Zamówienia publiczne

Inne tematy.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 59
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:54

Re: Zamówienia publiczne

Post autor: mamapiotra »

Rzeczywiście, w niektórych branżach znajomość ustawy o zamówieniach publicznych jest niezwykle istotna.Wszelkie zakupy towarów czy usług na przykład realizowanych w urzędach miast, gminach czy przedsiębiorstwach państwowych muszą być realizowane z zachowanie postanowień tej ustawy. Dochowanie terminów jest wtedy niezwykle istotne.
barbar
Posty: 191
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:25

Re: Zamówienia publiczne

Post autor: barbar »

Zgadzam się, jeśli prowadzi się firmę i bierze często udziały w przetargach to ustawę prawo zamówień publicznych trzeba znać. Z takich ciekawych zagadnień dotyczących tej ustawy na uwagę zasługuje art 4 pkt 8 pzp . Dowiecie się z niego kiedy i w jaki sposób można zakupić samochód w procedurze bezprzetargowej. Więcej znajdziecie także w tym artykule https://auta-firmowe.pl/home/zamowienia-publiczne/ . Podstawowe wytyczne to wartość pojazdu, nie może ona przekraczać kwoty 30 000 euro netto, czyli 157 537,17 zł brutto. Przy już droższych zamówieniach konieczne jest ogłoszenie przez daną instytucje przetargu. I czy to zakup aut dla policji, straży miejskiej - zawsze tych procedur trzeba przestrzegać.
jjustić

Re: Zamówienia publiczne

Post autor: jjustić »

No to prawda, to należałoby znać, ale jeśli nie mamy możliwości się zorientować, to nie bierzmy się za coś takiego, nie wiedząc, co i jak. Prawda jest taka, że nie tylko trzeba się na tym znać, ale i wiedzieć, gdzie poszczególne elementy można kupić. Takieławki betonowe to na przykład bardzo fajna sprawa, ale nie każdy dostawca jest wart uwagi.
Sławek

Re: Zamówienia publiczne

Post autor: Sławek »

Koniecznie zobaczcie na poradnik na stronie weryfikacja dostawcy z chin tam dowiecie się między innymi o tym czym jest portal 1688.com, jak się na niego zarejestrować, jak wyszukiwać najlepszych produktów i jak je zamawiać . Zobaczcie bo to pomocny wpis i bardzo ciekawy.
ODPOWIEDZ