terapia dla rodzin

Inne tematy.
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 29
Rejestracja: 20 sty 2020, 8:20

terapia dla rodzin

Post autor: paulinabb »

Terapia dla rodzin Kraków i okolice - coś ktoś?
Awatar użytkownika
Bercia
Posty: 75
Rejestracja: 23 paź 2019, 17:47

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Bercia »

Ja to bardziej szukam takiego miejsca, w którym przeprowadzają dla par. Już nie mogę biernie przyglądać się problemom mojej siostry z szwagra. Na ich konfliktach jeszcze bardziej cierpią dzieci. Myślałam, żeby podpowiedzieć im aby udali się do ośrodka terapii uzależnień Forest. Panuje tam przyjazny klimat, jest bliskość natury i może w takich warunkach będzie im łatwiej zrozumieć się nawzajem.
Awatar użytkownika
TymenS
Posty: 154
Rejestracja: 31 mar 2020, 23:54

Re: terapia dla rodzin

Post autor: TymenS »

Jeżeli szukacie profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej to myślę , że tutaj mogę polecić Wam w Lublinie Smart Heart https://www.smart-heart.pl/ gdzie traficie na grono naprawdę świetnych specjalistów jeśli chodzi o problemy rodzinne związane z lękiem, relacjami międzyludzkimi, czy pojawiającą się depresją wśród bliskich osób. Warto już po pierwszych objawach zacząć to naprawiać, a nie reagować kolejnym krzykiem i nerwowymi sytuacjami. Zrozumienie drugiej osoby jest kluczowe, dlatego mam nadzieję, że w razie kłopotów znajdziecie w sobie odpowiednio dużo siły :)
Awatar użytkownika
raphael.fay
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2020, 7:38
Lokalizacja: Strawczyn

Re: terapia dla rodzin

Post autor: raphael.fay »

Jaki może być cel takiej terapii?
Baśka

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Baśka »

Alkoholizm w rodzinie to dosyc powszechny problem. Warto probowac nalonic taka osobe uzaleznioną do podjecia sie leczenia jak np detoks alkoholowy a to polowa sukcesu. Druga polową sukcesu zajme sie juz profesjonalny osrodek taki jak ta prywatna klinika Medox Mają wiele metod na rozwiazywanie takich problemów i mozna im zaufac
Boguśka

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Boguśka »

Terapia w każdym przypadku jest bardzo ważne bo jednak uzależnienie jest poważną chorobą. Dlatego też tak bardzo ważne jest poproszenie o pomoc aby jakoś poradzić sobie z naszym uzależnieniem. Z tego co wiem to w przypadku alkoholizmu kluczowy jest detoks alkoholowy. I taki detoks możemy odbyć w ośrodku Detoks Fenix. Jest to palcówka medyczna posiadająca bardzo duże doświadczenie w tej kwestii i z pewnością pomogą każdemu alkoholikowi
Awatar użytkownika
Ruzia
Posty: 165
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:01

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Ruzia »

Z tego co wiem, to jeśli chodzi o uzależnienia można się zgłosić do prywatnego ośrodka Nefo. Wspierają tam osoby, które są w nałogu oraz ich rodziny. Atmosfera miejsca jest niezwykle przyjazna i sprzyja leczeniu. Bardzo pozytywnie wpływa nie tylko życzliwe podejście terapeutów, ale również otoczenie budynku. Mieści się on w malowniczej miejscowości i podopieczni czują się w nim dobrze.
Paweł79

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Paweł79 »

U mnie w rodzinie pojawił się problem z alkoholem, a co za tym idzie przemocom. Udało nam się znaleźć ośrodek, który oferuje leczenie alkoholizmu we Wrocławiu. Muszę przyznać, że człowiek, który chce coś zmienić w swoim życiu, z pomocą profesjonalistów i wsparciem bliskich, ma dużą szansę na zmianę życia na lepsze.
Mariusz

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Mariusz »

W przypadku kiedy macie problem w relacjach z bliskimi, czy także samoakceptacją i brakiem chęci do działania to może warto po prostu spróbować psychoterapii z pomocą prawdziwego specjalisty, który pomoże Wam z tego problemu wyjść obronną ręką.

Ja nie będę ukrywał, że miałem taki problem ze sobą. Natomiast zdecydowałem się na pomoc dr Heleny Kistelskiej
https://www.psycholog-lubelski.pl
i jestem naprawdę zadowolony z tego jak podeszła do mnie i rzeczy które musiałem przepracować. W końcu zaczęło być coraz lepiej, a teraz jestem po prostu zadowolony z tego co mam.
Jeśli mieszkacie w Lublinie lub okolicach to na pewno warto się do niej wybrać!
Mateusz Garncarczyk

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Mateusz Garncarczyk »

Terapia dla rodzin to ciężki temat sam kiedyś musiałem iść do ośrodka na leczenie alkoholizmu rzeszów z którego pochodzę ma dużo ośrodków więc łatwo było znaleźć dobrą pomoc.
alicjages

Re: terapia dla rodzin

Post autor: alicjages »

Z własnego doświadczenie mogę polecić wam ośrodek leczenia uzależnień Wrocław. Jest to prywatny ośrodek dla ludzi z całego kraju. Doświadczeni specjaliści i bardzo miła kadra osób, które tam pracują.
Gość

Re: terapia dla rodzin

Post autor: Gość »

Osobom poszukującym terapii rodzinnej moge polecić odwiedzenie strony https://psychologuj.pl i zapoznanie się z ofertami psychologów i psychoterapeutów z całej Polski.
paweldg12

Re: terapia dla rodzin

Post autor: paweldg12 »

Terapia jest świetnym pomysłem i zawsze warto ją przetestować. Jeżeli mało wiesz o dostepnych formach terapii, zwłaszcza innowacyjnych, takich jak ekoterapia - to sprawdź koniecznie https://naturallybalanced.org
ODPOWIEDZ