Strona 1 z 1

Zabezpieczenie danych

: 24 gru 2020, 15:25
autor: Robuś
Dla mnie bezpieczeństwo danych to priorytet, dlatego zawsze sprawdzam czy firmy mają taki certyfikat: http://www.adees.net/iso_27001.php A Wy? Jak to wygląda u Was? Sprawdzacie takie rzeczy? Czy nie ma to dla Was większego znaczenia?

Re: Zabezpieczenie danych

: 09 lut 2021, 22:34
autor: Robaczek
A skoro już o bezpieczeństwie danych w firmie mowa, to na jakich serwerach wszystko przechowujecie? Macie własną serwerownię czy może korzystacie z zewnętrznych serwerów? Jeśli tak, to jak wyglądała u Was migracja danych? Czy wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo?

Re: Zabezpieczenie danych

: 11 lut 2021, 11:26
autor: Jędruś
Faktycznie w obecnych czasach bezpieczeństwo danych to ważny aspekt i należy o niego dbać. Warto więc powołać w firmie administratora bezpieczeństwa informacji ABI którego zakres obowiązków opisuje ustawa. Niby obowiązek jego posiadania zniknął ale jak to w polskim prawie nie do końca więc warto poczytać i podjąć odpowiednie kroki. Kary za wycieki danych osobowych są bardzo wysokie i warto je uniknąć.

Re: Zabezpieczenie danych

: 17 sty 2022, 22:40
autor: Błażej
Jeżeli szukacie dobrego oprogramowania do zarządzania danymi i ich ochroną w firmie to polecam zastanowić się tez nad Nvision bo powinno odpowiadac wymaganiom. Chroni przed atakami sieć, dobrze rysuje topografie i dzięki temu też sprawniej idzie kontrola nad licencjam i inwentaryzacją. Jednym z korzystniejszych modułów jest też smarttime do monitoringu pracowników żeby w godzinach pracy zajmowali sie swoimi obowiązkami i też nie używali sprzętu firmy do prywatnych spraw. Ja przyznam, że na poczatku nie byłem pewny czy tego potrzebujemy. Jednak z czasem konkretnie się przekonałem no i tutaj od razu mamy wszystkie funkcje połączone w jednym programie ;)