardzo dochodowy biznes , ale potrzebnych jest do tego wiele elementów. Wstępnie udało mi tutaj http://volpato.pl/ , znaleźć firmę, która w swojej ofercie ma elementy do mebli. Ktoś z was zajmuje się czymś takim ?
Awatar użytkownika
sloneczniki30
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2019, 14:13

Re: Produkcja mebli

Post autor: sloneczniki30 »

Zastanawiam się jak w łatwy sposób można zmienić starą halę magazynową w zakład produkcyjny. Pomijam oczywiście wszystkie kwestie formalne związane z pozwoleniami bardziej interesują mnie kwestie techniczne. Ciekawi mnie czy będą potrzebne takie urządzenia jak stacja transformatorowa do obsługi całej sieci elektrycznej? Myślicie, że warto zgłosić się do jakiegoś biura projektowego i wypytać o te kwestie?
Najważniejsze, to iść naprzód.
Awatar użytkownika
Becker
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2019, 15:08

Re: Produkcja mebli

Post autor: Becker »

Przy produkcji mebli na pewno będą potrzebne odpowiednie narzędzia i nie mam tu na myśli jakiejś wiertarki czy szlifierki, bo to raczej przy domowych zabawach z drewnem. W takiej firmie potrzeba dużych maszyn do obróbki drewna, a przede wszystkim dostępu do dobrego jakościowo osprzętu, a taki sprzedaje sklep Artykuły Techniczne https://artykulytechniczne.pl/produkty/ ... yczne.html. Takie rzeczy jak frezy są przy drewnie niezbędne, sam kupiłem domową frezarkę, świetna zabawa :)
Awatar użytkownika
Maryjan
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:14

Re: Produkcja mebli

Post autor: Maryjan »

Produkcja to opłacalny biznes. Jeśli zakład jest duży to warto pomyśleć o tym, by wprowadzić w nim nowoczesne oprogramowanie. Firma Salwis http://salwis.pl/scada-budowa-i-zastosowanie/ zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów do kontroli i zarządzania produkcją. Dzięki takim systemom praca jest sprawniejsza a produkty wyższej jakości.
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Produkcja mebli

Post autor: Ardi »

Wydaje mi się ,ze klienci mają spore wymagania i często usługi czy produkty trzeba personalizować. W sumie to nic złego i tak sobie myślę ,że produkcja mebli na wymiar to bardzo opłacalna działalność- np stolarstwo. Także myślę ,że warto właśnie iść w tym kierunku , wiadomo że to dosyć kosztowny biznes no chyba że wypożyczymy potrzebny sprzęt od takiej firmy jak Maszyny Stolarskie - jak sama nazwa wskazuje dysponują wszelkimi urządzeniami,narzedziami i akcesoriami dla stolarstwa, jak np automaty tokarskie To dobre rozwiązanie zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy się wdrażac w ten biznes
Awatar użytkownika
wacha
Posty: 325
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:38

Re: Produkcja mebli

Post autor: wacha »

Warto zerknąć sobie tutaj https://corobotics.pl/ . Jest tam bowiem namiar na roboty, które to pomagają w procesie produkcji. Nie tylko ułatwiają pracę, ale również zapewniają bezpieczeństwo. Można w ten sposób zmniejszyć też wypadkowość oraz usprawnić większość procesów. Koniecznie rozważcie taką propozycję.
Awatar użytkownika
Klementynka_19r
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2020, 15:41

Re: Produkcja mebli

Post autor: Klementynka_19r »

A czy Wy używacie u siebie przenośniki taśmowe? Producent http://www.porkon.pl/ ma takie w swojej ofercie i zastanawiam się czy mogą się przydać przy produkcji małych mebli? Macie w swoich zakładach? Jak się sprawują?
tomuś0993

Re: Produkcja mebli

Post autor: tomuś0993 »

Jeśli chodzi o maszyny, to ich wybór powinien być stosowny do profilu działalności firmy. Działając w branży meblowej z pewnością będą Wam potrzebne maszyny do obróbki drewna. Tego typu sprzęt oferuje firma https://winter-holztechnik.pl/ . Tu możecie zakupić sprzęt używany w bardzo dobrym stanie technicznym. Na stronie firmy znajdziecie pełna ofertę.

wycinka drzew usługi
Włodek

Re: Produkcja mebli

Post autor: Włodek »

W każdym procesie produkcyjnym niezależnie od profilu działalności firmy, konieczna jest kontrola jakości już gotowego produktu. Przedsiębiorstwo Diko stworzyło stanowiska kontrolno – pomiarowe , które pozwalają na przeprowadzenie kontroli jakości wykonania jak i kontroli funkcjonalnej gotowego już produktu. Mogą one funkcjonować oddzielnie bądź być połączone z automatyczną linią produkcyjną.
ODPOWIEDZ