Wysoka gorączka u dziecka

Inne tematy.
barbar
Posty: 188
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: barbar »

Co może zwiastować wysoka gorączka u dziecka i ból gardła? pewnie tak jak ja myślicie o anginie tylko gardło bez nalotów ale w takie niby krostki z płynem. Macie pojęcie co to może być za choroba? wysypki żadnej nie ma kaszlu czy kataru też nie. Ale samopoczucie okropne.
elik
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 9:40

Re: Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: elik »

Ten opis to mi przypomina taką anginę, którą moja córcia miała czyli opryszczkową. Te zmiany pęcherzykowe są najgorsze, temperatura też wysoka. Wtedy też o niej czytałam na https://tantumverde.pl/blog/angina-opry ... y-leczenie , tak żeby wiedzieć co i jak . Najgorzej jak taki pęcherzyk pęknie, to jest dopiero bolesne.
Awatar użytkownika
kulkakuleczka
Posty: 45
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:03

Re: Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: kulkakuleczka »

przy goraczce kazdy moze miec zle samopoczucie, to normalne. bol gardla to moze byc angina ale moze tez byc zapalenie migdałków czy poprostu przeziebienie.. najlepiej udac sie do lekarza ktory zleci podstawowe badania badz tak jak ja zrobic badania na wlasna reke w diagnostyce bo tam najszybciej sa wyniki i znizka na karte pacjenta i juz z wynikami do lekarza by latwiej bylo mu podjac odpowiednie leczenie
Awatar użytkownika
cleftjaw
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:20

Re: Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: cleftjaw »

A kojarzycie lek Concerta ? Ostatnio moja koleżanka w pracy pokazała mi receptę i to był lek dla jej dziecka. Z tego co się dowiedziałam, to jest on wskazany do stosowania u dzieci w wieku 6 lat i starszych, jako część kompleksowego programu leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (czyli - ADHD) w przypadkach, kiedy inne sposoby postępowania terapeutycznego nie są wystarczająco skuteczne. Szkoda mi jej, ponieważ widać, że sie tym bardzo przejmuje.
Awatar użytkownika
carolina91
Posty: 125
Rejestracja: 26 sty 2019, 18:48

Re: Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: carolina91 »

Przeczytaj sobie artykuł dostepny na gorączka okłady na czoło. Myślę że może ci pomóc. U nas na gorączkę najlepiej sprawdza się efferalgan, okłady na czoło a przy wysokiej gorączce chłodny prysznic. Efferalgan działa też przeciwbólowo więc jest skuteczny przy ząbkowaniu lub bólu ucha.
Awatar użytkownika
lolaa
Posty: 18
Rejestracja: 26 cze 2019, 9:44

Re: Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: lolaa »

W takiej sytuacji warto udać się do lekarza, a na pewno przepisze leki, które pomogą twojemu dziecku. A pomyśl o takich dzieciach, które na co dzień zmagają się z ciężkim chorobami, tak , jak podopieczni Fundacji Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ . Oni każdego dnia staczają walkę o lepsze jutro, a dzięki fundacji ich rodzice nie muszę główkować skąd wziąć potrzebne pieniążki na zakup leków, czy opłacenie rehabilitacji. W takich chwilach liczy się każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 68
Rejestracja: 21 maja 2019, 8:59

Re: Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: krecik »

Wysoka gorączka może mieć bardzo różne podłoże zwłaszcza w przypadku dzieci. Moja znajoma miała taki problem, gdyż zauważyła że jej córka cięgle ma jakieś naloty na gardle. Więc szuka jakiś informacji na ten temat, aby wiedzieć jaki lek na zapalenie jamy ustnej u dzieci jest bezpieczny i dostępny bez recepty
daśla

Re: Wysoka gorączka u dziecka

Post autor: daśla »

Przyczyny gorączki czy to u dzieci czy u dorosłych to mogą być różne. Ważne jakie są poza nią inne objawy żeby wiedzieć jakie leki podać. Wiadomo, że jak boli gardło czy drapie to dobrze od razu zastosować tabletki na gardło dla dzieci . Nie czekać, aż infekcja dalej się będzie rozwijać. Na takie ewentualności to ja mam odpowiednio apteczkę wyposażoną.
ODPOWIEDZ