Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

ćma

Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

Post autor: ćma »

Cześć, jak w temacie. Myślę o wzięciu auta w leasing. Jestem przedsiębiorcą, mam jednoosobową firmę. Szukam samochodu, który jest nowy albo maksymalnie kilkuletni. Ma dobrze posłużyć, być nowoczesny w miarę uniwersalny. Myślę o czymś większym - np. Octavia albo podobne combi. Zastanawiam się też nad SUV-em, ale nie za dużym. Vitara np. byłaby fajnym pomysłem.

Wiem, że takie auta mogę mieć też w ramach wynajmu długoterminowego i też mogę sobie wynająć jako przedsiębiorca. Sęk w tym, że sporo czytałem, ale szukam też opinii. Macie jakieś doświadczenia? Jakie firmy leasingowe polecacie?
gąbczak

Re: Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

Post autor: gąbczak »

Różnica jest chyba taka, że jak masz leasing to raczej z myślą o późniejszym wykupieniu. A wynajem to jak sama nazwa wskazuje - na koniec umowy oddajesz auto. Ale to musiałbyś poczytać, co i jak działa. Każda firma leasingowa ma swoje podejście, więc trzeba poanalizować.

W Master1.pl jest np. tak, że jak wynajmujesz, to masz do dyspozycji pakiet serwisowy, który masz wliczony w miesięczną opłatę. To jest fajna sprawa, bo nie martwisz się przeglądami, naprawami i wymianą opon. Odstawiasz tylko auto do serwisu i czekasz na gotowe. :) Mój szwagier wynajmuje auto z tej firmy. Fajna sprawa.
Junior113

Re: Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

Post autor: Junior113 »

Super sprawa i leasing i wynajem, ale i zakup nowego auta. Tak naprawdę to wydaje mi się, że najlepsze rozwiązanie to takie, które jest dopasowane do potrzeb danego klienta. Jeden woli mieć auto na własność, drugi wybierze leasing, a jeszcze inny najem. Każda z opcji jest warta rozważenia przez pryzmat własnych potrzeb. Jak już zdecydujecie, to genialne oferty znaleźć można na https://mauto.pl/nowe-samochody. Poza nowymi są tam też i auta poleasingowe, ale możliwy jest i najem. Czytelne zasady pozwalają sprawdzić każdy z wariantów. Super sprawa.
DŻASTAA

Re: Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

Post autor: DŻASTAA »

U mnie na przykład sporo rozwiązań może się wspierać i jakoś nieszczególnie mogę sobie to zrobić sama. Jestem trochę właśnie zadłużona i mam nadzieję, że sobie z tym poradzę. Dodatkowo interesuje mnie oferta leasingowa dla firm, ale jakoś specjalnie nie mogę się w tym kontekście jakoś umówić z dostawcą. Dlatego mam nadzieję, że sobie o tym pogadamy.
laura

Re: Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

Post autor: laura »

Teraz wynajem samochodów stał się bardzo popularny i nawet takie https://wiem-krakow.pl/gdzie-bezproblem ... c-samochod artykuły się pojawiają gdzie można poczytać na temat wynajmu samochodów. Muszę przyznać że znalazłam tam spro ciekawych informacji o których nie miałam pojęcia
atero

Re: Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

Post autor: atero »

To trzeba przeliczyć indywidualnie. Nie jest tak, że za każdym razem to samo wyjdzie optymalnie. Łapcie namiar na świetnego gościa - https://leasing24.poznan.pl. U mnie finansowanie poszło przez pożyczkę leasingową. Przed rozmową z Filipem z tej firmy nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. A jednak w ogólnym rozrachunku to wyszło zdecydowanie najlepiej. Zatem można... Tylko trzeba znaleźć do tego kogoś konkretnego.
dagaa

Re: Wynajem a leasing - co się bardziej opłaca?

Post autor: dagaa »

Jeśli interesuje was darowizna auta firmowego na żonę to może warto sprawdzić https://leasing.sos.pl/blog/darowizna-s ... -leasingu/ ? Tutaj faktycznie można znaleźć sporo ciekawych informacji na ten temat, więc może jednak to będzie dobry wybór
ODPOWIEDZ