Seniorzy

Inne tematy.
Awatar użytkownika
tristan
Posty: 46
Rejestracja: 14 kwie 2019, 22:02

Seniorzy

Post autor: tristan »

Coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju domy seniora, takie jak ten http://domseniora24.pl/. nasze społeczeństwo się starzeje, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na usługi dla tej grupy osób. No i tutaj pytanie do Was - czy bylibyście skłonni do tego, by umieścić kogoś Wam bliskiego w takim ośrodku, jeżeli sami nie bylibyście w stanie zapewnić opieki?
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Re: Seniorzy

Post autor: Ardi »

Cieszę się, ze temat domów spokojnej starości powoli przestaje być tematem tabu. Kiedyś mówiło się, że oddaje się tam bliskich by mieć święty spokój a to nieprawda.Teraz coraz więcej osób pozytywnie myśli o takich miejscach. Moj dziadek przebywa w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim - https://podtopolami.eu czyli w prywatnym domu opieki - starsze osoby mają zapewnione wszystko co najważniejsze od opieki medycznej po rozrywkę a atmosfera jest bardzo rodzinna. Moj dziadek powoli wraca tu do zdrowia
Awatar użytkownika
coco
Posty: 137
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:42

Re: Seniorzy

Post autor: coco »

Można o zdrowiu seniorów wiele powiedzieć, ale na pewno i to, że melisa im służy. Ona nie tylko pozwala się wyciszyć, dbając o zdrowie , ale i zasnąć, a przecież staruszkowie mają czasem problem ze snem w związku z zażywanymi lekami. My, po przeczytaniu tego artykułu https://zyj-zdrowiej.pl/melisa-lekarska ... brego-snu/ , dajemy mamie szklankę przed snem i śpi jak dziecko.
Awatar użytkownika
flexi
Posty: 107
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:40

Re: Seniorzy

Post autor: flexi »

W Częstochowie znajduje się Dom Seniora Nad Strumykiem: https://www.domsenioraczestochowa.pl . Polecam się zapoznać z ich ofertą. To jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce. Warto o tym pomyśleć poważnie.
Awatar użytkownika
cleftjaw
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:20

Re: Seniorzy

Post autor: cleftjaw »

Będąc w temacie zdrowia, niedawno odkryłam bardzo ciekawy portal, na którym znalazłam domowe sposoby na opryszczke Myślę, że może się to przydać każdej kobiecie, to my mamy jakąś większą skłonność do tego. Dajcie znać, czy wy macie jakieś sprawdzone sposoby na tą przypadłość.
Awatar użytkownika
wacha
Posty: 325
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:38

Re: Seniorzy

Post autor: wacha »

Tutaj https://zycieseniora.com warto sobie zerknąć. Jest tam bowiem namiar na portal dla seniorów. Jeśli macie w rodzinie starsze osoby, które chętnie korzystają z internetu, to warto im podsunąć ten namiar. Jest tam wiele praktycznych informacji na temat emerytury, zdrowia oraz poruszanych jest tam wiele innych praktycznych kwestii.
Awatar użytkownika
firanka
Posty: 155
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:41

Re: Seniorzy

Post autor: firanka »

W tych trudnych czasach przedsiębiorcy którzy współpracują ze sobą powinni jakoś sobie pomagać. Koronawirus namieszał ostro w biznesie, oczywiście istnieje coś takiego jak siła wyższa i pewne relacje czy umowy mogą zmienić charakter lub wręcz przestać obowiązywać. Tutaj : https://e-spotkania.pl/ możecie poznać wiele ciekawych informacji oraz porad, jak sobie poradzić w tym trudnym czasie,
Awatar użytkownika
asiek
Posty: 144
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:20

Re: Seniorzy

Post autor: asiek »

Dla mnie jest to absolutna ostateczność. Wolałabym mieć członków rodziny blisko siebie. Myślę, że dobrym wyjściem z tej sytuacji jest renta dożywotnia, dzięki której będziemy w stanie zapewnić osobie starszej profesjonalną opiekę. Polecam zajrzeć na stronę https://www.familiasa.pl/blog, gdzie poza pomysłami na spędzanie wolnego czasu przez seniora, znajdziecie informację o zasadach uzyskania takiej renty.
Awatar użytkownika
mruczka8
Posty: 451
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:40

Re: Seniorzy

Post autor: mruczka8 »

Jak wiadomo z wiekiem, problemy np. z narządem słuchu czy wzrokiem zaczynają się pogłębiać. Niestety, ale często dochodzi do różnych nieodwracalnych w skutkach zmian, które nieco utrudniają życie. Warto jednak zadbać o ten aspekt wcześniej. Na stronie https://www.geers.pl/ znajdziesz wiele ciekawych propozycji w tej tematyce takich jak informacje, konkretne możliwości i propozycje badań do wykonania.
Awatar użytkownika
flexi
Posty: 107
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:40

Re: Seniorzy

Post autor: flexi »

Każdy senior ma jakieś problemy zdrowotne. Dlatego warto przekazać seniorom, że obecnie w dozie seniorzy mogą kupić taniej leki, każdego dnia między 8 a 12. Moim zdaniem jest to super opcja.
Awatar użytkownika
asia77
Posty: 62
Rejestracja: 05 kwie 2019, 12:08

Re: Seniorzy

Post autor: asia77 »

U nas obowiązkowo stanęły takie stacje do dezynfekcji http://retio.pl/urzadzenia-do-dezynfekc ... ka13082020. Wszyscy bardzo się pilnują. Mam nadzieję, że uda się jakoś uniknąć zakażeń.
Awatar użytkownika
mruczka8
Posty: 451
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:40

Re: Seniorzy

Post autor: mruczka8 »

To co jest najważniejsze w kwestiach działań czysto związanych z kwestiami senioralnymi to stan zdrowia. Od niego tak naprawdę wszystko zależy. Jeśli więc martwisz się o słuch swojego dziadka lub babci, zajrzyj koniecznie na stronę https://www.sluchmed.pl/ i postaw na najlepszą opiekę w tym obszarze.

fusing unit konica minolta
Awatar użytkownika
elegant
Posty: 198
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:42

Re: Seniorzy

Post autor: elegant »

ja jestem zdania, że na pewno warto dbać o zdrowie naszych seniorów i na pewno je kontrolować. Z pewnością fajnym sposobem jest sprawdzanie ciśnienia. Warto mieć ciśnieniomierz naramienny gdyż są one bardzo dobre. Fajnie, że w rankingu https://najlepszecisnieniomierze.com/ci ... e-ranking/ bez większego problemu możemy zobaczyć które urządzenie jest najlepsze dla nas.
oleńka

Re: Seniorzy

Post autor: oleńka »

Przede wszystkim udaj się do laryngologa i wykonaj badania słuchu. Być może będziesz musiała nosić aparat słuchowy. To nic strasznego! Obecnie dostępne są bardzo nowoczesne aparaty, których praktycznie nie widać! Tutaj https://www.brandvital.eu/ znajdziesz aparaty słuchowe wysokiej jakości. Ja też mam niedosłuch i noszę aparaty. Da się do nich przyzwyczaić.
aliś

Re: Seniorzy

Post autor: aliś »

Tutaj https://mediccentre.pl/pakiet/senior-pl ... la-seniora jest ciekawe rozwiązanie dla seniorów. Można tam bowiem wykupić pakiet medyczny. Opcja jest ciekawa, szczególnie teraz, gdy naprawdę ciężko jest się dostać do lekarza na kasę chorych czy też wykonać jakiekolwiek badania. Warto przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu, bo wydatek nie jest duży, a korzyści nie da się ukryć, że jest sporo.
Aluś

Re: Seniorzy

Post autor: Aluś »

Warto stawiać na prywatną pomoc - to samo dotyczy seniorów - wybór odpowiedniego domu opieki jest kluczowy. Ja osobiscie sie cieszę, ze takie miejsca dla seniorow powstaja. Funkcjonowanie codzienne w starszym wieku nie jest takie latwe - niektorzy seniorzy wymagaja wrecz calodobowej opieki. Na szczescie sa takie miejsca jak ten dom seniora Pod topolami https://podtopolami.eu w Piotrkowie Kujawskim - gdzie obecnie przebywa moja ciocia i jest zadowolona z tego miejsca i zyczliwosci personelu.
Awatar użytkownika
sarsa
Posty: 140
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:44

Re: Seniorzy

Post autor: sarsa »

O naszych seniorów musimy dbać, w końcu swoje lata już przeżyli i naszym priorytetem powinno być by się o nich troszczyć zwłaszcza w takim okresie pandemii jaki mamy. Ja moim rodzicom wykupiłam komplet badań w ramach słusznej akcji "Zdrowie pod lupą w dobie pandemii" gdzie mają aż 14 najróżniejszych badań za jedynie 79 zł https://diag.pl/sklep/pakiety/e-pakiet- ... -pandemii/ . Oczywiście mama ma swój voucher i tata. Co prawda czasu na wykorzystanie mają aż 90 dni, ale będę ich namawiam i umawiać żeby jak najszybciej się zbadali.
SzymkoowsiakŁ

Re: Seniorzy

Post autor: SzymkoowsiakŁ »

Ja niestety sama nie mogę opiekować się matką ze względu na liczne delegacje z pracy. Zdecydowałam z mamą że zamieszka w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim. To zakład opiekuńczo-leczniczy. Ma tam prywatny pokój z łazienką i ma się dobrze. Najważniejsze, że jest tam stała opieka, a ja tego niestety sama zapewnić nie mogłam.
Ozzić

Re: Seniorzy

Post autor: Ozzić »

Powiem tak , ze badania są bardzo ważne. Dodatkowo z nich może wiele wyjść, dlatego ja jak ostatnio zrobiłam badania to wyszło mi ze mam kamienie na nerkach, wiec w szpitalu mazovia zrobiono mi zabieg RIRS – leczenie kamicy nerkowej i moczowodowej przy pomocy giętkiego endoskopu z użyciem lasera holmowego. Dzięki czemu nie mam teraz trudnosci z sikaniem.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 59
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:54

Re: Seniorzy

Post autor: mamapiotra »

Nasi seniorzy przeżywają teraz dość trudne czasy.Wiadomo jakie niebezpieczeństwo niesie kornawirus a dodatkowo koniecznością staje się zachowanie dystansu społecznego. Wiemy przecież ,że dla osób starszych często wyjście z domu i spotkanie z rówieśnikami to jedyna rozrywka. Starajmy się więc jak tylko możemy ułatwić seniorom życie choćby zaopatrując ich sprzęt do rehabilitacji w domu.Może to być nawet najprostsze urządzenie - ale będzie bardzo pomocne.
aśka

Re: Seniorzy

Post autor: aśka »

co sądzicie o pobycie starszych osób w domach opieki/domach seniora? Sądzę, że jeżeli rodzina nie ma wystarczających środków by zapewnic opiekę starszej osobie to można spróbowac przekonać taką osobę do pobytu np. w http://podtopolami.eu Dzięki temu starsza osoba nawiąże jakieś nowe przyjaźnie, miło spędzi czas i będzie miała ciągła opiekę. Do tego naprawdę czuje się bezpieczna.
Hińka

Re: Seniorzy

Post autor: Hińka »

Nie raz niestety nie możemy zapobiec takim zdarzeniom jak dom opieki. Warto tutaj pomyśleć o dobrym takim domu, aby nie mieć wyrzutów sumienia, że oddało się do takiego domu osobę nie potrzebnie. Widziałam ciekawą ofertę w domu seniora Anna http://domseniora24.pl/ , może akurat też spodoba Ci się.
Moniśka

Re: Seniorzy

Post autor: Moniśka »

Doskonale wiem y ,że w tych trudnych czasach seniorzy są najbardziej narażeni na zarażenie i poważne konsekwencje wynikające z zakażenia się wirusem. Właśnie dlatego powinniśmy szczególnie seniorów chronić w sposób wyjątkowy. Podstawa to płyn do dezynfekcji rąk , następnie ograniczony dystans społeczny i maseczki.To trzy najważniejsze zasady, które należy stosować w celu uniknięcia zarażenia się koronawirusem.
miś

Re: Seniorzy

Post autor: miś »

Myślę, że dziś żylaki najlepiej leczy się laserowo. Na stronie kliniki dr Orawczyka https://orawczyk.com/ można sprawdzić jakie inne metody leczenia mają do zaoferowania. Sama szukałam tam swego czasu lekarza, który wykonałby taki zabieg mojej mamie. Dzisiaj jest szczęśliwa, ponieważ już się nie musi męczyć z bólem nóg.
Marek Fłotasik

Re: Seniorzy

Post autor: Marek Fłotasik »

Ja używam aparatu słuchowego i jest to dla mnie wyposażenia absolutnie podstawowe. Tu w sklepie https://akademiaslyszenia.pl/ jest ich szeroki wybór i do tego też środków pielęgnacjyjnych, akcesoriów. Myślę, że bez żadnego problemu znajdziemy aparat, który spełni nasze oczekiwania, będzie dobrze wykonany, miał odpowiednie funkcje. Ceny jak najbardziej rozsądne
złl

Re: Seniorzy

Post autor: złl »

oleńka pisze: ↑06 paź 2020, 21:06 Przede wszystkim udaj się do laryngologa i wykonaj badania słuchu. Być może będziesz musiała nosić aparat słuchowy. To nic strasznego!
Dokładnie tak, przede wszystkim należy zbadać słuch. Za darmo zrobicie to w Słuch Lab http://sluchlab.pl/index.php/oferta/#badania-suchu w Bydgoszczy. Pracuje tam bardzo rzetelny laryngolog, który wykonał takie badanie słuchu na NFZ u mojego ojca. Wszystko całkowicie profesjonalnie. Dodatkowo ta firma jest także producentem wysokiej jakości aparatów słuchowych iw taki sprzęt się tam zaopatrzyłem, polecam.
Awatar użytkownika
pertyno
Posty: 560
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:41

Re: Seniorzy

Post autor: pertyno »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej https://flizy.com.pl/
Marek Krumszkił

Re: Seniorzy

Post autor: Marek Krumszkił »

Jeżeli chcecie odpowiednio dobrać aparat słuchowy, który zgodzimy się jest jednym z najważniejszych elementów normalnego życia, warto sie udać do https://akademiaslyszenia.pl/. Bardzo dobre miejsce, odpowiednie podejście do klienta, rozsądne ceny, na pewno bardzo dużo czasu, który jest poświęcony klientowi
barbar
Posty: 191
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Seniorzy

Post autor: barbar »

Moja babcia ma przeszło 90 lat i jest po udarze. Ale nie poddaje się i ma ogromną wolę walki o sprawność dlatego zdecydowaliśmy się zapewnić jej najlepszą rehabilitację. W centrum rehabilitacji donumcorde.pl to się udało, to także zakład leczniczo-opiekuńczy, babcia przebywa tam na stałe i nie tylko lepiej się czuje fizycznie ale i psychicznie jest w coraz lepszej formie.
wnuśka

Re: Seniorzy

Post autor: wnuśka »

Nasi poczciwi seniorzy często są pozostawiani na wiele godzin sami sobie. Członkowie rodziny pracują i nikt nie może pozwolić sobie na rezygnację z niej. Dlatego też bardzo się nudzą, sami nie wiedzą co ze sobą począć. Wiele rzeczy którymi kiedyś się zajmowali obecnie chociażby na stan zdrowia są już niewykonalne. Na terenie Niemiec dla takich osób wynajmuje się opiekunki. Stąd https://jaw.pl/2021/07/aktywizacja-osoby-podopiecznej/ dowiedziałam się, że takie opiekunki zajmują się również aktywizacją swoich podopiecznych. To dla seniorów bardzo ważne.
elżbieta

Re: Seniorzy

Post autor: elżbieta »

Niedawno właśnie moja babcia była w bardzo dobrej klinice jaką jest https://klinikaflebologii.pl/Zakres-usl ... naczyniowa , tutaj miała dosyć szybko wykonane odpowiednie badania by stwierdzić przyczynę jej problemów z układem naczyniowym i dzięki temu można było rozpocząć leczenie, które okazało się bardzo skuteczne
Beatka33

Re: Seniorzy

Post autor: Beatka33 »

W pewnym wieku warto bardziej zwracać uwagę na regularne badania. Akurat seniorzy powinni bardzo często sprawdzać chociażby czy mają prawidłowe ciśneinie krwi. Na stronie https://lekarzebezkolejki.pl/blog/jakie ... krwi/w-322 znajdziecie więcej informacji na temat kwestii technicznych, więc warto wziąć to pod uwagę.

google play store chomikuj
figaró

Re: Seniorzy

Post autor: figaró »

Dziadek miał ostatnio realizowaną gastroskopię w https://gastrologkielce.pl/gastroskopia/ i muszę przyznać, że faktycznie był to dobry pomysł. Przede wszystkim, zgłosił się tam w odpowiednim momencie i pozwoliło to na prędkie przeprowadzanie badania. Dziadek mógł również liczyć na wspieranie dobrego samopoczucia przy badaniu!
gośkaa

Re: Seniorzy

Post autor: gośkaa »

Jeśli chodzi o opiekę to moim zdaniem dobrym wyborem będzie Dom seniora Mińsk Mazowiecki . Tutaj personel bardzo dba o swoich podopiecznych, ogólnie zapewnione są porządne warunki
daxta

Re: Seniorzy

Post autor: daxta »

Przede wszystkim ważne jest to, aby dbać o naszych seniorów. Dlatego warto też dać im różne gadżety, które na pewno w wielu kwestiach im ułatwią życie. Na przykład na stronie https://lumen.pl/ możecie zamówić elektryczne lupy, czy telefony komórkowe dla seniorów.
kenna

Re: Seniorzy

Post autor: kenna »

Z wiekiem coraz bardziej niepokoimy się o zdrowie naszych starszych krewnych. Jest to szczególnie niepokojące, gdy dotykają ich poważne choroby, takie jak choroba Alzheimera. Znalezienie skutecznej metody jaką jest leczenie alzheimera jest kluczowe dla zapewnienia im dobrego samopoczucia i poprawy jakości życia.
ODPOWIEDZ