Psycholog rodzinny

Inne tematy.
Awatar użytkownika
carolina91
Posty: 125
Rejestracja: 26 sty 2019, 18:48

Psycholog rodzinny

Post autor: carolina91 »

Ktoś z was korzystał z pomocy psychologa rodzinnego z http://www.poradniasalomon.pl/specjalisci ? Właśnie zastanawiam się nad terapią rodzinną. Mamy trudne chwile z mężem i widzę, że to odbija się na dzieciach. Chciałabym pójść na terapię i to wszystko przepracować.
Awatar użytkownika
Roman77
Posty: 158
Rejestracja: 24 paź 2019, 18:59

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Roman77 »

Faktycznie, jest to możliwe. W takiej sytuacji trzeba być świadomym, jak ogromna odpowiedzialność spoczywa na Was. Najlepiej od razy skorzystać ze wsparcia takich psychologów jak http://rodziceidzieci.com/blog/rozpozna ... o-dziecka/ by nie musieć się dłużej martwić o Wasze pociechy.
Awatar użytkownika
inaka
Posty: 261
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:35

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: inaka »

Taka terapia przyda się całej rodzinie, jeśli pojawiają się problemy. Myślę, że sesje wspólne i indywidualne będą jak najbardziej na miejscu. Trzeba tylko z głową wybrać poradnię - to muszą być specjaliści, z wiedzą i doświadczeniem. No i indywidualnym podejściem do każdego problemu. Jeśli szukasz takich specjalistów - popatrz tu https://psychomedic.pl/psycholog-lodz/ . Wiem, że klinika PsychoMedic Łódź cieszy się sporym zaufaniem wśród pacjentów.
Awatar użytkownika
pertyno
Posty: 560
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:41

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: pertyno »

Więcej na ten tema dowiesz sie na tej stronie : https://galkastudio.pl
Awatar użytkownika
szpila
Posty: 145
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:48

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: szpila »

Bardzo dobrym psychologiem jest także pan Dominik Haak. On specjalizuje się głównie w takich kwestiach jak orientacja seksualna czy tożsamość płciowa. Generalnie polecam bliżej zapoznać się z jego ofertą i specjalizacją.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Kuba77 »

Witam,co robić kiedy w rodzinie jest problem alkoholowy? Będę wdzięczny za rady. Poszukujemy dobrych specjalistów i pomocy. Od czego trzeba zacząć ? Koleżanka,która jest psychologiem wspominała o detoksykacji https://uzaleznienia-terapia.pl/detoksykacja/ Czy to pierwszy etap leczenia?
Awatar użytkownika
Bercia
Posty: 75
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:47

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Bercia »

Moja kuzynka ma problem z mężem, bo jest alkoholikiem i na tym cierpią także dzieci. Przydałaby im się jakaś rodzinna terapia i próbuję im nawet pomóc. Wydaje mi się, że najlepszym miejscem, gdzie wspierają osoby uzależnione i ich rodziny jest Ośrodek Wiosenna. To jest bardzo ciche i pełne uroku miejsce, w którym osoby, które muszą się poddać terapii, chętnie przebywają.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 209
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:37

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: kozi44 »

trzeba się zapisać specjalną rodzinną sesję terapeutyczną do pani Oli Mroczko. Ona jest super coachem , psycholożką, terapeutką, autorką gier psychologicznych z wykorzystaniem kart potrzeby nvc
Także jak najbardziej zachęcam. Wiele osób jest zadowolonych z jej pomocy.
Awatar użytkownika
fidyka
Posty: 60
Rejestracja: 29 lip 2019, 12:34

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: fidyka »

Moim zdaniem w takiej sytuacji terapia to wręcz konieczność. My wybraliśmy się na terapię i jesteśmy zadowoleni z jej skutków. Polecam takie rozwiązanie jak Pomarańczowe Ja - psychologia, psychoterapia - Poznań: http://www.terapiapoznan.pl/ . Dziękuję im serdecznie za pomoc psychologiczną.
Awatar użytkownika
Ruzia
Posty: 165
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:01

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Ruzia »

Niedługo chyba całej naszej rodzinie będzie potrzebna pomoc psychologa. Na razie nie możemy uporać się z problemem alkoholizmu naszego taty i probujemy go nakłonić do pobytu w ośrodku terapii Forest. To najlepsze miejsce dla osób z jego nałogiem i z pewnością szybko wyszedłby z nimi na prostą. Nie wiem już jakich argumentów się chwytać, aby w końcu zgodził się na leczenie. Może coś mi poradzicie?
adiś

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: adiś »

Kojarzycie Kliniki Psychomedic w Warszawie? Tutaj https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa/ można w razie czego sobie o nich poczytać i zarejestrować się online lub telefonicznie. Jeśli chcecie sobie pomóc, to warto rozpocząć terapię u specjalisty. Wiadomo, że w naszym życiu pojawiają się różne problemy, ale przy profesjonalnej pomocy można je wszystkie przezwyciężyć.
AleksjiĆ

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: AleksjiĆ »

Jeżeli ktoś z was interesuję się psychologią tak jak ja to polecam przeczytać ten artykuł https://www.naucz-sie.pl/artykul/co-war ... ogia-85422, który może nam w skazać pozycję książkowe, które mogą nas zainteresować. Ja już wiem i własnie zamawiam.
łezka

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: łezka »

Czasami nawet nie zauważamy, a już jest potrzebna psychoterapia poznan . Wiem, że wam czasami z tym ciężko się pogodzić, że trzeba komuś opowiadać jak wygląda nasze życie, jednak uważam, że tego typu osoby, specjaliści są bezwzględnie potrzebni. Trzymam za was kciuki, by problemy szybko zniknęły.
żużel

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: żużel »

A słyszeliście o nvc http://www.nvc.zgora.pl/? Może warto iść w tym kierunku i spotkać się z kimś z tego nurtu? Dla mnie to było ciekawe doświadczenie, coś innego a zarazem głębokiego. Dużo mi to dało i teraz lepiej mi się dogadać z innymi i rozumieć siebie. Bardzo mi to pomogło w życiu.
Awatar użytkownika
mruczka8
Posty: 451
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:40

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: mruczka8 »

Wsparcie psychologiczne jest często rzeczą, która jest niezbędna do normalnego funkcjonowania. Ważne jest zatem, aby powrócić do tego co jest istotne i potrzebne zarazem, a także daję nam okazję do jak najlepszej i najbardziej fachowej pomocy. Zachęcam zatem do zajrzenia na stronę https://mentalpath.pl/ i wybrania z katalogów specjalistów, którzy są przygotowani do udzielania wsparcia.
Czesław

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Czesław »

Tutaj nie ma co się zastanawiać. Liczy się przede wszystkim to, byście otrzymali jak najlepsze wsparcie. Ja na pewno mogę Wam polecić, byście zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i sami się przekonali, w jaki sposób moglibyście poradzić sobie z takimi problemami. Bagatelizując te kwestie, sami się narażacie jeszcze bardziej.
miłaa

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: miłaa »

Do psychologa warto iść z każdym problemem i rozwiązywać je na bieżąco. Gdy się nazbierają, bardzo ciężko jest sobie z nimi poradzić. Gdy moja córka weszła w okres dojrzewania, nie mogła się odnaleźć. Zaproponowałam wizytę u specjalisty, jednak nie chciała się zgodzić. Po jakimś czasie powiedziała tak i psycholog młodzieży Żoliborz okazał się zbawieniem. Regularne wizyty pozwalają na przejście tego trudnego czasu i nauczenie się jak radzić sobie z trudnymi emocjami.
adaś

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: adaś »

Jeżeli poszukujecie dobrego psychologa rodzinnego, to sprawdźcie ofertę Interior Opole. Posiadają tam psychoterapię dla rodzin oraz par, więc to może coś dla was? Przyznam szczerze, iż posiadają naprawdę profesjonalną załogę. Warto umówić się na konsultację i zadecydować, co zrobić dalej. To odważny krok do przodu, który może wam pomóc.
kmińoo

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: kmińoo »

Jeśli zastanawiacie się, czy skorzystać z pomocy psychologa to poczytajcie sobie ten artykuł https://www.otopsychologia.pl/artykul/k ... nej-130025 Sprawdźcie sobie też bazę adresową, która jest na tym portalu, dzięki niej szybko i łatwo znajdziecie pomoc psychologiczną gdzieś w waszej okolicy.
biznesją

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: biznesją »

Polecam Panią Iwonę z Lubina. Tutaj masz jej namiar https://centrumumyslu.pl/. Pomogła mi w wielu kwestiach. Teraz całkiem inaczej spoglądam na pewne rzeczy, które spędzały mi sen z powiek. Jestem już po 3 wizytach i z niecierpliwością oczekuję kolejnych.
Oleńczuk

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Oleńczuk »

Oczywiście, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie dużo lepiej poradzić sobie z tym, w jaki sposób szukać wsparcia. Przecież dzisiaj chociażby objawy anoreksji można rozpoznać w prosty sposób, więc warto podejść do tego tematu w sposób racjonalny. Czuję, że to może być dla Was sporym wsparciem, więc koniecznie to przemyślcie.
Awatar użytkownika
ifunia
Posty: 93
Rejestracja: 02 wrz 2019, 8:31

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: ifunia »

W tym temacie polecam centrum medyczne Damiana https://www.damian.pl/zdrowie-psychiczne/, gdzie w zakresie psychologii mają wybitnych specjalistów z odpowiednim doświadczeniem. Cenowo też wypadają pozytywnie, co dla niektórych jest kluczowe no i chyba to, że opiekę mamy od razu zapewnioną i nie musimy czekać na swoją kolej.
Maryś

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Maryś »

W sumie z porad takiego psychologa rodzinnego warto skorzystać w przypadku jak w naszym otoczeniu jest osoba uzależniona. Bo mimo wszystko cierpi na tym cała rodzina. Więc jakoś chciałabym także przekonać tatę, żeby poszedł na odwyk. I już znalazłam ośrodek leczenia uzależnień Mental Relax w którym to znajdziemy świetnych terapeutów znających się doskonale na wszelkiego typu uzależnieniach.
kiduś

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: kiduś »

W sumie w trudnych przypadkach warto jest zaufać takim specjalistom bo jednak niekiedy jest dużo lepiej wygadać się zupełnie obcej osobie niż komuś bliskiemu. Dlatego też zaczęłam zastanawiać się nad tym czy by nie udać się do psychologa. Bo odkąd tata pije to życia w naszym domu nie ma. I tak znalazłam ośrodek leczenia uzależnień Nefo. Jest to miejsce w którym to bez problemu uzyskamy wszelkiego typu pomoc specjalistów.
Gość

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Gość »

Czasami żeby coś zmienić konieczne jest zaangażowanie członków rodziny, jeśli mamy np. do czynienia z tzw problemami systemowymi. W społeczeństwie rośnie świadomość konieczności dbania o zdrowie psychiczne. Jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty to polecam wejść na stronę https://psychologuj.pl
Alicja2024

Re: Psycholog rodzinny

Post autor: Alicja2024 »

Z całego serca polecam profesjonalistów z Centrum Psychoterapii Blisko, którzy są ogromnym wsparciem i stawiają na nogi, kiedy najbardziej tego potrzeba. https://bliskopsycholog.pl/
ODPOWIEDZ