Własne gospodarstwo

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Ardi
Posty: 413
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:20
Kontakt:

Własne gospodarstwo

Post autor: Ardi »

Witam! prowadzicie może gospodarstwo rolne? Mam na mysli hodowlę bydła, bo od jakiegoś czasu zastanawiam się w jaki sposób zagospodarować moją działkę na wsi, którą dostałam z mężem w spadku po smierci dziadka. Myślę ,że to dochodowy biznes , a słyszałam ,że efektywność hodowli można zwiększyć dzięki odpowiednim dodatkom do paszy i produktom do higieny ściółki. Akurat Vetsorb ma interesującą ofertę. Co myślicie?
Awatar użytkownika
Ruzia
Posty: 165
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:01

Re: Własne gospodarstwo

Post autor: Ruzia »

Gospodarstwo to dochodowy biznes, ale musisz wiedzieć, że aby dobrze funkcjonowało i się rozwijało, to trzeba poświęcić mu prawie cały swój czas. Trzeba zadbać nie tylko o inwentarz, ale również o uprawy. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości maszyny rolnicze. Jeśli będziesz mieć problem ze znalezieniem dostawcy, to z zajrzyj do sklepu DOJCZFAR https://www.dojczfar.pl/ . Oferują świetną jakość i duże rabaty.
barbar
Posty: 191
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Własne gospodarstwo

Post autor: barbar »

Prowadzenie własnego gospodarstwa wymaga ogromu wiedzy tak naprawdę. I ciągle rolnik się uczy obserwując swoje uprawy. W przypadku zbóż - chwast miotła zbożowa może doprowadzić do znacznego obniżenia ilości zbiorów. Na https://www.tychy.info/8984-miotla-zboz ... ia-walczyc można się dowiedzieć jak z tym szkodnikiem w uprawie walczyć.
JanJaś

Re: Własne gospodarstwo

Post autor: JanJaś »

Prowadzenie własnego gospodarstwa nigdy nie było łatwe, ale z to ja sobie nie wyobrażam robić cokolwiek innego. :D :D Ok, prawd jest taka, że musisz się n wszystkim znać. Ostatnio musiałem na szybko znaleźć dobre izolatory do pastucha, gdzie robiłem to pierwszy raz w życiu :) Pastuchy ogarniam na szczęście. :lol:
XwwŚ111

Re: Własne gospodarstwo

Post autor: XwwŚ111 »

Ja jestem rolnikiem i polecam ci zacząć od poczytania i ogólnie zainteresowania się tematem. Ustal jakieś priorytety pracy, zrób biznesplan, określ co chcesz uprawiać - czy będzie to żyto jare, czy raczej żyto ozime, czy co tam chcesz sobie hodować. Zacznij od szczegółów ;) ;)
Buźka90

Re: Własne gospodarstwo

Post autor: Buźka90 »

Mamy rodzinne gospodarstwo, które prosperuje bardzo dobrze, jednak jeszcze do niedawna ogromnym problemem było pakowanie naszych produktów, które jechały na sprzedaż. Znajomy, który ma, gospodarstwo o podobnym profilu dał nam namiar na tę firmę https://www.schoellerallibert.com/pl/ i to był strzał w dziesiątkę, bo oni doradzili nam odpowiedni sposób pakowania ze swojej oferty i problem błyskawicznie znikł.
ODPOWIEDZ